ساعت: ۰۹:۵۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ شناسه خبر: 36770

تغییر ساعت کاری در ادارات کهگیلویه و بویراحمد،دستوری که بر زمین ماند.

آوای جنوب
۱۰ خردادماه امسال در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد مصوب شد تعطیلی ادارات در پنجشنبه‌ها از ۱۹ خردادماه اجرایی شود که به یکباره این مصوبه لغو تا همچنان مردم و کارکنان دستگاه‌های دولتی بلاتکلیف بمانند.

به گزارش آوای جنوب؛ از سوی دیگر و در حالی که به نقل از عزیز فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در شبکه استانی دنا و تمامی خبرگزاری ها اعلام شد در ۶ شهرستان گرمسیری استان شامل کهگیلویه، گچساران، باشت، چرام، لنده و بهمئی ساعات کار اداری از ۶:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ دقیقه است متاسفانه شاهد آن هستیم این دستور نیز اجرایی نمی شود.
به گزارش آوای جنوب این در حالیست که این مصوبه با هدف کاهش مصرف انرژی و بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران استان با توجه به افزایش بار مصرف انرژی در شهرستانهای گرمسیری صورت گرفته که متاسفانه شاهد هستیم در این خصوص هیچ نامه ای از سوی استانداری به فرمانداران به جهت ابلاغ آنها به دیگر ادارات ابلاغ نشده است.
بر همین اساس از روز گذشته تا کنون کارکنان ادارات با تماس با این پایگاه خبری خواستار پاسخگویی مسولان استانی در این خصوص شده اند.

مصاحبه معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در تاریخ ۲۳ خرداد ماه ۹۷ با خبرگزاری ایرنا

ساعات کار اداری در ۶ شهرستان کهگیلویه وبویراحمد تغییر کرد

یاسوج- ایرنا- معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ساعات کار اداری در ۶ شهرستان گرمسیری این استان بر اساس مصوبه هیات دولت از اوایل هفته آینده تغییر خواهد کرد.

 

عزیز فیلی روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه ۹۷در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساعت شروع کار دستگاه های مختلف اجرایی در ۶ شهرستان گرمسیری کهگیلویه، بهمئی، لنده، چرام، باشت و گچساران بر این اساس و از هفته آینده تغییر می کند.
وی تصریح کرد: ساعات کاری جدید در این ۶ شهرستان از ۶و نیم صبح تا ۱۳و ۳۰ دقیقه عصر خواهد بود.
فیلی با بیان اینکه تغییر ساعات کار اداری در این شهرستان ها و در مناطق گرمسیری کشور بر اساس مصوبه هیات وزیران در تاریخ ۱۳ خرداد امسال بوده است، گفت: این تغییر با هدف کاهش مصرف انرژی برق و برای مناطقی که دمای بالاتر از ۴۵ درجه سانتی گراد دارند، قابلیت اجرایی دارد.
معاون استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: روزهای پنجشنبه در این شهرستان ها نیز تعطیل خواهد بود.
فیلی یادآور شد: شورای مدیریت بحران استانداری کهگیلویه وبویراحمد در خصوص تغییر ساعات کار اداری و همچنین تعطیلی روزهای پنجشنبه در شهرستان های سردسیری استان شامل بویراحمد و دنا با هماهنگی استاندار و مجموعه دولت و وزارت کشور در هفته آینده تصمیم گیری خواهد کرد.
کهگیلویه وبویراحمد با جمعیتی حدود ۷۱۳ هزار نفر دارای هشت شهرستان ، ۱۷ شهر و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه است.
این استان به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و آب و هوایی به استان چهار فصل شهرت دارد.
هیات دولت در نشست عصر یکشنبه ۱۳ خرداد سال جاری به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری، با پیشنهاد وزارت نیرو برای تغییر ساعات کار ادارات و دستگاه های دولتی، بانک ها، شهرداری ها و سایر مؤسسات عمومی غیردولتی در برخی استان های کشور موافقت کرد.
در این جلسه به استانداران در تمامی شهرهای استان های هرمزگان، خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان و نیز شهرستان های استان های دیگر که دمای بالاتر از ۴۵ درجه دارند، اجازه داده شد بنا بر تشخیص شرکت های توزیع نیروی برق و با هدف بهینه سازی در مصرف انرژی، ساعات شروع و پایان کار ادارات و دستگاه های مشمول را به ۶ و ۳۰دقیقه صبح تا ۱۳و ۳۰دقیقه تغییر دهند.
همچنین کلیه دستگاه های اجرایی مکلف شدند در فصل تابستان به نحوی در مصرف انرژی برق مدیریت کنند که مصرف آنها نسبت به مدت مشابه در سال قبل حداقل ۱۰ درصد کاهش یابد.
هیات وزیران همچنین کلیه دستگاه های مذکور را ملزم کرد نسبت به مواردی از قبیل خاموش کردن سیستم های سرمایشی و روشنایی غیرضروری پس از پایان وقت اداری، استفاده از حداقل انرژی الکتریکی برای روشنایی در روز و تنظیم دمای محیط کار روی حداقل ۲۵ درجه سانتیگراد و استفاده از مولدهای اضطراری برای تولید برق در ماه های تیر و مرداد از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۸:۰۰ اقدام نمایند.
همچنین کلیه واحدهای صنعتی و کشاورزی که دارای مولد برق بیش از ۱۰۰ کیلووات هستند، موظف شدند طی ماه های تیر و مرداد بین ساعات ۱۲:۰۰ تا ۱۶:۰۰ جهت تأمین کل و یا بخشی از برق مورد نیاز از ظرفیت های نیروگاهی خود استفاده کنند و وزارت نفت نیز موظف به تأمین سوخت گاز و یا نفت گاز مورد نیاز برابر قیمت های بخش صنعت است.

لینک کوتاه:
نظرات
  1. یا کریم گفت:

    مردمی که به میل خود در
    تاریکی نشسته اند،
    نیازی به روشنایی ندارند…!