ساعت: ۰۱:۵۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۱۹ شناسه خبر: 32937

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز رانت اطلاعات کمر مملکت را شکسته است و در جامعه ای که خبرها و سکوت ها معامله شود ، آن جامعه تباه شده است و فروپاشی فرهنگ و سیاست و اقتصاد و همه چیز را شاهد خواهید بود.

آوای جنوب
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز رانت اطلاعات کمر مملکت را شکسته است و در جامعه ای که خبرها و سکوت ها معامله شود ، آن جامعه تباه شده است و فروپاشی فرهنگ و سیاست و اقتصاد و همه چیز را شاهد خواهید بود.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه بسیجی استان ضمن تبریک روز خبرنگار افزود: برای ترفیع روح خبرنگار عزیزی که جان خودش را برای خبر برخاسته از صداقت و صراحتش گذاشت تا نام خبرنگاری بلند شود درود می فرستیم .

وی بیان کرد: رضوان خدا بر او و امثال شهیدآوینی و دیگرانی که در دوران دفاع مقدس و در کل دوران انقلاب اسلامی در ادوار مختلف شکل گیری سیاست ها به لحاظ اقتضائات زمان نقش الهی و انسانی خودشان را ایفا کردند .

آیت الله ملک حسینی اظهار کرد: کسانی که رسانا هستند برای رسالت الهی و جامعه را به بلوغ می رساند . تبلیغ یعنی رساننده بودن . شخص مبلغ یعنی انسان رسانا . ابزار او یعنی رسانه و انسان هایی که در پرتو چنین حرکتی به بلوغ می رسند جامعه هدف اند .

وی ابراز داشت: خداوند برای این که این رسانا انسان ها بتوانند نقش آفرینی کنند دو کلمه را بیان فرموده و این دو ویژگی باید وجود داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد افزود: اما این که این دو ویژگی چگونه و بر طبق چه مفاهیمی به دست می آید نکاتی را عرض می کنم.

آیت الله ملک حسینی با اشاره به اینکه خداوند در قران کریم می فرماید: کسانی که رسالت خداراتبلیغ می کنند یعنی آیا فقط وحی خدا را می گویند یا رسالتی که بر دوش انسان های بزرگ مثل انبیا و اولیا ، رسالتی گسترده است .

وی ادامه داد: فطرت انسان ها باید رشد یابد و این در درون جان انسان هاست .

نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: باید نعمت ها برای انسان ها بازگو شود، این در جهان انسان ها و باید بر انسان ها در تمامی واقعیت ها حجت تمام شود و شروع و اندیشه انسان ها در پرتو این رسالت رشد یابد و اساسا رسالت الهی این اتفاق است .

آیت الله ملک حسینی گفت: وحی زمانی وحی است که فطرت های انسان ها را بیدار کند ، چشم انسان ها را به جهان باز کند ، از ناحیه خداوند بر انسان ها اتمام حجت شود و شور و اندیشه انسان ها به اوج برسد و شکوفا شود و این یعنی تبلیغ رسالت الهی .

وی افزود: امام علی (ع) وقتی می خواهد نقش انسان های رسانا را تبیین کند و چهار عنصری که یک رسانه باید به دوش بکشد می فرماید: اگر چیزی در عمق جان انسان ها تاثیر نگذارد ، اگر چ ه جیزی چشم انسان ها را به جهان انسان ها باز نکند، و پیوندی بین جان و جهان انسان ها برقرار نکند ، و اگر چیزی اتمام حجت الهی در تمامی فضیلت ها ورذیلت ها بر انسان نباشد و اگر اندیشه انسان ها را شکوفا نکند ، اساسا این تبلیغ نیست ، و آن کلام و کتاب رسانه نیست و آن فرد ، انسان رسانایی نیست.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: این نگاه امیرالمومنین به شخصیت های انبیاست که رسانای حقیقی اند و کلام و کتاب و پیامشان رسانه حقیقی است و امروز اگر مطبوعات و تلویزیون و امثال آن ها در نگاه من رسانه مجازی و ابزارند تا چه رسد به رسانه های مجازی که مجازی اندر مجازی اند و حقیقت ، حقیقت انسان هایی ست که پیام می دهند و می توانند بین مبدا و انسان، بین انسان و انسان و بین جهان و انسان و برای شکوفایی اندیشه انسان ها سخنی بگویند و حرفی بزنند .

وی ابراز داشت: بنابراین در این نگاه اینکه که خبری را نقل کنم ، اینکه کوچکی را بزرگ کنم و بزرگی را کوچک کنم ، این هیچ جایگاهی ندارد مگر بتواند یک نقشی در آن جهت بر وجود انسان بگذارد .

آیت الله ملک حسینی با بیا اینکه برای اینکه یک انسان نقش رسانا بودن ابزار رسانه بودن خود را ایفا کند ، دو عنصر در قرآن ذکر شده است ، افزود : ۱ – ترس از خدا . بعضی مواقع خیال می کنیم صراحت ما یعنی شجاعت و شجاعت ما تبلور در صراحت ما پیدا می کند . بعضی مواقع خیال می کنیم اگر دوربین گردانی و چشم گردانی کنیم، عیب ها را بیابیم و برجسته کنیم و آبرو ببریم و این موفقیت رسانه ای ما باشد و تمام .

وی بیان کرد: شجاعت یک خبرنگار یعنی قدرت بر قدرت ، یعنی نوشتن مهارشده اما نه اینکه دیگران مهارش کنند. مهار اگر به دست دیگران باشد، مزدوری است اما اگر به دست خود خبرنگار باشد این قدرت وشجاعت است . صراحت عجین شده با حکمت ، صراحت معقول است .

آیت الله ملک حسینی عنوان کرد: اما شما می گویید می ترسیم ، پیامد دارد ،در آیه قرآن داریم که می فرماید می خواهید از کسی نترسید ، و قلمتان به لحاظ پول و خوف و باند و غیره حرکت نکند ، اگر ترس از خدا اتفاق بیفتد ، یک اتفاق بزرگ در وجود انسان می افتد . یعنی انسانی که حیای الهی بر وجود و قلم و زبان او حاکم شد ، چنین انسانی هر رفتاری از او سر بزند چون مقنن و شجاعانه و حکمت آمیز است ، واهمه ندارد و از غیرخدا نمی ترسد .

وی اظهار کرد: شما اگر قلم تند و تیزی داشته باشید وبرای منافع حزبی یا مالی، خبری را منتشر کنید، اگر کسی کشف کرد برای منافع خودتان خبر را نشر داده اید ، قلم دوم به نفع او حرکت خواهد کرد چون رگ خوابتان را پیدا کرده اند .

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: اگر به خاطر پول قلم بزنید ، پول بیشتر به شما پیشنهاد خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه امروز رانت اطلاعات کمر مملکت را شکسته است ، افزود: در جامعه ای که خبرها و سکوت ها معامله شود ، آن جامعه تباه شده است و فروپاشی فرهنگ و سیاست و اقتصاد و همه چیز را شاهد خواهید بود.

نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری به عکس سلفی برخی از نمایندگان به موگرینی اشاره کرد و افزود: چند روز پیش از چند انسان کج سلیقه و بی تدبیر در مجلس اتفاق زشتی از آن ها به هر دلیلی سر زد. آیا این اتفاقات به زشتی تکثیر و نقل و آبروی آن ها را بردن، و. به زشتی اینکه # سلفی_حقارت را آن چنان فریاد زدیم که دشمنان فهمیدند ما می توانیم شخصیت انسان های جامعه را به خاطر اتفاق غلط له کنیم ،آن کار زشت در مقیاس نشر بی پرده و فراوانش ، کدام یک زشت تر بود ؟

آیت‌الله ملک‌حسینی عضو افتخاری بسیج رسانه کهگیلویه و بویراحمد شد
طی آیینی با حضور قائم‌مقام سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد، آیت‌الله ملک‌حسینی عضو افتخاری بسیج رسانه کهگیلویه و بویراحمد شد.

عصر امروز و به همت بسیج رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد آیین تجلیل از خبرنگاران استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

در این آیین که قائم‌مقام سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد و رئیس بسیج رسانه استان نیز حضور داشت پس از سخنرانی رئیس بسیج راسنه و نماینده ولی فقیه در استان؛ آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی به عنوان عضو افتخاری بسیج رسانه استان معرفی شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده