آوای جنوب

از وحشتی که بانگ «الله اکبر» در دل رژیم پهلوی انداخت تا امشب در مسجد شهیدان گچساران+تصاویر

آوای جنوب 

یکی از ابتکارات‌ بچه های انقلابی در دوران مبارزه با رژیم طاغوت که‌ به شدت هم روحیه‌‌ دشمن‌ را در هم‌ شکست‌، سر دادنِ فریاد «الله‌اکبر» بود.

از وحشتی که بانگ «الله اکبر» در دل رژیم پهلوی انداخت تا امروز در مسجد شهیدان گچساران

آوای جنوب ، گچساران_ سمیرا نصاری// یکی از ابتکارات‌ بچه های انقلابی در دوران مبارزه با رژیم طاغوت که‌ به شدت هم روحیه‌‌ دشمن‌ را در هم‌ شکست‌، سر دادنِ فریاد «الله‌اکبر» بود به طوری که شب‌ها از پشت بام‌ها، زن و مرد و پیر و جوان فریاد تکبیر سر می‌دادند و این به یک شیوه مبارزه تبدیل شده بود.

فریاد الله‌اکبر علاوه‌ بر اینکه‌ خط‌ مشی‌ نیروهای‌ انقلابی‌ را ترسیم‌ می‌کرد، مانور قدرتی‌ بود علیه‌ رژیم‌؛ چه‌ اینکه‌ از اکثر پشت‌بام‌ها فریاد تکبیر بلند بود و این‌ نشان‌ می‌داد که‌ شاه‌ در ایران‌ هیچ‌ جایی‌ برای‌ ماندن‌ ندارد.

سولیوان، آخرین سفیر آمریکا در ایران،‌در این خصوص در اظهار نظر خود می‌گوید فریاد تکبیر تاکتیک‌ مؤثر و تازه‌ای‌ بود که‌ مخالفان‌ مذهبی شاه‌ برای‌ نشان‌ دادن‌ قدرت‌ خود به آن دست ‌زدند.

تکبیرهای‌ مردم از بالای پشت‌بام‌ها چنان‌ برای‌ شاه‌ کابوس شده‌ بود که‌ بعد از فرار به‌ مراکش ‌وقتی‌ صدای‌ الله‌اکبر اذان‌ پخش‌ می‌شد به‌ وحشت‌ می‌افتاد.

و امشب مردم ایران اسلامی در ساعت ۲۱ شب یوم الله ۲۲ بهمن ماه به یاد حماسه ماندگار و تکبیرهای ملت مبارز و قهرمان ایران اسلامی در بهمن خونین ۵۷، بانگ تکبیر و ندای توحیدی «الله اکبر» ملت حماسه ساز ایران اسلامی در سراسر کشور طنین انداز و همزمان کران تا کران آسمان ایران را نورباران کردند.

و امشب در خونین ترین مسجد جنوب کشور یکبار دیگر جوانان امروز ندای الله اکبر سر دادند.

با دیگران به اشتراک بگذارید
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president