ساعت: ۱۳:۱۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ شناسه خبر: 39280

مدیرکل استاندار خبر داد؛ پلمپ ۱۳ دستگاه شهربازی در شهرستان گچساران.

آوای جنوب

مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:‌در راستای بازرسی و کنترل تجهیزات شهر بازی های موجود در نقاط مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد، تعداد ۱۳وسیله بازی در شهرستان گچساران پلمپ و تا زمان اخذ گواهی استاندارد از چرخه استفاده خارج شد.

به گزارش آوای جنوب ، بهمن رحمتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای بازرسی و کنترل تجهیزات شهر بازی های موجود در نقاط مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد، تعداد ۱۳وسیله بازی در شهرستان گچساران پلمپ و تا زمان اخذ گواهی استاندارد از چرخه استفاده خارج شد.

مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این دستگاهها در شهربازی های شهرستان گچساران و شهر دوگنبدان قرار داشتند که شامل اقلامی مانند ترامبولین، ماشین برقی، قصر بادی، استخر قو و هواپیما بودند که این وسایل بازی پیرو اخطارهای داده شده قبلی و عدم توجه به آنها پلمپ شدند.

مدیرکل استاندارد استان عنوان کرد: پارک هایی که این دستگاهها در آن پلمپ شدند شامل پارک ۱۴ جنوبی، پارک معلم، پارک لاله، پارک فردوسی، پارک مدرس، پارک رزمندگان و پارک ایران بستر می باشند.
وی بیان داشت: به منظور صیانت از حقوق شهروندان و حفظ ایمنی و سلامت استفاده کنندگان از وسایل بازی و با هدف جلوگیری از بروز سوانح و حوادث احتمالی، از ادامه فعالیت این دستگاهها و وسایل بازی غیر استاندارد در شهرستان گچساران جلوگیری به عمل آمد.

رحمتی افزود: طبق ظوابط قانونی، شهرداری های استان باید برای حفظ ایمنی و سلامت شهروندان از فعالیت تجهیزات پارک های بازی و فضای تفریحی که نسبت به دریافت گواهی ایمنی از استاندارد اقدام نکرده اند جلوگیری به عمل آورند.

وی گفت: وجود یک نقص کوچک در دستگاهها، وسایل تفریحی و بازی غیراستاندارد می تواند خسارت و حوادث جبران ناپذیری را برای خانواده ها و جامعه به همراه داشته باشد.

رحمتی تاکید کرد: هم استانی های عزیز هنگام استفاده از تجهیزات بازی مستقر در شهربازی ها از وجود گواهی بازرسی استاندارد که ضرورت نصب آن در فضای قابل مشاهده در مجاورت تجهیز مورد استفاده تعریف شده است، اطمینان حاصل کنند و بدون مشاهده گواهی های بازرسی استاندارد، از استفاده از این تجهیزات خودداری کرده و این گونه موارد را از طریق سامانه رسیدگی به شکایات ۱۵۱۷ به اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد اطلاع رسانی نمایند

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده