کد خبر : 9471
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 تیر 1394 - 18:49

انتصاب با واسطه و خطی و جناحی مدیران استان دلیل بی اطلاعی آنها از قوانین است

انتصاب با واسطه و خطی و جناحی مدیران استان دلیل بی اطلاعی آنها از قوانین است

همین بی‌اطلاعی از قانون است که موجب بروز بسیاری از مشکلات در استان ما شده است

کرمیبازرس‌کل کهگیلویه و بویراحمد گفت: در همه مباحثی که ممکن است جرمی در آن اتفاق بیفتد ورود پیدا می‌کنیم از جمله در مباحثی مانند استخدام‌ها و مناقصات که حساسیت روی آن‌ها بسیار زیاد است.

آوای جنوب؛

‌به مناسبت هفته قوه قضاییه نشست مطبوعاتی مسئولان و اعضای شورای قضایی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

در این نشست مهرداد کرمی بازرس‌کل استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اصل ۱۷۴ قانون اساسی اظهار کرد: وظیفه نظارت بر حسن اجرای قوانین و جلوگیری از تخلفات از وظایف اداره‌کل بازرسی به شمار می‌رود.

بازرس‌کل کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: اگر متوجه شویم که در اداره‌ای یا دستگاهی سوء‌جریانی وجود دارد وارد موضوع می‌شویم و به وظیفه خود عمل خواهیم کرد.

وی به سیر این کار اشاره کرد و گفت: در ابتدا گزارش جدی در این خصوص به مدیر دستگاه خواهیم داد و سپس تذکر لازم داده خواهد شد و در مرحله بعد پرونده تخلفاتی تشکیل می‌دهیم.

کرمی هدف نهایی اقدامات در بازرسی را پیشگیری از جرم دانست و گفت: اگر امروز پیشگیری شود در آینده مشکل نخواهیم داشت.

بازرس‌کل استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به عقب‌ماندگی تاریخی این استان و وظیفه‌ای که همه مسئولان برای رفع این مشکل و عقب‌ماندگی دارند، اظهار کرد: دنبال نظارت کارآمدی در استان هستیم که علاوه بر کارآمدی در برابر کارهای اجرایی نباشد و امور را در استان متوقف نکند.

وی گفت: به هیچ وجه در کهگیلویه و بویراحمد به دنبال نظارتی نیستیم که توسعه را کند کرده و جلوی توسعه استان را بگیرد.

کرمی با بیان اینکه کمک به توسعه استان به این معنی نیست که در برابر مدیران مجرم قرار نگرفته و برخورد قانونی نکنیم، تصریح کرد: در همه مباحثی که ممکن است جرمی در آن اتفاق بیفتد ورود پیدا می‌کنیم از جمله در مباحثی مانند استخدام‌ها و مناقصات که حساسیت روی آن‌ها بسیار زیاد است.

مدیرکل بازرسی استان به مشکل سازمان بازرسی در استان اشاره کرد و گفت: مشکل ما این است که مدیران آگاهی لازم را در خصوص قوانین ندارند.

کرمی با اشاره به اینکه چه بسا بسیاری از مدیران استان که از ما مسئولان قضایی هم پاک‌تر و با ایمان‌تر باشند و حتی نماز شب بخوانند اما از قانون اطلاعی نداشته باشند، تصریح کرد: همین بی‌اطلاعی از قانون است که موجب بروز بسیاری از مشکلات در استان ما شده است.

وی افزود: اگر مدیران در راستای قانون حرکت کنند بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود که متأسفانه در برخی دستگاه‌ها حرکت بر محور قانون دیده نمی‌شود.

بازرس‌کل استان در ادامه با اشاره به نوع برخوردی که در ادارات استان با ارباب رجوع می‌شود، تصریح کرد: تکریم ارباب رجوع در بسیاری از ادارات استان ما به خوبی انجام نمی‌شود در حالی که این مردم شایسته هرگونه تکریمی هستند.

وی به دلایل این عدم اطلاع مدیران استان از قانون اشاره کرد و گفت: وقتی که مدیران با واسطه و خطی و جناحی به کار گمارده می‌شوند این‌گونه می‌شود و چنین است که برخی مدیران شایسته مناصب نباشند چون آگاهی لازم را نسبت به قوانین ندارند.

کرمی تأکید کرد: این موضوع با شخصیت فردی آنها تفاوت دارد و ممکن است در خصوصیت‌های فردی انسان‌های لایقی باشند.

کرمی در خصوص اظهارات خود و صحت آن‌ها گفت: نمی‌توان مطالب دیگری را گفت اما آن‌چه که گفته شد مصادیق آن وجود دارد.

وی افزود: مدیری که اشراف لازم را بر موارد و حاشیه‌های دستگاه خود ندارد دچار مشکل می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.