آوای جنوب نتایج بررسی صلاحیت‌های کاندیدای انتخابات مجلس در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد. به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کهگیلویه و بویراحمد از تایید صلاحیت ۳۷نفر از داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در این استان خبرداد. حجت الاسلام قدرت الله خرم روز افزود: در راستای […]

آوای جنوب
نتایج بررسی صلاحیت‌های کاندیدای انتخابات مجلس در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،
مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کهگیلویه و بویراحمد از تایید صلاحیت ۳۷نفر از داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در این استان خبرداد.
حجت الاسلام قدرت الله خرم روز افزود: در راستای بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم براساس جدول زمان بندی و با استناد به ماده ۵۲ قانون انتخابات از دوم تا ۲۱ دی ماه به مدت ۲۰ روز همزمان در هیئت نظارت مرکزی و استان صلاحیت داوطلبان بررسی شد.
وی گفت: از مجموع ۹۳ نفر داوطلب در سه حوزه انتخابیه استان کهگیلویه و بویراحمد ۳۷نفر تایید صلاحیت شده اند که معادل حدود ۴۰ درصد داوطلبان می شود.
مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۳۷ نفر، معادل حدود ۴۰ درصد رد صلاحیت شدند، ۱۰ نفر ، معادل حدود ۱۱ درصد عدم احراز صلاحیت و ۹ نفر معادل حدود ۱۰ درصد نیز از کاندیداتوری انصراف دادند.
حجت الاسلام خرم روز گفت: براساس ماده دو، سه و چهار ماده ۵۲ قانون انتخابات، داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید نشده است از ۲۲ تا ۲۶ دی ماه به مدت ۵ روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ عصر فرصت دارند با مراجعه به هیئت نظارت استان و یا نمایندگان شورای نگهبان در مجموعه ورزشی پهلوان تختی تهران ضمن تکمیل فرم شکایت یا اعتراض، مستندات خود را در اختیار هیئت نظارت استان یا مرکز برای بررسی مجدد در شورای نگهبان تحویل دهند.
به نقل از منابع آگاه از بین چهرهای شاخص در حوزه کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام سید محمد موحد ،عدل هاشمی پور، فرزاد نجات نیا تایید صلاحیت شدند و علی کامرانی ،رضا دهبانی پور، نعمت الله صدوقی، مجید باقریان، خیرالله انصاری و نورالله دهناد رد صلاحیت شدند.
در حوزه انتخابیه گچساران و باشت، سید قدرت حسینی بحرینی، و اردلان زینل زاده تایید شدند و تاکنون از وضعیت تایید یا ردصلاحیت غلامرضا تاجگردون نماینده مردم این حوزه انتخابیه و از چهره‌های شاخص مجلس دهم خبری منتشر نشده است. گفته می شود وی در حال رایزنی برای دریافت تایید صلاحیت است .
در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا غلام محمدزارعی، مهدی روشنفکر، نادرمنتظریان، محمدبهرامی سیف آباد، کیان دهراب پور، سید دانیال دانشی، محمد کاظم رحمانی، محمود رضوان خو، رحیم سبحان زاده، سید احسان عسکری، محسن شایگان، حمید واحدی نژاد تایید صلاحیت شدند و صلاحیت شاپور رمضانی، نستور درخشنده پور و اردوان ایزدپناه در این حوزه تایید نشد