ساعت: ۱۶:۰۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۲ شناسه خبر: 37627

امروز وزارت راه و شهرسازی خبر انتصاب نژاد صفوی را بر روی خروجی پایگاه خبری خود قرار داد تا بر به هم ریختگی مدیریتی این وزارت از سطح تا به استان تاکید شود و این اقدامات بیشتر به فیلم های سینمایی کمدی شباهت پیدا کند!

امروز وزارت راه و شهرسازی خبر انتصاب نژاد صفوی را بر روی خروجی پایگاه خبری خود قرار داد تا بر به هم ریختگی مدیریتی این وزارت از سطح تا به استان تاکید شود و این اقدامات بیشتر به فیلم های سینمایی کمدی شباهت پیدا کند!

 ماجرای انتصاب مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد به نوعی خنده بازار مدیریتی تبدیل شده است و هر لحظه خبری بر روی خروجی سایت ها می رود ! در حالی که دیروز اعلام شده بود نژاد صفوی مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد است و قرار بود امروز مراسم تکریم و معارفه انجام شود اما پس از چند ساعت اعلام شد که با اعتراض شدید نمایندگان این حکم متوقف شده است و به بعدا موکول شده است اما لحظاتی پیش وزارت راه و شهرسازی خبر انتصاب نژاد صفوی را بر روی خروجی پایگاه خبری خود قرار داد تا بر به هم ریختگی مدیریتی این وزارت از سطح تا به استان تاکید شود و این اقدامات بیشتر به فیلم های سینمایی کمدی شباهت پیدا کند!
خنده بازار مدیریتی در راه و شهرسازی ! / نژاد صفوی حکم مدیریت در کهگیلویه و بویراحمد را گرفت !/ اعتراض صوری نمایندگان ؟

پایگاه وزارت راه و شهرسازی نوشت : وزیر راه و شهرسازی با صدور حکمی سیدعبدالمجید نژادصفوی را به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سیدعبدالمجید نژادصفوی طی حکمی از سوی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد.

متن حکم به شرح زیر است:

جناب آقای مهندس سیدعبدالمجید نژادصفوی

با سلام

نظر به تعهد، تخصص و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب می‌شوید. در انجام این مأموریت ضروری است قوانین، سیاست‌ها، آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی دولت، وزیر و معاونان محترم به دقت اجرا شود. به خصوص در توسعه کریدورهای حمل و نقلی استان مطابق طرح جامع حمل و نقل، طرح‌های شهرسازی و بازآفرینی شهری و همچنین توسعه مسکن در سطح استان مراقبت ویژه بعمل آورید. همچنین هماهنگی با مقامات محلی و در رأس آنان استاندار محترم، ارتباط منظم با شهرداران شهرهای تابعه آن استان ابلاغ می‌گردد.

افزون براین جنابعالی مسئولیت هماهنگی تمام اداره‌های کل و سایر دوایر تابعه وزارتخانه در استان را برعهده دارید.

توفیق روزافزون جنابعالی را در خدمت به شهروندان عزیز و تلاش در جهت سرافرازی جمهوری اسلامی ایران را از خداوند متعال مسألت دارم.

عباس آخوندی

وزیر
خنده بازار مدیریتی در راه و شهرسازی ! / نژاد صفوی حکم مدیریت در کهگیلویه و بویراحمد را گرفت !/ اعتراض صوری نمایندگان ؟
اعتراض صوری نمایندگان ؟
اما از آنجا که اعلام شد جمیع نمایندگان استان مخالف این انتصاب بوده اند به نظر می رسد با وضعیت لرزانی که وزیر در سطح کشور دارد به احتمال قوی از طرف یک و یا برخی نمایندگان استان مطمئن شده است که این اعتراض صوری بوده است و بهتر است هماهنگ با استاندار کار خود را پیش ببرد.
حال باید دید با توجه به انتصاب قطعی نژاد صفوی واکنش نمایندگان چه خواهد بود؟ و احتمالا امروز و یا طی روزهای آینده بدون از اطلاع قبلی اعلام شود که مراسم تودیع و معارفه به صورت داخلی و بدون از حضور خبرنگاران انجام گرفته و همه در یک عمل انجام گرفته قرار خواهند گرفت!
نژاد صفوی از زادگاه رئیس جمهور رانده شده است؟
سیدعبدالمجید نژادصفوی در تاریخ ۲۵ اردیبهشت امسال طی حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان منصوب شد. اما نژاد صفوی در این دوران مدیریت کوتاه خود در استان زادگاه رئیس جمهور گویا نتوانسته است بر حواشی غلبه کند به گونه ای که دقیقا چند روز پس از انتصاب با یک چالش مهم مواجه شد و آن هم اعتراضات مردمی شاهرود در خصوص ادغام دو اداره راه و ترابری و مسکن و شهرسازی بود که با ادغام این دو اداره کل باید راه و ترابری شاهرود به سمنان منتقل می شد اما با افزایش اعتراضات مسکوت ماند تا نژاد صفوی شاهد دو اداره کل در دو شهر این استان باشد!
ماجرا از این قرار است : با وجود ادغام ۲ وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی در دولت گذشته، ادارات کل مسکن و شهرسازی و راه وترابری در استان سمنان به طور جداگانه فعالیت می کرد.( اداره کل مسکن وشهرسازی در سمنان و اداره کل راه و ترابری به روال سابق در شاهرود فعالیت داشت)
از گذشته هر از گاهی که مطالبی دراین خصوص مطرح می شد، پس از مدتی با واکنش هایی از سوی برخی مردم ومسئولان شاهرود مسکوت می ماند.  با تصمیم جدید وزیر راه و شهرسازی، اجتماع وراهپیمایی در این شهر برگزار شده است.
حال به نظر می رسد انتقال نژاد صفوی از سمنان به کهگیلویه و بویراحمد ، برعکس آنچه فکر می شود ، یک تنزل درجه برای وی محسوب می شود و به نوعی رانده شده از سمنان است!
دستور ویژه رئیس جمهور
پس از آن مردم سمنان با تشکیل کمپین‌های مجازی خواهان اجرای قانون از سوی دولت شدند و مردم شهرستان شاهرود نیز با تجمعات خیابانی و ایجاد کمپین‌های مجازی توقف این اقدام را خواستار شدند.
اما ماجرا به همین‌جا ختم نشده و نمایندگان مردم شاهرود و سمنان در مجلس شورای اسلامی نیز وارد عمل شده و همراه مردم حوزه‌های انتخابیه خود هریک «ساز» جداگانه برای خود زدند.
نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه به رئیس‌جمهور خواهان اجرای قانون و استقرار اداره کل راه و شهرسازی در مرکز استان شد؛ اما نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی با‌ اشاره به ایجاد تنش‌‌های اجتماعی ناشی از این اقدام، توقف آن را خواستار شد.
در این میان اما گویا برگ برنده در دستان کاظم جلالی، رئیس ‌شاهرودی مرکز پژوهش‌های مجلس و نماینده بانفوذ فعلی مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بود که تا دوره قبلی نمایندگی مردم شاهرود و میامی را در مجلس شورای اسلامی بر عهده داشت.
کاظم جلالی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور توقف ادغام ادارات کل راه و ترابری و مسکن و شهرسازی را خواستار شد.
و سرانجام رئیس‌جمهور با درج جمله «هیچ‌گونه تغییری داده نشود» به‌عنوان پی‌نوشت نامه رئیس‌مرکز پژوهش‌های مجلس، دستور توقف انتقال اداره کل راه و ترابری به سمنان را صادر کرد.
دخالت های مکرر نمایندگان و ورود مستقیم رئیس جمهور به موضوع ، می تواند نشان دهنده عدم توانایی و اقتدار نژاد صفوی در حل و فصل موضوع باشد.
کلاه گشادی بر سر معاونین کهگیلویه و بویراحمدی
اما نکته جالب تر این ماجرا کلاه گشادی است که بر سر معاونین راه و شهرسازی بومی استان رفته است.
برخی شواهد و قرائن نشان می دهد که معاونین علیمردانی در راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد ، به نوعی ناهماهنگی و خالی کردن پشت وی متهم هستند و هر کدام به پشتوانه نماینده حوزه خود آماده مدیریت بر این دستگاه بوده اند ! اما کار آنگونه که آن ها می خواستند پیش نرفته و برخی اخبار تایید نشده هم از عدم موفقیت آنان در مصاحبه های معمول در وزارت بوده است !
اما ماجرا وقتی جالب تر می شود که این احتمال در برخی محافل مطرح شده است که معاونین راه و شهرسازی که به باور برخی افراد خود مسبب این وضعیت عجیب در راه و شهرسازی بوده اند چندان روزهای خوشایندی را در پیش رو نداشته باشند. و البته با نگاهی به سن و سال علیمردانی و نژاد صفوی و همچنین ویژگی های بارز این دو مدیر از هم اکنون باید امیدوار بود که ویژگیی پنهان در نژاد صفوی وجود داشته باشد که آن را برای یک سال آخر کار خود (با توجه به سن و سابقه کاری و همچنین قانون جدید بازنشستگی) نگه داشته باشد تا در کهگیلویه و بویراحمد از آن رونمایی کند!
آخرین خبر پس از تنظیم گزارش
مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد که قرار بود امروز برگزار شود در ساعات پایانی لغو شد .
برخی سایت های محلی دلیل لغو مراسم تودیع و معارفه را اعتراض دسته جمعی نمایندگان استان ذکر کرده اند چرا که آن ها خواستار انتصاب گزینه بومی هستند.
لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده