کد خبر : 52092
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آبان 1402 - 17:55

معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد

معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد

مراسم تودیع و معارفه مدیران‌کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی در سالن جلسات اداره‌کل راه و شهرسازی استان برگزار شد.

معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد / معاون سازمان راهداری: به وجود چنین مدیران شایسته ای افتخار می کنم

تودیع و معارفه مدیران‌کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور خداداد مقبلی معاون توسعه و ساخت راه‌های روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، علی محمد روستا، معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، محمد راستا، مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد، و جمعی از مسوولان استانی برگزار شد.

در این مراسم از خدمات عابد محمدی قدردانی و حمیدرضا پیمان جو به عنوان مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد

معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد

درباره تغییر مدیرکل راهداری کهگیلویه و بویراحمد حرف و حدیث و تحلیل‌های زیادی وجود دارد و برخی معتقدند که این تغییر صرفاً سیاسی بوده و هیچ ربطی به عملکرد این دستگاه نداشته است.

معاون توسعه و ساخت راه‌های روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در این آیین گفت: ۳۸ هزار کیلومتر راه فرعی داریم، ۱۰ هزار کیلومتر نیاز به روکش آسفالت فوری دارد که هر کیلومتر ۲ و نیم میلیارد تومان هزینه برمی دارد.
خداداد مقبلی اظهار کرد: توفیقی است که برای چندمین بار در کهگیلویه و بویراحمد حضور پیدا می کنم.

وی بیان کرد: آقای دکتر محمدی گزارش بسیار جامع و خوبی را ارائه کردند که به عنوان عضوی از سازمان راهداری به وجود چنین مدیران شایسته ای که تمام وقت خود را برای خدمت گذاری به مردم خوب استان گذاشته اند، افتخار می کنم.

مقبلی اظهار کرد: دو وظیفه مهم در حوزه کار سازمانی داریم یکی مدیریت حمل و نقل که موتور محرکه اقتصاد کشور است، که به واسطه عدم تکمیل شبکه ریلی عمده حمل و نقل کشور بر روی جاده ها صورت می گیرد.

وی افزود: در سرانه هوایی و ریلی کمبود داریم، ۹۰ درصد وظایف حمل و نقل به جاده ها محول شده است، بنابراین اهمیت حمل و نقل و شبکه ارتباطی جاده ای بر کسی پوشیده نیست.

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: زیربنای توسعه اقتصادی و اجتماعی و بحث های اشتغال همگی به محرک این صنعت برمی گردد.
وی تصریح کرد: وظیفه دوم راهداری است، در کشور ۲۲۰ هزار کیلومتر راه داریم که سالیان متمادی ساخته شده و به عنوان یک سرمایه ملی امروز در اختیار حمل و نقل کشور است.

مقبلی خاطرنشان کرد: همه ما در نگهداری این سرمایه ملی نقش داریم، چرا که جزو اموال ملی است، راهداران در صف اول نگهداری جاده ها هستند و بیشترین وقت خود را در سرما و گرما سپری می کنند تا تردد با ایمنی انجام گیرد.

مقبلی در خصوص شبکه راه های استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ قریب به ۹۷ هزار روستای دارای سکنه در کشور وجود دارد که از این میزان ۴۰ هزار روستا دارای سکنه بالاتر از ۲۰ خانوار هستند، برای این ۴۰ هزار روستا باید ۱۴۵ هزار کیلومتر راه ساخته می شد، تا این مقطع زمانی حدود ۸۴ درصد از روستاهای کشور ساخته شده و ۷ هزار و ۲۲۲ روستا باقی مانده که در این چند سال بالغ بر ۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه ساخته شده.

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بیان کرد: در سال ۱۳۹۵ ضریب برخورداری کشور ۸۱.۷ بوده و امروز به ۸۴ رسیده است، امروز باید برای ۶ هزار و ۷۰۰ روستا باید ۲۷ هزار کیلومتر راه ساخته شود.

وی گفت: در کهگیلویه و بویراحمد ۲۸۸ روستای بالای ۲۰ خانوار در سال ۱۳۹۵ وجود داشته که از این تعداد ۷۰ روستا باقی منده و ضریب برخورداری از جاده ها ۹۰ درصد است. قانون تکلیف کرده که روستاهای بالاتر از ۲۰ خانوار جاده سازی شود.

مقبلی افزود: کهگیلویه و بویراحمد شرایط خاص توپوگرافی دارد، در این استان ۲۰ کیلومتر جاده برای ۵۰ خانوار ساخته می شود، پراکندگی روستاهای استان وضعیت را سخت کرده و انتظارات زود براورده نمی شوند.

وی تصریح کرد: همه هم و غم ما این است که ۱۰ درصد باقی مانده جاده های استان کهگیلویه و بویراحمد انجام گیرد، منابع و اعتبارات باید در شورای برنامه ریزی استان تأمین اعتبار شود.

مقبلی خاطرنشان کرد: خیلی از روستاهایی که ۲۰ سال پیش برای آنها جاده ساخته شد، تبدیل به شهرستان شده اند، ولی جاده انها همان جاده هایی است که ۲۰ سال پیش است، قاعدتاً باید راه ها توسعه پیدا کنند در غیر این صورت شاهد تصادفات جاده ای خواهیم بود. هر کیلومتر جاده ۲ میلیارد تومان هزینه می برد.

وی گفت: ۳۸ هزار کیلومتر راه فرعی داریم، ۱۰ هزار کیلومتر نیاز به روکش آسفالت فوری دارد که هر کیلومتر ۲ و نیم میلیارد تومان هزینه برمی دارد.
وی خطاب به معاون عمرانی استان گفت: ۴۰ هزار کیلومتر از ۱۱۶ هزار کیلومتر راه روستایی نیاز فوری به روکش آسفالت دارد‌.
۳۸ هزار کیلومتر راه فرعی داریم که ۱۰ هزار کیلومتر آن نیاز فوری به روکش آسفالت دارد.

مقبلی بیان کرد: اعتبارات محدود است ولی نیاز به برنامه ریزی داریم،

وی با تاکید بر اهمیت نظارت گفت: خیلی از پرت منابع ما به دلیل کم دقتی در نظارت است، قاعدتا مشکلاتی در نظام فنی اجرایی داریم که لازم است سازمان برنامه ریزی در جهت اصلاح قوانین فنی تلاش کند و عمر سرویس دهی جاده های کشور را با مطالعات دقیق افزایش دهد.
وی در خصوص دوره مدیریتی محمدی گفت: تلاش شبانه روزی داشتند، از ایشان تشکر می کنم، گزارش عملکرد خود را خیلی خلاصه ارائه کردند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.