آوای جنوب

واکنش عدل هاشمی‌پور به اظهارات الیاس نادران: اظهارات نادران از سر ناآگاهی است / بی‌اطلاعی و سکوت مسئولان چه توجیهی دارد؟

آوای جنوب
اظهارات نادران از سر ناآگاهی است / بی‌اطلاعی و سکوت مسئولان چه توجیهی دارد؟
رئیس کمیسیون تلفیق مجلس در سفر به استان و بازدید از پروژه‌های کهگیلویه در اظهاراتی بیان کرده بود که تاکنون هیچگونه حق آبه ای به این شهرستان از سد مارون تخصیص داده نشده است، این اظهارات با واکنش نماینده سابق کهگیلویه، بهمئی، چرام ولنده در مجلس شورای اسلامی مواجه شد.
عدل هاشمی پور طی یادداشتی و انتشار اسنادی نوشت: به نام خدایی که امر به خدمت رسانی به هم نوعان فرمود و مسئولیت و عناوین را تسهیل مسیر و زمینه ساز خدمتگزاری قرار داد.
آنگاه که فریاد برآوردم سیر مسئولیت هستم و برای کارهای بزرگ آمده‌ام برخی را به هر دلیل برنتابید و فریاد بازگشت عزت سردادند.
به هیچ وجه قصد بازگشت به ماسبق را ندارم چراکه شاید اولین کسی بودم نتیجه انتخابات را به رغم شبهاتی که بر آن دانسته می‌شد بخاطر رعایت مصالح مختلف پذیرفتم و در جهت کنترل احساسات و جلوگیری از هرگونه حاشیه، به رقیب تبریک عرض نمودم و در چند اعلامیه رسمی و پیاپی همگان را به رعایت قانون و پرهیز مجدانه از هرگونه تشنج و نا آرامی احتمالی دعوت نمودم.
بعد از آن ضمن اعلام آمادگی در جهت هرگونه همکاری، پروژه‌های بسیار مهم، حیاتی و تأثیر گذار در رونق اقتصاد منطقه (اشتغال و معیشت) از جمله سد آبریز (مارون ۲) را طی نامه‌ای به استاندار محترم وقت (دکتر کلانتری) و نماینده محترم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی یادآور شدم.
اکنون بنا بر خبر مندرج در رسانه‌ها، سکوت را جایز نمی‌دانم و سخنان جناب آقای الیاس نادران رییس محترم کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی که اتفاقاً از تجارب بالایی هم برخوردار هست در مورد حقابه سد مارون ۲ را از سر نا آگاهی می دانم و دلیل آن نیز شاید عدم ارائه دقیق اطلاعات لازم در اختیار ایشان بوده باشد.

باید بگویم این سخنان را جفا در حق نظام مقدس جمهوری اسلامی می دانم چرا که مسئولان وظیفه دارند خدمات نظام را برای مردم بیان و تبیین نمایند.
مسئولان محترم باید بدانند که تأکید رهبر معظم انقلاب خصوصاً در نامگذاری سال ۱۴۰۰ بر مانع زدایی و رفع مشکلات در مورد طرح‌های عظیم ملی بوده است.
خدمت دوست عزیزم جناب آقای نادران ضمن عرض خیر مقدم و سپاس از حضورشان اما تأکیدم بر این است که؛ باید متوجه این موضوع باشد که چگونه ممکن است تمامی مطالعات ژئوتکنیک مربوط به سد آبریز تمام شده باشد، کمپ کارگاهی لازم جهت آغاز عملیات اجرایی صورت گرفته باشد، اسناد مربوط به مناقصه رفتن جاده دسترسی به تاج سد آماده برگزاری باشد اما حقابه مشخص نشده باشد؟
از شما برادر بزرگوار انتظار دارم وقت خود که متعلق به همه ملت می‌باشد را صرف حقابه ننمایند چرا که در سال ۱۳۹۵ اخذ شده است و توان و همت خویش را در جهت تأمین اعتبار و تسریع در ادامه عملیات اجرایی سد مصروف دارند.
ناگزیرم عرض نمایم که؛ طبیعی بنظر می‌رسد که استاندار محترم با توجه به جمیع جهات هنوز به صورت کامل در جریان روند سد آبریز قرار نگرفته باشند اما غفلت، بی اطلاعی، بی توجهی و سکوت دیگر مسئولان چه توجیهی دارد؟!
همت بلند، عزم جدی و اراده‌ی مصمم مسئولان در خدمت رسانی صادقانه به ولی نعمتان انقلاب را از خداوند سبحان مسئلت دارم.
عدل هاشمی پور
خادم مردم
با دیگران به اشتراک بگذارید
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president