آوای جنوب

مسئولان در جمع زلزله‌زدگان «سی‌سخت» چه گفتند؟/ از انتقال پیام رئیس جمهور تا وعده حمایت +تصاویر

آوای جنوب 

منطقه زلزله‌زده سی‌سخت کهگیلویه و بویراحمد در دو روز گذشته میزبان مسئولان کشوری بود که برای بازدید از مناطق و همچنین شنیدن صحبت‌های مردم به این منطقه سفر کردند.

مسئولان در جمع زلزله‌زدگان «سی‌سخت» چه گفتند؟/ از انتقال پیام رئیس جمهور تا وعده حمایت + فیلم و عکس

به گزارش آوای جنوب از یاسوج، مسئولان کشوری روز گذشته با حضور در جمع مردم زلزله‌زده سی‌سخت از نزدیک از روند خدمات رسانی به مردم سی سخت و روستاهای اطراف بازدید کردند.

خسارت زلزله باید دقیق ارزیابی شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: تسهیلات ارزان قیمت پس از ارزیابی دقیق میزان خسارت به مناطق زلزله‌زده دنا تخصیص می‌یابد.

وی که در جمع مردم سی‌سخت سخن می‌گفت: بر یکپارچگی در بحث خدمات رسانی به مردم تاکید کرد و گفت: بنده از طرف رئیس جمهور حامل سلام ویژه و پیام به مردم عزیز و با کفایت استان کهگیلویه و بویراحمد هستم.

وی هدف از این سفر را ارزیابی وضعیت برای برنامه‌ریزی جهت تخصیص اعتبار به مناطق زلزله عنوان کرد و افزود: خسارات باید به صورت دقیق ارزیابی شود تا بتوانیم تسهیلات ارزان قیمت تخصیص دهیم‌.

اسلامی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت قبوض آب، برق و گاز، اظهار داشت: تا زمان اسکان دائم مردم و جایگزینی منازل آنها پرداخت آنها به تعویق می‌افتد.

وی با بیان اینکه پیگیر مشکلات زیست محیطی محور سی سخت_یاسوج هستم، بیان کرد: عملیات پروژه محور سی سخت – یاسوج از سر گرفته می‌شود.

اسلامی گفت: مردم در ساخت خانه‌ها برای استحکام سازی دقت کنند تا در چنین بحران‌هایی گرفتار نشوند.

وی تصریح کرد: از رئیس سازمان نظام مهندسی خواستیم که خانه‌های نوساز بررسی شوند و با کارشناسانی که نظارت بر ساختمان ها داشتند و کوتاهی کردند برخورد شده و به کمیته انتظامی نظام مهندسی معرفی شوند.

اسلامی در بخش دیگری از سخنانش، گفت: پرداخت تسهیلات عقب مانده مردم دنا به زمان دیگری موکول می شود.

نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور هم با حضور در میان مردم سی‌سخت از نزدیک شنونده صحبت‌های آنان بودند.

مردم از برخی کم‌کاری‌ها در شب وقوع زلزله شکایت و گلایه‌هایی داشتند که به رئیس سازمان مدیریت بحران کشور منتقل کردند.

پیگیر ایجاد ردیف بودجه‌ای برای بازسازی مناطق زلزله زده هستیم؛ مردم امیدشان به کمیسیون تلفیق است

همچنین مهدی روشنفکر نماینده مرکز بویراحمد و دنا، در بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان دنا اظهار داشت: با توجه به حضورم در مناطق زلزله زده با هماهنگی با همکارن در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون تلفیق، پیگیر ردیف بودجه‌ای با عنوان بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان دنا هستیم.

وی از ثبت پیشنهاد ردیف بودجه‌ای به شماره ۸۸-۵۵۰۰۰۰ با عنوان بازسازی مناطق زلزله زده دنا خبر داد و افزود: به دلیل حضور در مناطق زلزله زده این پیشنهاد با هماهنگی انجام شده به نام یکی از همکاران نماینده مجلس ثبت شده است.

روشنفکر با اشاره به تماس تلفنی شب گذشته قالیباف رئیس  مجلس شورای اسلامی با وی، خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات مناطق زلزله زده به اطلاع رئیس مجلس رسانده شده و درخواست داشتیم برای کمک به این مناطق تصمیم درست و به موقع اتخاذ شود.

نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شناسه پیشنهاد ثبت شده به شماره ۱۳۰۳ مورخ ۳۰ بهمن ماه مبنی بر ردیف بودجه برای مناطق زلزله زده دنا، ادامه داد: یکی مشکلی که وجود دارد این بوده که هنوز میزان دقیق خسارت مشخص نیست و مسئولان سازمان برنامه و بودجه همین ایراد را نیز وارد می‌دانند.

روشنفکر تاکید کرد: در شرایط فعلی از هیچ کوششی برای تصویب ردیف بودجه‌ای برای بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان دنا دریغ نمی‌کنیم و امیدوارم منتج به نتیجه شود.

وی وضعیت زندگی در مناطق زلزله‌زده را رضایت بخش ندانست و افزود: مردم در شرایط سختی به سر می‌برند و با کمبود برخی اقلام و امکانات روبه‌رو هستند که انتظار می‌رود متولیان امر با همکاری مردم نهایت امدادرسانی و کمک را داشته باشند.

با دیگران به اشتراک بگذارید
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president