آوای جنوب

نرخ واقعی بیکاری جوانان کهگیلویه و بویراحمد چند درصد است؟/آقایان مسئول لطفا کمی تامل کنید؟

آوای جنوب

در یک نشست رسمی استانی به نرخ بیکاری جوانان کهگیلویه و بویراحمد اشاره شد که در نوع خود قابل تامل است.

به گزارش آوای جنوب از یاسوج؛ استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یکی از استان‌های با نرخ بالای بیکاری یاد می‌شود استانی که کمترین صنعت را دارد و تنها کمی بیشتر از نیم درصد سهم صنعت کشور مربوط به این استان است.

استانی که در یکی از محورهای توسعه خود یعنی کشاورزی می‌لنگد و آن گونه که خود مسئولان جهاد کشاورزی اعلام کرده‌اند برای مثال سالانه یک میلیون تولیدات کشاورزی اعم از دامی باغی عسل و سایرین را دارد که می توان ۳۰۰ هزار تن را ذخیره سازی کرد اما تنها ۱۲ هزار تن ظرفیت ذخیره سازی در این استان وجود دارد.

یعنی اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد حتی نمی‌تواند محصولات خود را نگهداری کند با این تفاسیر با وضعیتی که در صنعت و همچنین کشاورزی استان داریم باید به وضعیت اشتغال جوانان بیشتر فکر کنیم.

چرا که این آمارها نمی‌تواند رافع بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد باشد همچنان که در نشست چندی پیش جوانی جمعیت در استان کهگیلویه و بویراحمد رئیس سازمان برنامه و بودجه استان به یک آمار اشاره کرد که در نوع خود قابل تامل است.

علی شهابی‌نسب می‌گوید نرخ بیکاری استان کهگیلویه و بویراحمد ۷.۸ درصد بوده اما نرخ بیکاری جوانان ۲۲.۶ درصد است که باید فکری اساسی به حال آن کرد.

با این وضعیت مسئولان استانی و کشوری باید فکری به حال رفع مشکل بیکاری جوانان استان کنند تا در آینده با یک بحران مواجه نشویم.

با دیگران به اشتراک بگذارید
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president