آوای جنوب

شمار پروازهای فرودگاه یاسوج از هفته آینده ۲ برابر می شود

مدیر فرودگاه یاسوج گفت: بیست و ششم آبان ماه امسال، شمار پرواز‌های این فرودگاه در هفته ٢برابر خواهد شد و روز‌های شنبه و دوشنبه و چهارشنبه و جمعه توسط شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر تهران یاسوج تهران پرواز برقرار خواهد شد.

عنایت انصاری فرد اظهار کرد: سیستم فروش آن شرکت باز شده لازم است مردم و مسئولین جهت مسافرت‌های خود برنامه‌ریزی و خرید بلیط انجام دهند تا با استقبال و تکمیل ظرفیت هواپیما‌ها بتوانیم در جهت حفظ و افزایش پرواز‌ها اقدام نماییم.

وی با اشاره به عملکرد این فرودگاه، افزود: آمار عملکرد فرودگاه‌های استان کهگیلویه و بویر احمد در ۶ ماهه اول سال ١۴٠٢ براساس اعلام گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی تعداد پرواز ٢٣٣ فروند، تعداد اعزام و پذیرش مسافر ۱۷ هزار و ٩٠٢ نفر و ارسال و پذیرش بار و پست: ۱۵۰ هزار و ٣٧۴ کیلوگرم بوده است.

مدیر فرودگاه یاسوج عنوان کرد: تمامی عملیات پروازی توسط شرکت هواپیمایی ماهان صورت پذیرفته هست.

افزایش پرواز‌های فرودگاه یاسوج یکی از مصوبات سفر دور دوم هیأت دولت به این استان بود که با پیگیری‌های انجام شده از سوی سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه وبویراحمد در نشست با رئیس سازمان هواپیمایی کشور ظرف کمتر از یک هفته این مهم محقق شد.

پیش از این پرواز‌های فرودگاه بین‌المللی یاسوج، ۲ پرواز در هفته بود و این مسأله مشکلاتی را برای کهگیلویه و بویراحمدی‌ها بویژه در حوزه سرمایه‌گذاری ایجاد کرده بود.


برقراری همه روزه پرواز‌های فرودگاه یاسوج یکی از دغدغه‌های مردم این خطه به شمار می‌رفت.

فرودگاه یاسوج در قلب یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران واقع شده است و حدود ۲ سال می‌شود که عنوان بین‌المللی را هم با خود به یدک می‌کشد دریغ از اینکه حتی یک پرواز بین‌المللی داشته باشد و تمام پرواز‌های این فرودگاه در ۲ پرواز کج دار و مریز در روز‌های شنبه و چهارشنبه خلاصه شده است.
فرودگاه یاسوج رهاورد سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۳ بوده است که برای رفاه حال مردم و خروج استان کهگیلویه و بویراحمد کلنگ آن بر زمین خرده

اما اکنون این سرمایه گرانبها بدون کمترین کاربرد ر‌ها شده است و پرواز‌های آن در پیچ و خم وعده‌ها پرواز‌ها به گل نشسته‌اند.

طبق اعلام متولیان امر در فرودگاه یاسوج، این فرودگاه در طول یک روز ظرفیت دو پرواز ۱۰۰ نفره به تهران را دارد اما چرا با وجود این همه مسافر مردم یاسوج باید مجبور باشند از پرواز‌های شیراز، اهواز و اصفهان استفاده کنند.

فرودگاه یاسوج بعد از فرودگاه شهرکرد مرتفع‌ترین فرودگاه کشور است با این تفاوت که فرودگاه شهرکرد در منطقه مسطح قرار دارد در حالی که فرودگاه یاسوج در کاسه قرار گرفته است و این شرایط را برای نشست و برخاست هواپیما خاص می‌کند.

با دیگران به اشتراک بگذارید
else:
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president