ساعت: ۱۰:۱۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ شناسه خبر: 33724

امام جمعه باشت تصمیم به قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تروریست ها را دیگر اقدامات ناشیانه آمریکا برشمرد و آن را نتیجه شکست آمریکا در خاورمیانه با اقدامات سپاه دانست.

آوای جنوب
امام جمعه باشت تصمیم به قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تروریست ها را دیگر اقدامات ناشیانه آمریکا برشمرد و آن را نتیجه شکست آمریکا در خاورمیانه با اقدامات سپاه دانست.

به گزارش آوای جنوب از باشت، حجت‌الاسلام عبدالرحیم عبودی در جلسه جذب سرمایه در بخش‌های اقتصادی که در سالن فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: این که آنها بخواهند سپاه را در لیست تروریست‌ها قرار دهند کار خطرناکی است زیرا در چند روز اخیر فرمانده سپاه پاسداران نیز موضع کوبنده‌ای گرفته‌اند و اعلام کرده‌اند در صورت بروز چنین اقدامی، ارتش آمریکا هم‌سنگ داعش قرار خواهند گرفت.

وی خواستار هوشیاری ملت ایران در قبال این اقدامات شد و گفت: همه ما باید در مقابل این مواضع که جز مواضع ملی ماست هوشیار باشیم و معتقدیم که باید در مقابل آنها مواضع صریح و معقول گرفته و تصمیمات مناسب بگیریم.

امام جمعه شهر باشت تأثیر اقدامات ترامپ بر اقتصاد ایران را مقطعی دانست و ادامه داد: معتقدیم که نظام ما آنقدر مقتدر است که از این اقدامات لطمه نخورد.

حجت‌الاسلام عبودی اقدامات اخیر ترامپ را ناشی از استیصال و درماندگی در برنامه‌های پیش‌بینی شده دانست و گفت: آمریکا بر این باور بود که با ایجاد گروه تروریستی داعش می‌تواند خاورمیانه را طبق برنامه‌ریزی‌های خود اداره کند اما با ورود نیروهای سپاه پاسداران به منطقه اهداف آنها نابود شد.

وی طرح تجزیه عراق در قالب اقلیم کردستان را ناشی از شکست داعش در منطقه دانست و ابراز کرد: بعد از شکست داعش آمریکایی‌ها به دنبال نفاق جدید در منطقه خاورمیانه هستند.

حجت‌الاسلام عبودی همچنین با اشاره به اتفاقات و موضع‌گیری‌های اخیر رئیس جمهور آمریکا در قبال برجام  ابراز داشت: این چنین موضع گیری‌هایی از سوی ترامپ و ایالات متحده آمریکا مسبوق به سابقه است کما اینکه قبل از این نیز پیش بینی‌هایی در مورد نادیده گرفتن برجام از سوی سردمداران آمریکا شده بود.

وی موضع‌گیری مسوولان جمهوری اسلامی ایران را در قبال این اقدام مناسب ارزیابی کرد و ادامه داد: خیلی از کارشناسان آمریکایی نیز این اقدام ترامپ را نپسندیده و معتقدند که نادیده گرفتن برجام به ضرر آمریکا خواهد بود.

 امام جمعه باشت در ادامه اظهار کرد: معارضات مردمی مهم‌ترین مشکل اجرای طرح ‌های اشتغال‌زا است.

حجت‌الاسلام عبودی با اشاره به طرح‌های ارائه شده در جلسه ابراز امیدواری کرد که در صورت اجرای این طرح‌ها بسیاری از مشکلات اشتغال جوانان برطرف شود.

وی افزود: همه مسوولان لازم است در راستای اجرای هر چه سریع‌تر این طرح‌ها  همکاری لازم را داشته باشند.

عبودی یکی از مشکلات عمده در اجرای طرح‌های اشتغالزا در شهر باشت و استان را معارضات مردمی دانست و خواستار همکاری مردم و مسوولان در اجرای هر چه بهتر این طرح‌ها شد.

پورانفر

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده