ساعت: ۰۷:۴۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ شناسه خبر: 32469

رئیس کمیته بازرسی و صیانت از سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: گچساران از این پس باید به عنوان یک پایگاه ورزشی و فرهنگی در سطح کشور معرفی شود و این امر مهم جز با همدلی مردم و مسئولان امکان‌پذیر نیست.

آوای جنوب

رئیس کمیته بازرسی و صیانت از سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: گچساران از این پس باید به عنوان یک پایگاه ورزشی و فرهنگی در سطح کشور معرفی شود و این امر مهم جز با همدلی مردم و مسئولان امکان‌پذیر نیست.

به گزارش آوای جنوب از گچساران: رئیس کمیته بازرسی و صیانت از سازمان لیگ فوتبال در سفری یک روزه از باشگاه نفت و گاز گچساران گفت: این شهر ظرفیت ساخت استادیوم ورزشی بین‌المللی را دارد.

براساس این گزارش، حجت‌الاسلام علیرضا علی‌پور در این سفر که با هدف بررسی وضعیت دلایل محرومیت‌های باشگاه نفت و گاز گچساران و آخرین وضعیت استانداردسازی این باشگاه به این شهرستان سفر کرده بود در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: امکانات باشگاه نفت و گاز گچساران در سطح باشگاه‌های لیگ برتری است.

حجت‌الاسلام علیپور افزود: پیاده‌سازی استانداردهای حرفه‌ای کنفدراسیون فوتبال آسیا در باشگاه نفت و گاز گچساران مراحل پایانی خود را طی می‌کند و با تشکیل کمیته فرهنگی و امنیتی این باشگاه گام‌های نهایی برای صدور مجوز حرفه‌ای نیز برداشته می‌شود.

رئیس کمیته بازرسی و صیانت از سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: در نشستی که با مدیران نفت و گاز گچساران و مسؤولان امنیتی و فرهنگی داشتیم نتایج خوبی در خصوص هم‌افزایی برای دریافت مجوز حرفه‌ای شدن این باشگاه حاصل شد و با هماهنگی خوبی که بین مسؤولان امنیتی و ورزش نفت و گاز گچساران وجود دارد گام‌های حرفه‌ای‌سازی با شتاب بیشتری پیگیری خواهد شد.

وی در خصوص کاهش محرومیت تیم فوتبال نفت و گاز گچساران از میزبانی در فصل جدید لیگ فوتبال که به دلیل اتفاقات بازی اروند خرمشهر و نفت گچساران در این شهر بوده است تاکید کرد: این محرومیت به دلیل تکرار دوباره این حواشی در دو فصل پیاپی بوده و باشگاه نفت و گاز گچساران مکلف شده هر چه سریع‌تر کمیته فرهنگی و امنیتی خود را تشکیل دهد و کانون هواداران باشگاه نفت و گاز گچساران را به طور مستقیم زیرمجموعه خود تشکیل و در خصوص مسائل آموزش آنها با همکاری سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اقدام کند.

علیپور اظهار داشت: آئین نامه‌های تکلیفی برای کسب مجوز حرفه‌ای در خصوص تشکیل کمیته فرهنگی و معرفی افسر امنیتی باشگاه و همچنین تشکیل کمیته امنیتی به باشگاه نفت و گاز گچساران ابلاغ شد و باشگاه نفت و گاز گچساران ابتدا به ساکن باید نسبت به معرفی اعضای کانون هواداران که زیر مجموعه کمیته فرهنگی می‌باشند اقدام کرده و پس از تایید صلاحیت آن‌ها از سوی کمیته امنیتی شروع به فعالیت رسمی کنند.

وی گفت: طبق این آیین‌نامه؛ درخواست ارسالی و اسبق باشگاه مناطق نفتخیز جنوب به دبیر کل فدراسیون را نیز در برگرفته و مستند قانونی محسوب نمی‌شود و باید حتما این گونه فعالیتها  بر مبنای اساسنامه فعلی باشگاه نفت و گاز گچساران که مورد تایید فدراسیون قرار می‌گیرد،  زیر نظر باشگاه نفت و گاز گچساران و تحت حمایت، کنترل و هدایت باشگاه مورد قبول فدراسیون فوتبال خواهد بود.

این مسؤول در خصوص ظرفیت بالای شهرستان گچساران و موقعیت خوبی که نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی دارد از همه اهالی ورزش درخواست کرد از این موقعیت برای کمک به بهبود وضعیت اماکن ورزشی در گچساران استفاده کنند.

رئیس کمیته بازرسی و صیانت از سازمان لیگ فوتبال افزود: گچساران ظرفیت داشتن یک ورزشگاه بزرگ و با استانداردهای بین‌المللی را داراست و می‌تواند محلی برای برگزاری اردوهای نیمه دوم سال تیم‌های لیگ برتری و ملی باشد.

علیپور همچنین در جمع هواداران باشگاه نفت و گاز گچساران تاکید کرد: گچساران از این پس بایستی به عنوان یک پایگاه ورزشی و فرهنگی در سطح کشور معرفی شود و این امر مهم جز با همدلی مردم و مسئولان امکانپذیر نیست.

رئیس کمیته بازرسی و صیانت از سازمان لیگ فوتبال همچنین کمک به ساخت اماکن فرهنگی ورزشی که بتوانند از در آمد خود اداره شوند را در گچساران ضروری دانست و تاکید کرد: باشگاه نفت و گاز گچساران تنها در بخش ورزش قهرمانی بیش از ۷۰۰ نفر شغل ایجاد کرده که این تعداد در صورت ساخت اماکن ورزشی در این شهر به رقمی بالاتر از این خواهد رسید.

وی وجود دو تیم لیگ دسته دومی برای شهرهای گچساران و یاسوج را از اقدامات خوب برای توسعه ورزش استان دانست و تصریح کرد: حفظ این دو تیم در سطح لیگ فوتبال کشور نیاز به حمایت همه جانبه دارد و نباید تمامی سنگینی این بار بر دوش نفت و گاز گچساران باشد.

علیپور در ادامه وجود استعدادهای بالای فوتبالی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد و همچنین استان‌های همجوار را یک نعمت بزرگ برای ورزش کشور دانست و اظهار داشت: مدیران باشگاه نفت و گاز گچساران می‌توانند با شناسایی و جذب این پتانسیل‌ها شرایط رشد و معرفی آنها را به لیگ برتر فوتبال کشور فراهم کنند و بر اساس مجوزهای حرفه‌ای‌سازی از این محل درآمدزایی کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده