ساعت: ۱۹:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ شناسه خبر: 38358

به منظور بهبود شرایط تولید،فرآورش،ایمن سازی و صیانت از محیط زیست ۷۵ اصلاحیه اساسی عملیاتی در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران انجام شد.

آوای جنوب
رییس اداره بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: به منظور بهبود شرایط تولید،فرآورش،ایمن سازی و صیانت از محیط زیست ۷۵ اصلاحیه اساسی عملیاتی در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران انجام شد.

 

به گزارش روابط عمومی نفت و گاز گچساران، علی وفایی رییس اداره بهره برداری نفت و گاز گچساران با بیان اینکه تأسیسات این شرکت در گستره جغرافیایی چهار استان قرار گرفته است اظهار کرد: این ویژگی خاص موجب شده است کار در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در بین سایر شرکتها از درجه و اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.

وی ادامه داد: از این رو اداره بهره برداری نفت و گاز گچساران به عنوان زیر مجموعه مدیریت عملیات وظایفی از جمله هدایت، سرپرستی، کنترل و هماهنگی عملیات واحدهای بهره برداری چاههای نفت و گاز،تفکیک کننده های سرچاهی،تقویت کننده ها، دستگاه های نمک زدایی،آبرسانی، اندازه گیری ذخابر نفتی و خدمات شیمیایی را بر عهده دارد.

رئیس اداره بهره برداری نفت و گاز گچساران خاطر نشان کرد: همچنین برنامه ریزی و تعیین اولویت های عملیاتی جهت آماده نگهداشتن کلیه تأسیسات، تعیین ضرورت انجام عملیات اضطراری قبل از بروز حوادث ، کنترل کیفی نفت و گاز تولیدی از اهم وظایف این اداره می باشد.

وفایی تصریح کرد : در همین راستا در نیمه اول سال ۹۷ تعمیر اساسی بر روی ۴۷ دستگاه مخزن تحت فشار درون واحدی و سرچاهی، تعمیر کلی ۱۳۴ دستگاه تجهیزات فرآیندی شامل ۳۹ دستگاه ذخیره ، خشک کننده و مولد هوا ، ۵۲ دستگاه الکترو موتور، ترانسفورمر و رله های های حفاظتی، ۳۶ دستگاه تلمبه های نفت ، آب صنعتی و آب زائد تزریقی، ۳ دستگاه دیزل آتش نشانی و ۴ دستگاه توربین گازی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه ۲۳۲ مورد تعمیر کلی، ایمن سازی و توپکرانی خطوط لوله نفت و گاز چاه ها و تفکیک گرها انجام شده است افزود: همچنین در نیمه اول امسال ۲۸۴ مورد تعمیر ، تعویض ، تنظیم و نصب شیرآلات فرآیندی نیز انجام شده است.

رییس اداره بهره برداری نفت و گاز گچساران به ۱۹۱ مورد نصب یا تعویض صفحه کاهنده خطوط لوله نفت و گاز و ۲۹۴ مورد رفع نشتی نیز اشاره کرد و گفت: انجام این عملیات ها در گستره جغرافیایی چهار استان نشان از روحیه جهادی، همت ، سعی و تلاش کارکنان اداره بهره برداری نفت و گاز گچساران و همکاری دیگر مدیریت ها در این شرکت دارد.

تهیه کننده: علی مراد کاظم پور

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده