ساعت: ۲۰:۳۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ شناسه خبر: 37270

فرمانده نیروی انتظامی گچساران با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از ۱۶ میلیارد ریال کشف کالای قاچاق وجود داشته است، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد کاهش داشته است.

آوای جنوب
فرمانده نیروی انتظامی گچساران با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از ۱۶ میلیارد ریال کشف کالای قاچاق وجود داشته است، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد کاهش داشته است.

ظهر امروز  به مناسبت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران شهر گچساران نشست خبری سید محمد موسوی این شهرستان برگزار شد.

سرهنگ محمد موسوی در این نشست ضمن گرامی داشت یاد شهید صارمی و روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران پل ارتباطی مسوولان با مردم هستند.

وی با اشاره به نقش خبرنگاران تصریح کرد: امنیت مردم جزء وظایف نیروی انتظامی و ایجاد آرامش در شهر به عهده خبرنگاران و نوع اطلاع رسانی آنها است.

این مسوول در ادامه با اشاره به آمار امسال نیروی انتظامی گچساران بیان کرد: در زمینه وقوع  سرقت از ابتدای سالجاری تا کنون  ۱۹۳مورد سرقت کشف که این آمار نسبت به سال گذشته ۸ درصد کاهش داشته است.

موسوی عنوان کرد: در مدت مشابه سال گذشته تعداد ۲۰۴ فقره سرقت در شهرستان گچساران کشف شد.

فرمانده نیروی انتظامی گچساران به دستگیری عاملان  اشاره و بیان کرد: تعداد ۱۳۷ نفر در این زمینه دستگیر که این آمار نسبت به سال گذشته ۶۳ درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه با اشاره به کشف انواع مواد مخدر در شهرستان گچساران عنوان کرد: در سالجاری ۲۷۵ کیلوو ۸۲۷ گرم  انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد که در این زمینه افزایش ۶۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل وجود داشته است.

 موسوی گفت: در مدت مشابه سال گذشته ۱۷۲ کیلوگرم انواع موادمخدر در این شهرستان کشف شد.

فرمانده انتظامی گچساران در ادامه با اشاره به دستگیری  قاچاقچیان انواع مواد مخدر گفت: نیروی انتظامی گچساران در زمینه انهدام باند توزیع کننده انواع مواد مخدر در این شهرستان  نسبت به سال گذشته عملکرد بهتری داشته است.

 موسوی ادامه داد: از ابتدای سالجاری تا کنون تعداد ۵۸ خرده فروش انواع  موادمخدر در شهرستان گچساران دستگیر شده که این آمار نسبت به مدت سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشته است.

 فرمانده نیروی انتظامی گچساران اظهار کرد: با تعامل خوبی که سازمان بهزیستی و نیروی انتظامی وجود داشته امسال تعداد ۱۲۸ نفر معتاد دستگیر و برای ترک به مراکز ترک اعتیاد انتقال داده شدند.

این مسوول گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون تعداد۱۷ نفر قاچاقچی موادمخدر، ۵۲ دستگاه حامل مواد مخد در این شهرستان توقیف که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸۳ درصد افزایش داشته است.

موسوی در ادامه با اشاره به توقیف انواع موتورسیکلت و خودرو که در شهرستان مزاحمت و یا بدهی داشته‌اند، اشاره و ابراز کرد: در این مدت یک هزار و ۲۶۴ دستگاه خودرو و موتورسکیلت توقیف که از این تعداد۹۰  دستگاه فاقد پلاک بوده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی گچساران در ادامه با اشاره به حوزه کشفیات قاچاق کالا خاطرنشان کرد: در زمینه کشف و ضبط قاچاق کالا نسبت به مدت مشابه ۱۸ درصد کاهش وجود داشته است.

موسوی ادامه داد:  از ابتدای سالجاری تا کنون ۱۶ میلیارد و ۵۰۷ میلیون و ۹۹۱ هزار ریال کالای قاچاق در این شهرستان کشف و ضبط شد این در حالی است که در سال گذشته در مدت مشابه بیش از ۲۰ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه ۷۱ دستگاه خودرو در زمینه کشفیات قاچاق کالا توقیف شده است، اذعان کرد: در این زمینه ۶۵ نفر دستگیر و به مراجع قضائی ارجاع داده شد.

 این مسوول در ادامه گزارش عملکرد نیروی انتظامی گچساران گفت: در زمینه کشف سلاح غیر مجاز نبست به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش کشف وجود داشته است.

 موسوی به دستگیری متهمان در تمامی جرائم اشاره و ابراز کرد: تعداد یک هزار و ۷۰ نفر در این مدت دستگیر شده‌اند.

 وی  با بیان اینکه در مدت مشابه سال گذشته  تعداد ۸۸۷ نفر در زمینه تمامی جرائم دستگیر شدند، عنوان کرد: امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد افزایش داشته است.

موسوی در ادامه به تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اشاره و خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون تعداد چهار هزار و ۸۴۸ تماس از سوی شهروندان با این مرکز برقرار شده که از این تعداد چهار هزار و ۹۰۴ مورد عملیاتی شده  که این آمار نسبت به مدت سال قبل ۷۱ درصد افزایش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی گچساران  با بیان اینکه ابراز کرد: در مدت مشابه سال گذشته تعداد دو هزار و ۳۵ تماس با این مرکز برقرار شده بود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده