آوای جنوب

خادمی:موافقان الگوی قراردادهای نفتی را به مناظره دعوت می کنم

خادمیعضو کمیسیون انرژی با اشاره به روشنگری درباره الگوی قراردادهای نفتی گفت:مردم حق این را دارند که بدانند این الگوی قرارداد نفتی قرار است به چه شیوه ای در کشور اجرایی شود.

آوای جنوب؛

هدایت الله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگاران در ایذه اظهار داشت: باید درباره الگوی قراردادهای نفتی در جامعه روشنگری ایجادشود؛یعنی اینکه مردم از این نحوه قراردادها آگاه شوند و بدانند اگر چنین قراردادی بسته شود چه ضررهایی به مملکت می‌رسد؛ به همین دلیل از موافقان این الگوی قراردادهای نفتی دعوت می‌کنم مناظره‌ای برای روشنگری در محضر همگان برگزار شود.

وی افزود: اگر موافقان این الگوی قرارداد نفتی این مناظره را بپذیرند؛ می‌شود در رسانه ملی، خبرگزاری‌های رسمی کشور، تشکلهای دانشجویی و دانشگاه صنعت نفت انجام بگیرد.

نماینده مردم ایذه و باغملک با اشاره به سوابق خود در صنعت نفت بیان کرد: بنده به عنوان یک نماینده مجلس و البته یک کارشناس نفتی که بیش از ۳۰ سال در این صنعت در رده‌های مدیریتی تجربه کسب کرده ام؛ می‌دانم اگر این الگوی قرارداد نفتی با این شیوه بسته شود قطعا ضرر بزرگی را به مملکت وارد کرده‌ایم و راه قرارداد ترکمنچای را ادامه می‌دهیم.

نایب رئیس فراکسیون نفت و گاز مجلس بیان کرد: با جدیت اعلام می‌کنم؛که برخی از موافقان این قرارداد نگاه کارشناسانه به این موضوع ندارند بلکه دید اینها سیاسی بوده است و ما مسئولان نباید با نگاه حزبی به منافع ملی بنگریم چرا که این تصمیم‌گیری‌ها در سرنوشت نسلهای آینده نیز تاثیرگذار است.

خادمی تصریح کرد: استقلال کشور به آسانی بدست نیامده است که بخواهیم آن را به راحتی از دست بدهیم؛پس تا زمانی که بندهایی که حضرت آقا ابلاغ کردند اصلاح نشوند هیچ گونه قراردادی نباید بسته شود و بنده این را عرض می کنم که چرا موافقان حاضر به روشنگری برای مردم نیستند؟ به عنوان یک نماینده و دلسوز برای نظام جاضر به هرگونه آگاه سازی درباره این قراردادها هستم.تسنیم/

با دیگران به اشتراک بگذارید
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president