آوای جنوب

کلنگ احداث۱۰۲۴ واحد طرح نهضت ملی مسکن در گچساران به زمین زده شد

آوای جنوب

عملیات ساخت یک هزار و ۲۴ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن روز چهارشنبه در ایینی با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی گچساران آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای جنوب، محمد راستا مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد در این آیین افزود: عملیات ساخت این میزان واحد مسکونی در بیش از ۱۳ هکتار زمین در مناطق مختلف این شهرستان اجرا خواهد شد.

محمد راستا بیان کرد: ساخت ۸۶۴ واحد از این طرح نهضت ملی در قالب سایت شهید سلیمانی و ۱۶۰ واحد در قالب سایت جهاد کشاورزی اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین ۹۵ قطعه زمین در در قالب طرح جوانی جمعیت و فرزندآوری به ۱۹۰ خانوار واگذار شد.

راستا اظهار کرد: در دهه فجر امسال همچنین ۲۴ قطعه در قالب طرح ۲ معلولی ، ۱۳ قطعه در قالب طرح محرومین و ۳۸ قطعه به خانواده های شهدا و جانبازان واگذار شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: هم اکنون بیش از یک هزار و ۷۳۴ واحد مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن در مناطقی مانند خامی، خنگ بنار، جاده اسلام آباد، جاده پا زنان و کوی کارکنان دولت گچساران در دست ساخت است.

وی تصریح کرد: هم اکنون پنج سایت نهضت ملی مسکن در گچساران در حال ساخت است که سه سایت آن از سوی راه شهرسازی و مابقی از سوی بنیاد مسکن در حال اجراست.

راستا ابراز کرد: این طرح ها به صورت مجتمع های ۱۲ ،۱۶ و ۲۰ واحدی به مساحت بیش از ۱۰۰ متر در حال ساخت است.

وی گفت: میانگین پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی در این شهرستان ۲۰ تا ۹۰ درصد است.

با دیگران به اشتراک بگذارید
else:
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president