آوای جنوب

ورود دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به ماجرای خودسوزی فرزند شهید جلوی بنیاد شهید استان

آوای جنوب

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از دستور واکاوی علت حادثه خودسوزی فرزند شهید جلوی بنیاد شهید استان در دادگستری خبر داد.

به گزارش آوای جنوب،حسن نگین تاجی افزود:ضمن ابراز تأسف و تألم از حادثه خودسوزی یکی از فرزندان عزیز خانواده شهدا در مقابل بنیاد شهید استان، بیان داشت:امروز اقتدار و جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مدیون شهیدان عزیزی است که در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی، دفاع از وطن و سرزمین و دفاع از حرم اهل‌بیت (س) جان‌فشانی کردند.

وی اظهار کرد: احترام جامعه به خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران نشان‌ دهنده پایبندی به ارزش‌های ملی و مذهبی است.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص اهمیت جایگاه شهدا خاطرنشان کرد: امنیت، آرامش و اقتدار امروزه نظام اسلامی، مرهون جان ‌فشانی شهیدان، این قهرمانان وطن است. شهیدان والامقام، دفاع از میهن و اسلام را بر رفاه خود و خانواده ترجیح دادند و تمام توان و هستی خود را که جان شیرینشان بود، در طبق اخلاص گذاشتند و برای نظام مقدس اسلامی و مکتب تشیع تقدیم کردند.

دکتر نگین تاجی با تأکید بر اینکه در مقام عمل باید قدردان خون این شهیدان باشیم و با تکریم خانواده ی آنان یاد و خاطره‌ شهدا را گرامی بداریم، تصریح کرد: تجلیل از شهداء و خانواده‌ های آنان به معنی ادامه راه و حرکت در مسیر شهداست و لذا وقایعی چون حادثه اخیر مقابل بنیاد شهید استان، هر فردی را آزرده خاطر نموده و طبعاً مسئولیت سنگینی را برای همه نهادهای استان، جهت واکاوی علت وقوع این حوادث و به تبع بررسی نحوه برخوردها با خانواده معظم شهدا، ایجاد می نماید.

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، وی تأکید کرد: دادگستری استان ضمن ورود قاطع جهت بررسی همه جانبه ی علل وقوع این حادثه، موضوع را جهت واکاوی به سازمان بازرسی استان اعلام تا سریعاً رسیدگی را آغاز و گزارش جامع اقدامات را به دادگستری استان ارسال تا در صورت احراز هرگونه تخلفی، وفق قانون رسیدگی و با افراد خاطی برخورد شود

با دیگران به اشتراک بگذارید
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president