ساعت: ۱۶:۳۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ شناسه خبر: 39245

آوای جنوب
مراسم تکریم و معارفه استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد از دقایقی پیش در سالن کنعانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آغاز شد.

آوای جنوب
مراسم تکریم و معارفه استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد از دقایقی پیش در سالن کنعانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آغاز شد.

به گزارش آوای جنوب مراسم تکریم و معارفه استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد از دقایقی پیش با حضور معاون سیاسی وزیر کشور، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل، فرمانداران و دیگر مدیران و چهره های سیاسی استان آغاز شد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای این نشست گفت: همه ما در هر برهه از زمان در مرحله امتحان هستیم امروز آقای کلانتری ازمونش را در استان شروع می کند، برادر ارزشمند عزیز و پیگیر، آقای احمدی نیز حضور دارند، در جلسه شورای تأمین در ابعاد مختلف ساعت ها وقت گذاشته می شد ما در بعد امینی در استان مشکلی نداریم، استان با توجه به فرهیخته بودن و اصیل بودن مردم مشکل آنچنانی نداریم اما در بعد ارایه خدمت در همه حوزه ها بیشترین وقت را باید بگذاریم تا رضایت مردم فراهم شود آن هم در سالی که چهل سال انقلاب را پشت سر گذاشتیم.

حجتت الاسلام مزارعی ادامه داد: از جانب خودم از آقای احمدی تشکر می‌کنم که در تمام عرصه ها به صورت عملیاتی حضور داشتند، اینکه خروجی کار چه می شود فرق دارد، اینکه مدیریت چکار می کند دو‌ مقوله جدا است، خروجی کار دست شخص استاندار و معاون استاندار نیست لذا تشکر من و اعضای شورای تأمین از این عزیز داریم.

وی افزود: خدا را سپاس می گوییم آقای کلانتری جایگزین شدند، از تبار تفاوتی ندارد اهل کهگیلویه و بویراحمد، فارس و ایلام باشد، همین که این فرهنگ را می شناسند یک حسن است، این طرف خودم و شورای قضایی و سایر شورای تأمین قول می دهم تمام قامت در کنار آقای کلانتری برای راهبری و پیشبرد استان کار کنیم، در کنار احمدی بینی و بین الله کوتاهی نکردیم.

مزارعی گفت: دست راست آقای احمدی بالای سر ما هم باشد همدل ترین شورای تأمین را در این استان خواهید دید در تمام امور شما را همراهی می کنم، مردم استان مستحق خدمت هستند مردم عزیزی هستند، تقویت نیروی های امنیتی انتظامی از موضوعات مهم است اگر می‌خواهید اقتصاد را بهبود ببخشید، امنیت را درست کنید نیروی انتظامی باید امکاناتی داشته باشد.

وی گفت: خواهش من این است نمایندگان در سال جاری حرکت جهادی کنند و در حوزه تشکیلات و تجهیزات نظامی کمک کنند تقاضا می کنم در این برهه نمایندگان همراهی کنند، دلسوزی و همراهی با این مردم مهم است، با مردم رفیق شوید اگر می‌خواهید مردم شما را همراه کنند باید سیره پیامبر را در شما ببینند، تفکر فراجناحی از اصولی ترین کارهایی است که باید در هر مدیری باشد این را در حوزه اقای احمدی دیدیم در گذشته این تفکر را دیدیم امیدوارم در آینده هم باشد.

مزارعی ادامه داد: مجموعه شورای تأمین و دستگاه های اجرایی همراهی کنند ما نیز همراهی می کنیم تا آخرین لحظه ای که در استان هستم برای خدمت به این نرم دستم در دست شما است، در انتخابات سال ۹۴که بدون سر و صدا و آرام بود اگر انتخابات دیگر در استان بودیم همراه شما هستیم، تک تک اعضای شورای قضایی به خصوص بازرسی شما را همراهی خواهند کرد مدیران دستگاه های اجرایی نیز هستند.

وی گفت: اگر استاندار در جلسه ای تذکر می‌دهد تلقی نکنید که دارد تخریب می کند، فکر کنید می‌خواهد شما را رشد دهد اینگونه تلقی نشود اگر تذکری دهد تخریب است، نه جهت رشد است؛ امام صادق (ع) فرمودند خدا هر وقت می‌خواهد نعمتی به بنده اش دهد مردم را محتاج او می کند اگر بدون اینکه منت بگذارید خادمی کرد خدا می‌گوید مهمان من است اما اکر محل نگذاشت می‌گوید برو به جایی که باید بروی.

مزارعی اظهار کرد: در سال رونق تولید در بعد تولید در اقتصاد مقاومتی دستگاه قضائی کمک می‌کند در سال ۹۸یک تحولی در استان ایجاد شود تا دوستان ما خودروی فلان پایگاه دور افتاده دچار مشکل نشود و دست به دامان بقیه شود.

وی در پایان گفت: من به عنوان رییس کل دادگستری قول می دهم دست به دست هم به شما کمک کنیم تا مثل اکنون که وزیر رفته است وزیر دیگری تحویل بدهیم.

در ادامه نماینده بویراحمد و دنا پشت تریبون رفت و گفت: خدا را شاکرم در چهل سال گذشته انقلاب اسلامی با وجود مشکلات به سمت طی کردن مسیر است کسانی که به این کشور خدمت کردند یکی از برگ های افتخار آنها خدمت به این ملت است، این یک فرصت است؛ فرصتی مهم که امیدوارم همه کسانی که در استان خدمت کرده اند شامل این نیز بشوند.

غلام محمد زارعی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد در چند سال گذشته محروم ترین استان بوده است، در آخرین رده توسعه یافتگی قرار داشت و در شاخص های گوناگون شرایط بدی بر استان حاکم بود، وحدت و همدلی سه نماینده باعث برطرف شدن بخشی از مشکلات شد یکی از تجارب موفق استان همدلی بی سابقه ای بوده که بین نمایندگان بوده است، جایگاه استان اگر ارتقا پیدا کرده است به دلیل همین همدلی بین نمایندگان بوده است این همدلی ادامه خواهد داشت.

وی افزود: از تلاش های احمدی تشکر می کنم دو سال قبل در همین سالن حاج آقا مزارعی توصیه هایی داشتند و خوشحالم اکنون رضایت دارند، ما نیز باید تشکر کنیم اگر تشکر نکنیم بی انصافی شده است احمدی اهل تفکر و عمل بودند و قاطعیت لازم را داشتند.

زارعی ادامه داد: امیدوارم آقای کلانتری که از خطه زاگرس و قوم لر و برآمده از فرهنگ این منطقه هستند و هماهنگی نمایندگان همچون گذشته تداوم خواهد داشت، همه باید یک مسیر آن هم مسیر خدمت و تلاش را برای این مردم انجام دهیم که عزیزترین مردم هستند مردم که در همه صحنه ها خوب جنگیده اند.

وی ادامه داد: مسائل زیربنایی استان در حال انجام است مسایل زیر ساختی اولویت ماست که استان از محرومیت خارج شود امروز در تمام نقاط استان پروژه هایی در حال انجام است، هیچ نقطه کوری نداریم این نشان دهنده تعامل سازنده نمایندگان و مسولان با مردم است.

نماینده بویراحمد و دنا در پایان گفت: راه ها به عنوان اولوبت اول ما مطرح است، عمران شهری به یک همت و عزم جدی نیاز دارد که وضعیت شهرهای ما از این وضعیت خارج شود، خوشحالیم امسال بالغ بر ۴۰۰تخت به تخت های بیمارستان های استان اضافه شده است این مسیر را با تلاش و جدیت و روحیه جهادی ادامه خواهیم داد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده