استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:‌ تاکنون بیش از ۲۳ هزار نفر زائر اربعین حسینی در استان ثبت‌نام کرده‌اند که نسبت به سال قبل بیش از ۱۴۰ درصد افزایش دارد

آوای جنوب

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:‌ تاکنون بیش از ۲۳ هزار نفر زائر اربعین حسینی در استان ثبت‌نام کرده‌اند که نسبت به سال قبل بیش از ۱۴۰ درصد افزایش دارد.

ثبت‌نام بیش از ۲۳ هزار نفر زائر حسینی در کهگیلویه و بویراحمد/ارائه خدمات ۴۶ موکب از استان به زائرین حسینی
به گزارش آوای جنوب از یاسوج، حسین کلانتری در ستاد اربعین حسینی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۲۳ هزار نفر زائر اربعین حسینی در استان ثبت‌نام کرده‌اند که نسبت به سال قبل بیش از ۱۴۰ درصد افزایش دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: که پیش‌بینی می‌شود به آمار ثبت‌نام کنندگان برای شرکت در همایش عظیم اربعین حسینی افزوده شود.

وی تاکید کرد: بر همین اساس برای خدمات دهی بهتر و بیشتر به کاروان‌های زائرین استانی و زائرانی که از این استان عبور می‌کنند، باید کمیته‌های ۱۳ گانه این ستاد از آمادگی بیشتری برخوردار باشند.

کلانتری با بیان اینکه شرایط اعزام، امنیت، سلامت، مسائل بهداشتی و ترافیکی زائرین بسیار مهم است تاکید کرد: همه دستگاه‌های استان همکاری لازم را با مجموعه عوامل و دست‌اندرکاران کاروان های زائران حسینی داشته باشند و هر جایی که لازم است امکانات و ابزار موجود را برای ارائه خدمات دهی بیشتر بکار گیرند.

کلانتری به رعایت استانداردهای فنی خودروها و روانسازی ترافیکی کاروان زائرین حسینی تاکید کرد.

وی تصریح کرد: ۴۶ موکب از استان به زائرین حسینی ارائه خدمات می‌دهند که ۱۱ موکب آن در کشور عراق و ۳۵ موکب هم در مسیر استان تا شلچمه مستقر می‌شوند که امسال ۱۷ موکب نسبت به اربعین حسینی سال گذشته افزایش یافته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اربعین حسینی عظمتی است که در جهان امروز به شیوه‌ای نوین و ممتاز پدیدار گشته و همه جوانب کار آن مردمی است، افزود: ما هم می‌خواهیم در کنار مردم و با این مردم نقشی ایفا کنیم و به زائرین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش در ارائه خدمت نقشی داشته باشیم.

کلانتری با بیان اینکه هیچ مراسمی در دنیا به عظمت مراسم اربعین حسینی در هیچ جای دنیا شکل نخواهد گرفت گفت: جمعیت حاضر در اربعین حسینی یک نقطه قوتی است و این عظمت را همه دنیا می‌بینند و پیام خاص آن را متوجه می‌شوند