آوای جنوب چند روزی از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین نگذشته که متاسفانه در بازار گچساران شاهد افزایش نامحسوس قیمت کالاها هستیم. آوای جنوب گچساران – سمیرا نصاری طرح اصلاح و سهمیه‌بندی قیمت بنزین موضوعی بوده که از ابتدای سالجاری مطرح شده وبعد از چندین ماه از سالجاری که گذشته این طرح کلید خورد.  این طرح […]

آوای جنوب
چند روزی از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین نگذشته که متاسفانه در بازار گچساران شاهد افزایش نامحسوس قیمت کالاها هستیم.
افزایش نامحسوس قیمت کالاها در بازار گچساران

آوای جنوب گچساران – سمیرا نصاری طرح اصلاح و سهمیه‌بندی قیمت بنزین موضوعی بوده که از ابتدای سالجاری مطرح شده وبعد از چندین ماه از سالجاری که گذشته این طرح کلید خورد.

 این طرح با اما و اگرهای زیادی به تصویب و به اجرا درآمده است به گونه‌ای که مقام معظم رهبری تاکید داشتند که با افزایش نرخ بنزین هیچ‌گونه افزایش قیمتی در کالاهای اساسی و مورد نیاز در جامعه به وجود نیاید.

 هنوز چند روزی از افزایش نرخ بنزین نگذشته که شاهد افزایش نامحسوس اقلام و کمیاب شدن برخی از آنها  در بازار گچساران هستیم.

 به طوری که فروشندگان اذعان دارند که کالاهای مورد نیاز یا تولید نمی‌شود یا برای ما فروشندگان دیگر سودی ندارد.

این روزها در بازار گچساران شاهد افزایش قیمت برخی از کالاها از جمله تره و بار، میوه، پوشاک و لوازم بهداشتی هستیم به گونه‌ای که فروشندگان پوشاک عنوان دارند که اجناس خود را با خودروی شخصی و یا با پست برای آنها ارسال می‌شود که با افزایش نرخ بنزین دیگر سودی عاید آنها نمی‌شود و با افزایش قیمت کالاها سعی برجبران قیمت بنزین دارند.

از سوی دیگر در بازار شاهد چند نرخی قیمت میوه و تره و بار هستیم  و میوه در بازار گچساران از هشت الی ۱۰تا ۱۲ هزار تومان عرضه می‌شود.

نبود اتکیت قیمت براجناس از دیگر مشکلات و افزایش قیمت اجناس در بازار هستیم  و فروشنده به دلخواه قیمت اجناس خود را بالا و یا پایین می‌آورد.

 درست است که این روزها نظارت بر بازار تشدید یافته است و چندین دستگاه با تشکیل اکیپهای نظارتی بازار را رصد  می‌کنند اما تا زمانی که این نظارت‌ها به صورت خاله خورزویی باشد و با متخلفان برابر قانون برخورد نشود نمی‌توان به درستی بازار را کنترل کرد.

قبل از اجرای طرح اصلاح و سهمیه‌بندی بنزین فرماندار گچساران نسبت به وضعیت بازار واکنش نشان داده بود و در چندین جلسه ستاد تنظیم بازار  و بررسی مشکلات اصناف گفت: متاسفانه در بازار شاهد قیمت‌های متفاوت هستیم چنانچه مشاهده می‌شود همین میوه در بازار بهبهان به قیمت ارزان‌تر نسبت به بازار گچساران به فروش می‌رسد.

  وی ادامه داد: در بحث گرانفروشی می‌طلبد که اصناف خود نظارت بیشتری داشته باشند.

خوانپایه افزود: متاسفانه در بازار شاهد قیمت‌های متفاوت هستیم چنانچه  مشاهده  می‌شود همین میوه در بازار بهبهان به قیمت  ارزان‌تر نسبت به بازار گچساران  به فروش می‌رسد.

همچنین در نشست ستاد تنظیم بازار چند روز گذشته فرماندار گچساران اذعان کرد: شرایط بازار در قبل رضایت بخش نبوده و حال با اصلاح قیمت بنزین انتظار داریم بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت پای کار بیایند و بر بازار نظارت داشته باشند.

 بالاترین مقام اجرایی گچساران ابراز کرد: ما به دنبال مچ‌گیری نیستم و لازم است که به فکر مردم باشیم.