در حالی که مقام معظم رهبری درباره ۹ دی فرموده اند: «۹ دی حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و نهم دی یکی از این قله‌های فراموش‌نشدنی است». آوای جنوب   با توجه به اهمیت گرامیداشت ۹ دی و تکریم آن، باید […]

در حالی که مقام معظم رهبری درباره ۹ دی فرموده اند: «۹ دی حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و نهم دی یکی از این قله‌های فراموش‌نشدنی است».

آوای جنوب

 

با توجه به اهمیت گرامیداشت ۹ دی و تکریم آن، باید دید که چرا در حالی که نماینده کهگیلویه بزرگ و زارعی نماینده بویراحمد و دنا در بیانیه های جداگانه از عموم مردم به جهت حضور در این مراسم حماسی دعوت کرده اند اما نماینده مردم گچساران و باشت پیامی در این خصوص به جهت راهپیمایی ۹ دی صادر نکرده است.
باید دید تاجگردون که در سال‌های گذشته نیز در مراسم ۹ دی شهرستان گچساران حضور نیافته آیا با توجه به اینکه فردا در گچساران حضور دارد فردا در اجتماع مردمی ۹ دی حضور پیدا خواهد کرد.
بر اساس این گزارش نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای از مردم استان کهگیلویه وبویراحمد برای شرکت در راهپیمایی و تجمع ۹ دی دعوت کرد.

در این پیام نماینده بویراحمد و دنا آمده است : بی‌شک حماسه نهم دی‌ماه و حضور حماسی و غرور‌آفرین ملت بزرگ ایران در دفاع از ولایت و نظام، برگ زرین و ماندگاری به تاریخ پر افتخار جمهوری اسلامی ایران افزود و این حضور خودجوش اوج بصیرت و‌ اقتدار و نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی تحت رهبری و مدیریت بی‌نظیر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) برای عبور از گردنه‌ها و فتنه‌های بزرگ ایستاده‌اند.

اینجانب ضمن گرامی‌داشت سالگرد این حماسه عظیم؛ از مردم مومن، متعهد و ولایتمدار کهگیلویه وبویراحمد دعوت می‌کنم همچون سالیان گذشته با حضور حماسی در برنامه‌ها و مراسم ۹ دی به عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، بار دیگر میثاق جاودانه خود را با نظام مقدس جمهوری اسلامی، آرمان‌های امام راحل عظیم الشان (ره) و رهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی) مستحکم کرده و یک‌ بار دیگر صلابت مردمی انقلاب اسلامی را به نمایش بگذارند.
به گزارش آوای جنوب سردار عدل هاشمی پور نماینده کهگیلویه بزرگ نیز در بیانیه دعوت خود با محکوم کردن فتنه ۸۸ آورده است؛
بسم الله الرحمن الرحیم

«واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا»

نهم دیماه روز بصیرت، میثاق امت با ولایت، دفاع از انقلاب اسلامی و قانون اساسی است.

حضور باشکوه و تاریخی امت در این روز نشان داد که تعبیر حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند،: ملت ایران، ملتی بهتر از عهد رسولله(ص) است، معنا و تجلی پیدا کرد.
ملتی که در شکل گیری انقلاب اسلامی، گوش به فرمان امام خود، مسیر تاریخ را دگرگون کردند و در ادامه نهضت نیز در عرصه های مختلف با درک صحیح شرایط کشور، منطقه و جهان برای جلوگیری از تفرقه و شکاف که خواست دشمنان و مستکبرین عالم بوده، همواره بسیار هوشمندانه دین خود را به مکتب عاشورایی انقلاب ادا نموده اند.
۹ دی یکی از روز های ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است.
فتنه ۸۸ یکی دیگر از انتقام ها و طراحی های دشمن با هدف برهم زدن اتحاد مردم برای ضربه زدن به قانون اساسی و نظام اسلامی بود که با بصیرت مردم و حضور با صلابت آنان در پیروی از منویات رهبر فرزانه انقلاب، طومارش برچیده شد تا برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی ایران رقم بخورد.
اینجانب ضمن محکوم کردن فتنه ۸۸ و گرامیداشت این روز مهم، از همه آحاد ملت خصوصا هم استانی ها و همشهریان ارجمندم جهت حضور در مراسم گرامیداشت ۹ دی که به منظور پاسداری از دست آوردهای والای نظام اسلامی که مهمترین آن قانون اساسی و اصل مترقی ولایت فقیه است دعوت می نمایم.
پیروی بیش از پیش همگان از ولی امر مسلمین جهان را از خداوند سبحان مسئلت دارم.

عدل هاشمی پور

نماینده مردم شریف شهرستان های کهگیلویه، بهمنی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی
و این در حالیست که تا این لحظه پیامی از سوی نماینده مردم گچساران و باشت به جهت حضور مردم در ۹ دی صادر نشده است.
حالا باید منتظر ماند و دید آیا غلامرضا تاجگردون در مراسم ۹ دی گچساران حضور پیدا می کند…