آوای جنوب

امام جمعه گچساران: برخی نفوذی‌ها هنوز در بدنه دولت هستند

آوای جنوب

امام‌جمعه گچساران‌گفت: هنوز نفوذی در بدنه دولت وجود دارد و باید این رویه نیز اصلاح شود.

به گزارش آوای جنوب از گچساران حجت‌الاسلام‌ سید امین‌الله حجازی در خطبه های نماز عبادی سیاسی ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت: شهید مطهری فرمودند گاهی اوقات، زمان برخی مسائل را تفسیر خواهد کرد، روزی برخی ها می گفتند نیازمند‌ سیستم دفاعی درکشور نیستیم اما امروز ایران اسلامی درعرصه نظامی به پیشرفت های بزرگی دست یافته که دشمن را نگران و عصبانی کرده است.

وی افزود: باید توجه کرد که در هر اداره ای چقدر نیرو داریم و چقدر امکانات و رسانه بروز در اختیار دارند و چقدر اعتبار مالی دارند اما همچنان باید مراقب نفوذ باشیم، پول های صهیونیسم و اتحاد عبری_عربی علیه ارزش های انقلاب اسلامی ریخت و پاش می شود اما پول های بیت المال بعضا یا اختلاس می شود و یا خرج رقاصی،ولنگاری و انحراف نسل جوان مان می شود اما ترویج عرصه فرهنگ هم مهم است.

امام جمعه گچساران تصریح کرد: آنچه لازم است معیشت مردم، امنیت مردم و فرهنگ مردم است،که علت بیشتر مشکلات هم سوء مدیریت و نفوذ است چرا که هنوز نفوذی در بدنه دولت وجود دارد و باید این رویه نیز اصلاح شود.

حجت الاسلام حجازی ادامه داد: دشمن شبانه روز توطئه می کند،خیلی ها می خواستند همراه دشمن ایران را همچون سوریه در دوران داعش کنند اما کور خواندند و ایران اسلامی هر روز مقتدرتر از گذشته به مسیرش برای ایجاد تمدن نوین اسلامی ادامه خواهد داد.

خطیب جمعه گچساران گفت: برنامه دشمن این است که با فتنه انگیزی جلوی سرعت، رشد و توسعه ایران اسلامی را بگیرند اما موفق نخواهند شد، مردم باید هوشیار و بیدار باشند شبانه روز کومله،‌دموکرات، داعش،منافقین،جیره خواران داخلی و…آب به آسیاب دشمن می ریزند که لازم است درهمه مکان ها روشنگری و جهادتبیین کنیم چرا که همه هم مسئولیم و بایدحواس ها نیزجمع باشد.

وی افزود:یوم الله ۱۳آبان را گرامی می داریم چرا که روز ملی مبارزه با استکبارجهانی است،روح انسان مومن باید مدام درستیز با ظلم باشد،همین الان هم درون کشور هستند اما با دشمن به زبان دوستی حرف می زنند و لازم است مردم آگاه شوند و راه نجات را بیابند.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:امروز بازگشت به عزت واقتدار منحصرا مقابله و ایستادگی دربرابر نظام سلطه است،باید با آشوبگران و برهم زنندگان امنیت کشورمان با قاطعیت برخورد کرد مماشات دیگر هیچ معنایی ندارد.

حجت الاسلام حجازی ادامه داد:شنبه ۱۴آبانماه شهادت فاطمه معصومه سلام الله علیهاست که تسلیت عرض می کنم،دشمن همچنان بدنبال ایجاد اغتشاشات درکشورمان است و مقام معظم رهبری بارها فرمودند که ایران اسلامی مثل سایر کشورهاست و سازمان های بین المللی هم باید مثل سایر کشورها با ایران برخورد کنند، و نکته دیگر اینکه فعلا کشور عراق درحال امن شدن است و دولت عراق تشکیل شد.

خطیب جمعه گچساران گفت:لازم است آگاه باشیم و منسجم و همدل و مطیع محض فرامین رهبری،که دشمن در این صورت هم هیچ غلطی نمی تواند بکند.

سواد پایین رسانه‌ای از علل اصلی اغتشاشات/چند درصد بودجه‌ها خرج فرهنگ می‌شود؟

مدرس دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان گفت: سواد پایین رسانه‌ای از علل اصلی اغتشاشات است.

به گزارش آوای جنوب از گچساران سید سعید میری مدرس دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان در سخنرانی پایانی روز ۱۳آبان در گچساران اظهار کرد: باید هوشیارتر بشویم و اجازه ندهیم این غده بدخیم به حدی رشد کند که دچار خسارت های‌جبران ناپذیری شویم.

میری ادامه داد: به عنوان نمونه خبرنگار شاغل درکشورمان سال گذشته می رود در آفریقای جنوبی دوره و آموزش می بینند و به عنوان اولین خبرنگار تصویری از مهسا امینی را مخابره می کند و وی را تا مراسم تدفین نیر همراهی می کند به این راحتی هم کارش را انجام می دهد پس کجا باید جلوی این کار گرفته بشود پس این خلل کجاست! عده ای در خیابان ها می ریزند و عملا هر کاری که بخواهند انجام می دهند.

مدرس دانشگاه گفت: باید صریح باشیم و شجاعانه مشکلات را بازگو کنیم، دربرخی مسائل ضعیف عمل کردیم فتنه های بسیاری رخ داده است اما اقدامات به موقعی نیز صورت نگرفته ،مسئله دیگر اینکه آیا امکانات مقابله ای در این حد نیست؟ما معتقدیم خیلی جدی تر باید اقدام کرد. مرکز اصلی این آشوب ها را که یکسال پیش برنامه ریزی شد ایالات متحده آمریکا است و هزینه این فتنه نیز با رژیم صهیونیستی و سعودی بوده است.

وی افزود: یکی از کارهای اساسی دشمن استفاده همه جانبه از فضای مجازی بود، اما چند‌ درصد از بودجه فرهنگی ادارات و نهادهای ما خرج این موضوعات فرهنگی می شود؟ هر چند دشمن تمام طرح ریزی این فتنه ها را با قدرت و جدیت برنامه ریزی می کند و رسانه های آنها مدام در حال فعالیت هستند.اما چرا بحث سواد رسانه ای را جدی نمی‌گیرم و چرا به مباحث فرهنگی اینهمه بی توجهی می شود.

میری ادامه داد: توده مردم وضعیت معیشتی شان معلوم است اما مسئولین چرا سهل انگاری می کنند، برگزاری کلاس های سواد رسانه مهم است و دشمن لحظه به لحظه توطئه می کند و اندیشکدهای غربی برنامه های پیچیده ای برای ما ترسیم می کنند و همه هم مقصر هستیم و این وضعیت هم قابل پذیرش نیست.

مدرس دانشگاه تصریح کرد: هر کسی که می خواهد کار خیر انجام دهد مهمترین کار خیر هم تقویت جبهه فرهنگی یعنی همان جهاد تبیین است، کم سوادی در حوزه رسانه ضربات جبران ناپذیری را به جامعه وارد می کند برخی ورزشکاران و سلبریتی ها که در این مملکت به نان و نوایی رسیدند به خودشان اجازه می دهد علیه ارزش های انقلاب اسلامی سیاهنمایی کنند.

وی افزود: انتظار‌ داریم از همه عزیزانی که می خواهند کار خیری انجام دهند پس کانون های خانوادگی را تبدیل به کلاس رسانه ای کنید، باید به دانش و تخصص بها داد متاسفانه نگاه برخی مدیران ما پوپولیستی است.

با دیگران به اشتراک بگذارید
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president