آوای جنوب

جلوگیری از رکود ۵۴ واحد تولیدی کهگیلویه و بویراحمد در ستاد قضایی رفع موانع تولید

آوای جنوب

معاون پیشگیری از جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه قضایی به ۵۴‌ واحد تولیدی استان برای جلوگیری از تعطیلی کمک کرده است.

به گزارش آوای جنوب ، در نشست رفع موانع تولید، رسیدگی به درخواست های ۳ طرح تولیدی روغن‌های صنعتی، کارخانه گرانول و معدن سنگ تزئینی در استان بررسی شد. همچنین یکی از درخواست هایی که در این نشست بررسی شد دریافت تسهیلات توسط چند نفر از روی مدارک شخص دیگری بود که در دستگاه قضایی استان به واسطه ی داشتن ارتباط نزدیک با نظام بانکی، محکوم شده اند.

سید عیسی حسنی معاون قضایی و اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و دبیر ستاد در این نشست اظهار کرد: جلوگیری از رکود و ورشکستگی ۵۴ واحد تولیدی در استان در ستاد قضایی رفع موانع تولید و نجات بیش از یک هزار و ۲۰۰ شغل در این ستاد از مهمترین اقدامات قضایی ستاد بوده است.

حسنی بیان کرد: در برخی از صنایع مادر استان اقداماتی در حال انجام است که هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است و اگر وارد چرخه تولید شوند آمارهای تولید و اشتغال خیلی بیشتر خواهد بود.

وی در ادامه در خصوص حمایت از طرح های دانش بنیان در استان بیان داشت: حمایت از طرح ها و کارگاه های دانش بنیان در استان در مرحله ورشکستگی بودند و وارد چرخه ی تولید شدند و درآمدی بسیار خوبی دارند و بیش از ۲۰۰ شغل ایجاد کرده اند.

حسنی گفت: با توجه به همکاری خوبی که بانکهای استان از جمله صنعت و معدن و توسعه تعاون داشتند مشکلات ۳ واحد تولیدی برطرف شد و مقرر شد که تسهیلات بانکی به عنوان سرمایه در گردش این واحدها داده شود تا بتوانند کارگاه خود را راه اندازی کنند.

معاون قضایی دادگستری استان افزود: همچنین مشکلات قضایی این کارگاه ها در رابطه با حساب های بانکی خود داشتند با دادستان کل کشور دراین زمینه مکاتبه شود تا از حسابهای این واحدهای تولیدی نیز، رفع مسدودی شوند.

سید عیسی حسنی گفت: دستگاه قضایی در کنار ادارات و نهادهای دولتی همراه کارگروه اقتصاد مقاومتی و ستاد اقتصاد مقاومتی استانداری استان راهگشا و کمک کار کارگاههای تولیدی و خدماتی تجاری می‌باشد و تاکنون توانسته‌ایم در جایی سنگی جلوی پای تولید کننده بوده آن را برداریم.

حسنی افزود: لازم هست که نهادهای متولی بودجه و وام های تسهیلاتی که اعطا می‌شود توجه کنند که این اعتبارات برگشت داده می شوند و البته در خیلی از موارد به صورت قطره‌چکانی بودجه داده می‌شود باید این بودجه را برای تولید اقتصاد است آنچه ضروری است استفاده شود و نباید برگشت بخورد.

معاون قضایی دادگستری استان در ادامه بیان داشت: مدیران باید توجه و تلاش کنند از این بودجه ها همواره در حوزه کارآفرینی و تولید استفاده شود تا برگشت نخورند.

وی افزود: دستگاه قضایی یکی از مهمترین نهادهایی است که در راستای حمایت از تولید و اشتغال کمک کار مدیرانی است که در این حوزه تلاش می کنند.

حسنی گفت: رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان و همچنین بازرس کل استان و سایر معاونین رئیس کل نیز در این جلسات حضور دارند و فعالیت می کنند و این نکته یعنی، مدیران ادارات همراه قانونی دارند و می توانند از هدر رفت بودجه‌های ملی و استانی جلوگیری کنند و در این حوزه ها، قانون از مدیران حمایت می کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان عنوان کرد: پیگیری های دستگاه قضایی استان باعث شد که کارخانه بازیافت زباله یاسوج احیاء و به ثمر بنشیند. وی افزود: وظیفه ی دستگاه قضایی بررسی ادعاهای تک‌تک کارخانه‌ها و کارگاه‌ها است و هرکجا کارخانه یا کارگاهی نیاز به حمایت اقتصادی قضایی داشته باشد با تمام توان از آن ها حمایت کرده‌ایم.

حسنی تصریح کرد: هدف کارگروه حمایت قضایی از تولید، در مرحله اول کمک به مدیران و در مرحله دوم برخورد با کسانی است که مانع تولید شده و خلاف قانونف برای آشنایان خود کار می کنند.

وی بیان داشت: در خصوص ترک فعل مدیران و عدم اجرای مصوبات الزام‌آور کارگروه حمایت قضایی از تولید، در برابر این مدیران کوتاه نخواهیم آمد و تلاش ستاد، رفع موانع در اعطای تسهیلات و مشکلات بین بانکها و ادارات خواهد بود.

با دیگران به اشتراک بگذارید
else:
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president