آوای جنوب

سارقان ۵۴۰۰ متر خط لوله شرکت نفت گچساران به دام افتادند

آوای جنوب
با تلاش پلیس آگاهی شهرستان دیلم و اداره حراست شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران سارقان ۵۴۰۰ متر خط لوله نفت این شرکت دستگیر شدند.

 

 

به گزارش آوای جنوب ، سرقت از خط لوله ۸ اینچ انتقال نفت خام بی‌بی‌حکیمه به گوره، آبان ماه امسال توسط گروه بازرسی خطوط لوله شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران مشاهده شد که متعاقب آن شناسایی و دستگیری عاملان سرقت با همکاری دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در دستور کار قرار گرفت.

با تلاش شبانه‌روزی پلیس آگاهی شهرستان دیلم و اداره حراست شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، سارقان شناسایی و پس از دستگیری تحویل مراجع قضایی و روانه زندان شدند.

خط لوله ۸ اینچ مذکور که در اوایل دهه ۱۳۵۰ شمسی اجرا شده است، نفت واحد بهره‌برداری بی‌بی‌حکیمه ۱ را به تلمبه خانه گوره منتقل می‌نموده لیکن با توجه به قدمت بالا و فرسودگی شدید، خط جایگزین آن پس از انقلاب به بهره‌برداری رسید و کار جمع‌آوری خط لوله قدیمی در دستور کار قرار گرفت اما بخشی از آن توسط سارقان یادشده به سرقت رفت.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران یکی از شرکت‌های تابعه‌ی مناطق نفت‌خیز جنوب است که با مرکزیت شهرستان گچساران، در سه استان کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و بوشهر فعالیت می‌کند

با دیگران به اشتراک بگذارید
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president