معاون سیاسی امنیتی استاندار با انتقاد از عدم اجرای مصوبات شورای آموزش و پرورش گفت: این تیپ مدیران نمی‌توانند استان را اداره و مدیریت کنند

آوای جنوب؛ معاون سیاسی امنیتی استاندار با انتقاد از عدم اجرای مصوبات شورای آموزش و پرورش گفت: این تیپ مدیران نمی‌توانند استان را اداره و مدیریت کنند.

به گزارش آوای جنوب از یاسوج، بالغ بر ۱۰۰ دانش‌آموز که اکثرا از مناطق محروم و دورافتاده کهگیلویه و بویراحمد هستند در دو رشته گیاهان دارویی و ماهیان سردآبی در هنرستان کشاورزی تحصیل می‌کنند اما تنها هنرستان کهگیلویه و بویراحمد با مشکل فضای فیزیکی مواجه است.

مسوولان کهگیلویه و بویراحمد در تمام جلسات و برنامه‌ها هنرستان کشاورزی را مهم و حیاتی می‌دانند اما هیچ کسی برای رفع این مشکل تلاش و همتی ندارد.

حتی دستور استاندار مبنی بر رفع مشکل فضای فیزیکی هنرستان و جابه‌جایی سازمان نظام مهندسی بر زمین ماند و با گذشت یک ماه از سال تحصیلی جدید هنوز که هنوزه همتی برای حل فضای فیزیکی هنرستان نشده است.

امروز برای دومین بار این موضوع در شورای آموزش و پرورش مطرح شد و احد جمالی که ریاست جلسه را به عهده داشت گفت: متاسفم برای مدیرانی که در شورای آموزش و پرورشی که به ریاست استاندار به عنوان نماینده دولت برگزار می‌شود مصوبه را امضا اما در اجرایی کردن آن کوتاهی می‌کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در رابطه با چنین مدیرانی باید تجدید نظر شود. مدیری که در جلسه حاضر می‌شود اگر نسبت به مصوبه معترض است باید آن را اعلام کند نه اینکه مصوبه را امضا ولی اجرا نکند. نتیجه این نشست را به استاندار اعلام می‌‌کنم که این تیپ مدیران نمی‌تواند استان را مدیریت کنند.
وی به ظرفیت استان یک درصدی کهگیلویه و بویراحمد در حوزه آب، جنگل و منابع طبیعی اشاره کرد و یادآور شد: ۷۵ درصد استان جنگل است و آن تعدادی که جنگل نیست زمین مستعد کشاورزی برای مردمی است که از این راه ارتزاق می‌کنند.

این مسوول عنوان کرد: در استان فارس هنرستان‌های زیاد کشاورزی وجود دارد و پیشرفت خوبی هم حاصل شده اما نبود این هنرستان در استانی مانند کهگیلویه و بویراحمد یک خلاء بزرگ است.

بر اساس این گزارش؛ طبق تاکید شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد مقرر شد سازمان جهادکشاورزی تا شنبه آینده سازمان نظام مهندسی را جابجا کند یا که هنرستان در جهاد شهرستان مستقر شود در غیر اینصورت با توجه به صنفی بودن هنرستان مکان مناسبی را اجاره کنند.