آوای جنوب

برنامه ریزی ویژه دستگاه قضا استان کهگیلویه و بویراحمد در گرامیداشت هفته دفاع مقدس

آوای جنوب

به گزارش آوای جنوب، در این نشست که معاونان منابع انسانی و امور فرهنگی، پیشگری از وقوع جرم، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ، اعضای شورای قضایی استان و نمایندگانی از سپاه فتح استان، نیروی انتظامی و بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس حضور داشتند، دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در سخنانی اظهار داشت: گرامیداشت دوران دفاع مقدس پیام مهمی دارد و آن این است که همه ما به وظایف خود درست عمل کنیم.

وی در ادامه افزود: اقدامات مثبت که در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ۱۰۰ درصد تثبیت اراضی را انجام دهد کار بی نظیری است.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه اظهار داشت: عمل کردن به تکلیف مانند دوران مقدس، می تواند در پیشگیری از وقوع جرم مؤثر باشد.

نگین تاجی گفت: شایسته است مردم بدانند که کارهای بسیار خوبی انجام می شود و نشر آن عمل نیز کار مثبتی است.

دکتر محمدمهدی صالحی معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان در این نشست به برگزاری برنامه های متنوع به مناسبت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: دوران دفاع مقدس به نوعی بلندترین قله و ارزشمندترین فراز افتخارات ایران اسلامی است.

وی افزود: دوران دفاع مقدس را باید پرچمدار یک عزت، افتخار، ایستادگی و ایثار برای همه ملت ایران در نظر بگیرم و چنانچه به شرایط سخت آن دوران و حال حاضر که تحریم و بیماری کرونا و سایر اتفاقات نگاه کنیم، ۸ سال دوران دفاع مقدس مدال زرینی است که در کشور می درخشد و باعث افتخار ایران زمین اسلامی است.

در این نشست سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در سخنانی اظهار داشت : ایجاد نمایشگاه فاخر دوران دفاع مقدس در کنار دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج که مراجعه کنندگان زیادی داردمورد استقبال مردم  قرار می گیرد.

ملک حسینی در ادامه افزود: دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان می تواند به منظور رفاه حال مردم و ارشاد و معاضدت قضایی ، در کنار این نمایشگاه میز خدمت را با حضور قضات ،وکلاء و کارشناسان تا پایان هفته گرامیداشت دفاع مقدس برگزار نماید.

در ادامه  سید عیسی حسنی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در سخنانی اظهار داشت: در هر جایی از مملکت و هر برهه زمانی و  هرکاری که نام و یاد شهدا و ایثار و شهادت در میان آمده، تلاش‌ها به ثمر نشسته و حلال  مشکلات شده است.

وی گفت: در دستگاه قضایی هم در هرجایی که به تأسی از فرهنگ ایثار و شهادت و به نام و یاد شهدا فعالیتی می شود کار به صورت ویژه و جهادی جلو می رود.

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان پیشنهاداتی مطرح کرد که از جمله انها ایجاد نمایشگاهی از آثار  دوران دفاع مقدس، تقدیر از ایثارگران دستگاه قضایی و تهیه موشن گرافی های کوتاه بوده و پیشنهاد دادند در جهت گرامی داشت این ایام و اعلام اهتمام پرسنل دستگاه قضایی به فرهنگ ایثار و شهادت، مدیران دادگستری و نهادهای تابعه قوه قضائیه در استان یک روز را با لباس بسیجی در محل کار حاضر شوند.

با دیگران به اشتراک بگذارید
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president