ساعت: ۱۶:۰۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ شناسه خبر: 36759

نمی دانم چه شد که پس از تصویر مشترک تاجگردون ، خورشیدی و محمود کریمی که به عیادت استاد فرودخان گرگین پور موسیقی دان و از بزرگان قشقایی رفته بودند یک آن با قرار دادن تصویر احمد خورشیدی در افطاری تاجگردون یاد مصاحبه موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات افتادم.

آوای جنوب

نمی دانم چه شد که پس از تصویر مشترک تاجگردون ، خورشیدی و محمود کریمی که به عیادت استاد فرودخان گرگین پور موسیقی دان و از بزرگان قشقایی رفته بودند یک آن با قرار دادن تصویر احمد خورشیدی در افطاری تاجگردون یاد مصاحبه موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات افتادم.

با گشتی در آرشیو کاری مصاحبه موسوی لاری بالا می آید؛ دقیقا تیتر آنروز به تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳به نقل از موسوی لاری اینگونه زده شد ((موسوی لاری: اصول‌گرایان برای پیروزی در انتخابات به دنبال حذف رقیب هستند)).

در لید خبر به نقل از موسوی لاری آمده است: “اصلی‌ترین رقیب اصلاح طلبان را معادله «حذف» است که اصول‌گرایان به دنبال آن هستند و باید برای پیروزی در انتخابات بر آن غلبه کرد”.

موسوی لاری، عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه در جمع اصلاح طلبان استان قزوین می گوید: «اگر معادلات حذف رقیب را بر هم بزنیم پیروز خواهیم شد» و این را‌ می‌توان شاه بیت سخنان موسوی لاری در جمع اصلاح طلبان استان قزوین دانست؛ جایی که او تلویحا اصلی‌ترین رقیب اصلاح طلبان را معادله «حذف» دانست که اصول‌گرایان به دنبال آن هستند و باید برای پیروزی در انتخابات بر آن غلبه کرد.

با نگاهی به عملکرد تاجگردون در انتخابات در می یابیم که او همواره با شگردهای احساساتی سعی بر حذف رقیبانش دارد.

چنانکه به خوبی مشاهده کردیم در انتخابات گذشته نیز وی با پخش تصویری مشترک از خود و سید قدرت و پس از آن تصویری دیگر به همراه علی مراد جعفری در یک حرکت از پیش برنامه ریزی شده به دنبال تضعیف جریان اصولگرایی بود.

Image result for ‫سید قدرت تاجگردون‬‎

تاجگردون در دور گذشته به خوبی دریافته بود با نبود سیدقدرت و علیمراد جعفری و همراهی نکردن آنان با فولادی پیروز انتخابات است چنانکه اگر قشقایی ها نیز به او رای نمی داند او نفر اول انتخابات بود که اگر چنین اتفاقاتی رقم می خورد دیگر لازم نبود او این روزها در مقابل مطالبات قشقایی ها قرار بگیرد.

Image result for ‫علی مراد جعفری تاجگردون‬‎

از سوی دیگر در حالیکه از زمان انتخابات ریاست جمهوری شاهد این بودیم که افرادی همچون جعفری ؛ سید قدرت ؛ فولادی و خورشیدی که سالها بود کنار هم ننشسته بودند در انتخابات کنار هم آمدند

Image result for ‫سید قدرت تاجگردون‬‎

و این روزها در حالی که فقط گمانه زنی هایی مبنی بر حضور خورشیدی و یا پسر وی در انتخابات بود مشاهده کردیم برخی به جای رقابت برنامه ریزی برای حذف رقیب فرضی و احتمالی برآمدند و صفحه شخصی نماینده گچساران به خوبی نشانگر این موضوع است چنانکه وی می توانست هیچ تصویری را از این دیدار منتشر نکند اما تاجگردون با پخش این تصویر سعی بر آن داشت تا به جریاناتی که در انتظار خورشیدی بودند پیام خود را برساند.

با مروری بر هشدارهای رهبر انقلاب درباره رقابت‌های انتخاباتی ایشان می فرماید ((یکی از خصوصیات سیاست‌‌‌‌‌ورزی امیرالمؤمنین این بود که برای پیروز شدن، به ظلم و به دروغ و به کارهای ظالمانه متوسل نمیشد. یک عده‌‌‌‌‌ای در اوائل حکومت امیرالمؤمنین آمدند که آقا شما این افرادی که تو جامعه هستند – این متنفذین – یک مقداری ملاحظه‌‌‌‌‌ی اینها را بکن و سهم بیشتری از بیت‌‌‌‌‌المال به اینها بده، مخالفت اینها را موجب نشو و دلهایشان را جلب کن! فرمود: «أ تأمرونّی ان أطلب النّصر بالجور»؛ شما میخواهید من پیروزی را به وسیله‌‌‌‌‌ی ظلم برای خودم دست و پا کنم؟ «واللَّه لا اطور به ما سمر سمیر و ما أمّ نجم فی السّماء نجما»؛ امکان ندارد امیرالمؤمنین با ظلم، با راه غلط و خطا، با شیوه‌‌‌‌‌های غیر اسلامی دوست برای خودش درست کند.))۱۳۸۸/۰۶/۲۰

اما چرا در این دوره شاهد افزایش نشست های تاجگردون با قشقایی ها هستیم!!!

هر چند قشقایی هایی که از تاجگردون حمایت کرده اند و به رای داده اند اذعان می کنند به دنبال مطالبات و سهم خود هستند و به قول محمودکریمی می گویند ما ککاگری خود را ثابت کرده ایم و اینروزها شاید تا گرمای شهریور منتظر خواهند ماند که در این صورت نیز باید خاطرنشان ساخت؛ در پیروزی تاجگردون بسیاری از طوایف حضور داشته اند که پس از انتخابات او کوچکترین نگاهی به آنها نداشته است اما چرا قشقایی ها……

با نگاهی به فضای انتخابات در گچساران و باشت و با آمدن اردلان زینل زاده؛ زراعت کیش ، پاکدل و علیمراد جعفری از منطقه بویراحمد گرمسیر به انتخابات آینده و ورود سید قدرت حسینی و سرهنگ بیعت اصل و یک نفر دیگر از باشت به همراه تاجگردون از دیار باوی در این انتخابات بی تردید باید گفت این طلایی ترین فرصت قشقایی ها در انتخابات خواهد بود که به راحتی می توانند فقط با رای خودشان پیروزی را ازآن خود کنند و بر همین اساس است که تعیین کننده این انتخابات قشقایی ها خواهند بود.

هر چند محمود کریمی و دوستانش سعی و تلاش خود را گذاشته اند تا در انتخابات آینده رایی ۹۵ درصدی از قشقایی بنام تاجگردون ثبت شود اما در آنسو نیز دیگر قشقایی ها جلسات خود را آغاز کرده اند و در این میان باید دید یوسف باقری که محبوبیت خاصی بین قشقایی ها و لُرها دارد وارد صحنه می شود یا او نیز محمود کریمی را همراهی خواهد کرد؛ هر چند برخی شنیده ها حکایت از آن دارد علی فولادی وندا نیز در این جلسات حضور پیدا کرده است و احتمال ورود وی نیز احساس می شود..

حالا باید منتظر بود تا…

ادامه دارد

لینک کوتاه:
نظرات
 1. گچساران گفت:

  درود بر کاظم پور با این تحلیل دقیق وکارشناسانه

 2. سید مهدی گفت:

  درود بر کاظم پور که حقیقت را اشکار کرد

 3. گچساران گفت:

  این کارها سیاسی کاری نیست مکاری است و دست نماینده هم رو شده

 4. حسن گفت:

  مرد فقط پاکدل که مثل کوه ثابت قدم ایستاده و اهل باج دهی و دورویی نیست.

 5. شاهد گفت:

  مردم ما ساده دل هستن چیز که تا ریخ را نابوده کرد دریا دلی با ساده دلی فرق دارد