.

آوای جنوب
با شیوع پیک جدید بیماری و افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در گچساران آنچه که این روزها به گوش می‌رسد خبر از تعطیلی مرکز نقاهتگاه بیماران مشکوک به ویروس کرونا است.

آوای جنوب _ سمیرا نصاری، با شیوع ویروس کرونا در اسفندماه سال گذشته در کشور و به تبع در استان و شهرستان تدابیری در جهت مقابله با ویروس کرونا اندیشیده شد تا هر چه سریعتر این ویروس از بین برود.

راه‌اندازی نقاهتگاه در شهرستان‌ها برای گذراندن دوره درمان افراد مبتلا و مشکوک به کرونا یکی از تدابیری بوده که اندیشیده شد و در این راستا مشاهده شد که در شهرستان گچساران نقاهتگاه بیماران کرونایی و مشکوک به این ویروس در مرکز کلینیک الفجر گچساران در فروردین ماه تجهیز و راه‌اندازی شد.

این مرکز توسط یک پزشک، ۶ پرستار و ۹ نیروی خدماتی شامل نگهبان و خدمه برای خدمات رسانی به افراد مشکوک به کرونا در این مرکز راه‌اندازی شد تا از شیوع ویروس در بین خانواده‌های افراد مبتلا و مشکوک به بیماری کووید_۱۹ جلوگیری شود.

در همان روزهای اولیه مرکز نقاهتگاه گچساران با ۵۰ تخت مجهز با همه امکانات رفاهی برای قرنطینه این بیماران راه اندازی شد تاافراد مشکوک به ویروس کرونا روزانه توسط پزشک ویزیت و به مدت ۱۴ روز در این مرکز قرنطینه شوند.

مرکز درمانی کلینک الفجر گچساران به منظور قرنطینه افرادی که علائم بیماری ویروس کرونا دارند و ماندن آنها در خانه و اجتماع امکان انتشار آن را افزایش می دهد راه اندازی شد.

با این تفاسیر و با شیوع پیک جدید این بیماری و افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در گچساران آنچه که این روزها به گوش می‌رسد خبر از تعطیلی مرکز نقاهتگاه بیماران مشکوک به ویروس کرونا است.

با تعطیلی این مرکز مشکلاتی را در بین خانواده‌هایی که فرد مبتلا به ویروس کرونارا دارند به وجود آورده است چرا که خانواده‌ها برای درمان و گذراندن دوره نقاهت بیمار مبتلا به ویروس کرونا باید با فرد مبتلا در منزل زندگی کنند.

خبرحاکی از آن دارد که این مرکز به دلیل عدم پرداخت حقوق پرسنل از جمله پرستاران تعطیل شده است که خبرنگار فارس در این راستا برای صحت این خبر در چندین تماس با سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران که علت تعطیلی این مرکز را جویا باشد تماس حاصل نمود اما متاسفانه سرپرست شبکه بهداشت و درمان پاسخگو نبوده است.

برای دستیابی به صحت این خبر با دیگر مسوولان شبکه بهداشت و درمان گچساران تماس برقرار شد که ایشان اذعان داشتند که این مرکز به علت اینکه تنها ۳ بیمار کرونایی دوره نقاهت خود را می‌گذراندند و بعد از اتمام دوره درمان دیگر هیچ بیمار کرونایی به مرکز مراجعه نکرده است این مرکز از روز جمعه تا به امروز تعطیل شده است.

به گزارش فارس، در حال حاضر ۲۲۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان گچساران شناسایی شده است که ۷۰درصد این بیماران معادل ۱۸۱ نفر در خردادماه امسال به این ویروس مبتلا شده‌اند.

متاسفانه رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، رعات نشدن فاصله اجتماعی درمکان‌های عمومی و از سرگیری زندگی عادی موجب شد تا وضعیت این شهرستان در خردادماه قرمز شود و متاسفانه شاهد هستیم که روز به روز بر تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان افزوده می‌شود