ساعت: ۰۸:۱۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ شناسه خبر: 35964

نائب رئیس مجلس شواری اسلامی گفت: سران کشورهای عربی به جاهلیت خودشان بازگشته‌اند

نائب رئیس مجلس شواری اسلامی گفت: سران کشورهای عربی به جاهلیت خودشان بازگشته‌اند

 به گزارش آوای جنوب از گچساران، اولین همایش ملی قلم، اقوام، آرامش  با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، فرماندار، روسای ادارات و اقوام، طوایف و بزرگان شهرستان گچساران در سالن آزادی نفت گچساران برگزار شد.

 در این همایش علی مطهری با تبریک عیدبزرگ مبعث به همه مسلمین جهان اظهار کرد: تقارن مبارکی است روز مبعث روزی است که وکالت  و دستور خواندن به پیامبر داده شد.

وی با بیان اینکه  بعثت پیامبر اسلام  با کلمه اقراء شروع شده است، گفت:  این روز که با روز همایش قلم، اقوام، آرامش  و با روز نوشتن تقارن یافته است را  تبریک عرض می‌نمایم.

 نائب رئیس مجلس شواری اسلامی  ادامه داد: روز مبعث روزی است که  سرآغاز وحدت، هم دلی مسلمین و سرآغاز نوشتن است.

 وی در ادامه با اشاره به معنای کلمه اقراء گفت: اقراء به معنای خواندن است که در این بین علم بدون ایمان  یک راه گمراه است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علم بدون ایمان مانند این است که شمشیر را به دست یک فرد جنگی محض بدهیم و امروز می‌توان تشبیه کرد که یکی از مظاهر علم بدون ایمان این وضعیتی است که دنیای غرب دارد.

وی در ادامه افزود: افرادی مانند ترامپ که قدرت دارند اما ایمان ندارند،افرادی که به واسطه  علم قدرتی رسیدند اما علم بدون ایمان که مشکلاتی برای دنیا بوجود آورده است و اشتباه امروز مسلمانان هم تقلید از فرنگی ها و غربی هاست در علم منهای ایمان.

مطهری  با بیان اینکه اشتباه امروزه  جوامع آن است که علم بدون ایمان دارند، اذعان کرد:  انسان بدون علم و ایمان مانند پرنده‌ای است که  یکی از بال‌های آن شکسته است و نمی‌تواند پرواز کند.

 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی  با بیان نقطه شروع دعوت اسلام توحید بوده است اظهار کرد: ریشه اسلام توحید است و همه چیز از توحید پیدا شده است.

 مطهری بیان کرد: نژادپرستی از نظر دین اسلام مردود است و ایمان و تقوا از نظر اسلام  حرف اول و اصالت دارد.

 وی عنوان کرد: پیامبر اسلام فرمودند، همه ما از خاک هستیم و هیچ چیزی  برای برتری  عرب و بر عجم  یا عجم بر دیگران  و یا اقوام دیگر نیست.

 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه امروز سران کشورهای عربی  به همان جاهلیت خودشان بازگشته‌اند که این مسیر آن‌ها را گمراه کرده است.

 مطهری با بیان اینکه  خداوند در قرآن می‌فرماید،  برترین شما با تقواترین شما است، گفت:  امروز در ایران، اسلام محور وحدت همه اقوام است.

 وی  افزود: امام راحل همیشه تاکید داشته‌اند که ما برای  اسلام قیام کرده‌ایم و هیچ‌گاه بیان نکرد که ما برای ایران مبارزه کرده‌ایم بلکه می‌گفت ما برای اسلام قیام کرده‌ایم.

وی ادامه داد:همین روش بود که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد و هیچ قومی احساس تبعیض نمی‌کرد و همه برای اسلام مبارزه می‌کردند و امروز هم برای ادامه درست انقلاب اسلامی نیاز به همین نگاه است که ما همه تحت لوای اسلام و زیریک پرچم با یک هدف و یک راه را دنبال می کنیم.

 نایب رئیس مجلس شواری اسلامی خاطرنشان کرد: نقشه استعمار  این بوده که  تفرقه بیاندازد و حکومت کند و در دنیای امروز وحدت برای ما اهمیت مضاعف دارد.

وی تصریح کرد:قرآن چهار عامل رابرای انقراض امت ها موثر می داند ،اگر در جامعه ای  ظلم برعدالت غلبه کند آن جامعه منقرض خواهد شد،اگر در جامعه ای فساد اخلاق برسلاح غلبه کند آن جامعه نابود می شود و اگر در جامعه ای امر به معروف و نهی از منکر ترک بشود آن جامعه منقرض خواهد شد و اگر درجامعه ای تفرق و تشتت نیز حاکم شود آن جامعه نیز منقرض خواهد شد.

مطهری افزود: امروز شرایط داخلی کشور روشن است و با مشکلات زیادی مواجه هستیم و بحران‌های زیادی داریم و فشارهای که از طرف آمریکایی ها و اروپایی ها برما وارد است که مبادلات بانکی مان به آسانی انجام نمی شود و تحت فشار اقتصادی قرار داریم.

وی تصریح کرد:در منطقه خاورمیانه هم اینها شیطنت می کنند و ما هم وظایفی داریم و طبیعی است که دریک شرایط خاصی هستیم بنابراین وحدت امروز برای ما از اهمیت مضاعفی برخوردار است ،حتی اگر الهی هم فکر نکنیم و مادی فکر کنیم و بدنبال منافع اقتصادی باشیم باز مصلحت امروز ما وحدت است.

مطهری گفت:کشور را باید با آرامش به سرمنزل مقصود برسانیم به هرحال رسالت امروز ما سنگین است و در حفظ و ادامه انقلاب و همینطور وضعیت منطقه خاورمیانه؛ اساسا نسبت به کل دنیا هرمسلمانی مسئولیت دارد و ما قائل به مهدویت و حکومت واحد جهانی هستیم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده