ساعت: ۱۴:۴۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ شناسه خبر: 28109

در حالی که چند روزی از استعفای اردلان زینل‌زاده شهردار دوگنبدان می‌گذرد مسوولان ارشد گچسارانی هنوز در این زمینه اظهار نظری نکرده‌اند. آوای جنوب؛ در حالی که چند روزی از استعفای اردلان زینل‌زاده شهردار دوگنبدان می‌گذرد مسوولان ارشد گچسارانی هنوز در این زمینه اظهار نظری نکرده‌اند. اردلان زینل‌زاده که در مهرماه سال ۹۲ برای دومین […]

در حالی که چند روزی از استعفای اردلان زینل‌زاده شهردار دوگنبدان می‌گذرد مسوولان ارشد گچسارانی هنوز در این زمینه اظهار نظری نکرده‌اند.

آوای جنوب؛

در حالی که چند روزی از استعفای اردلان زینل‌زاده شهردار دوگنبدان می‌گذرد مسوولان ارشد گچسارانی هنوز در این زمینه اظهار نظری نکرده‌اند.

اردلان زینل‌زاده که در مهرماه سال ۹۲ برای دومین بار و پس از چند سال دوباره سکاندار شهرداری دوگنبدان شد، آمادگی هر شرایطی را داشت.

انتخاب زینل‌زاده در حالی اتفاق افتاد که در یاسوج بود و شبانه به سمت شهرداری دوگنبدان منصوب شد.

برخی از اعضای شورا شهر از همان روز اول می‌دانستند با آمدن زینل‌زاده به مشکل برخواهند خورد.

چیزی در سال‌های گذشته از زینل‌زاده نمایان است، چهره شخصیتی و منحصر به فرد او است چهره‌ای که شاید به مذاق خیلی‌ها خوش نیاید

او تنها به کارکردن و پیش بردن کارها فکر می‌کند و در این زمینه با کسی تعارف ندارد.

نوع کارکردن او در سالهای گذشته حکایت از آن دارد که هیچ‌گاه کار و فضای رو به جلوی برای توسعه شهری را فدای جریان و بازی‌های سیاسی نخواهد کرد.

در یک سال گذشته در بیشتر مواقع برروی خبرگزاری‌ها و سایت‌های استانی خبر تجمع کارگران شهرداری یاسوج را بارها برروی صفحات خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های استانی مشاهده کرده‌ایم اما تا کنون و تا این لحظه کارگران گچسارانی برای عدم دریافت حقوق‌هایشان هیچ‌گاه اعتراض و تجمعی نداشته‌اند.

اینکه چرا کارگران شهرداری دوگنبدان در یک سال گذشته در بدترین شرایط پولی هیچ‌گاه اعتراض نداشته‌اند بی‌شک یکی از نشانه‌های مدیریتی اردلان‌زینل‌زاده شهردار دوگنبدان است.

شاید به ظاهر او در چهره نمایی خشک و بی‌روح داشته باشد اما در همین چند روز گذشته تماس‌هایی داشته‌ایم که کارگران شهرداری از استعفای او نگران هستند.

اینکه در چند ماه گذشته مطالبات شهرداری پرداخت نشده است خود جای سوال دارد و چرا در شهری که آوازه‌اش به عنوان شهر بودجه به صدا درآمده است شهردارش از نبود پول استعفا می‌دهد.

حال این سوال پیش می‌آید آیا با رفتن اردلان زینل‌زاده مطالبات شهرداری به حساب شهرداری واریز خواهد شد که اگر چنین شود تمام حدس‌هایی که تا امروز در فضای رسانه‌ای و مجازی در بین مردم زده و گفته می‌شد که عدم پرداخت برای فشار به شهردار است به واقعیت تبدیل خواهد شد.

از سویی دیگر با توجه به نزدیکی انتخابات شورای شهر برخی نگران هستند که چرا شهردار تاکنون اسمی از شورا در بیان عملکردش عنوان نکرده است.

آیا بهتر نبود شورای شهردوگنبدان در سه سال و نیم که از طول دوران شورای شهر دوگنبدان می‌گذرد گزارش عملکرد خود را به صورت ۳ ماهه، ۶ ماهه و یک ساله و یا دوساله در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دادند.

چندی پیش به این موضوع پرداختیم که چرا جلسات شورای شهر دوگنبدان در پشت درب‌های بسته برگزار می‌شود و اینکه چرا مردم از نوع برگزاری و جلسات آنها اطلاعی ندارند.

آیا بهتر نبود مردمی که روزی به شما و با ورود به خانه‌های مردم شما را محرم می‌دانستند و در جمع آنها به تبلیغ می‌پرداختید در این چند سال گذشته از نوع جلسات و مصوبات شورا اطلاع داشته باشند.

اینکه می‌شد در مساجد محلات شهر جلسات را برگزار کرد و در همین مساجد به مردم گزارش عملکرد را ارائه دهید.

توصیه‌ای است که به شورای شهر آینده گچساران می‌شود و در پایان آیا با رفتن زینل‌زاده مطالبات شهرداری پرداخت می‌شود.

آن چیزی که مشخص است کارگران شهرداری و خانواده‌های آنهاست که این روزها از هر نوع بازی سیاسی واجب‌تر هستند.

کارگرانی که علی‌رغم دریافت حقوق اما هیچ‌گاه اعتراض نکرده‌اند و آرام آرام خود و خانواده آنها باید در تدارک سال جدید باشند و عیدی و حقوقی دوباره دریافت کنند.

پس بهتر است این موضوع هر چه سریعتر پایان داده شود.

———————————–

یادداشت از : سمیرا نصاری

لینک کوتاه:
نظرات
 1. م ش گفت:

  مطلب جالبی بدد

 2. سهراب گفت:

  شک ندارم که نویسنده این مقاله دست نشانده خودزینل زاده است چون حرفهایی دورازواقعیت رانوشته است

 3. شهروند مطلع گفت:

  باسلام و احترام خدمت مسییولین سایت و همشهریان گرام مرد باید در کشاکش دهر سنگ زیرین اسیاب باشد اما حیف و افسوس که که مدیر شهر که ان همه دوستان بهش بالیدن و سنگش را به سینه زدند فقط مرد روزهای خوش بود و وقتی جیبش خالی شد بدون اینکه تلاش و تقلایی برای رفع مشکل کند میدان را خالی کرده و از زیر بار مسییولیت شانه خالی میکند من قبلا هم این تذکر را داده بودم امید است مسییولین و نماینده محترم هر چه زودتر تکلیف را مشخص کنند چرا که شورای شهر توانایی و قدرت تصمیم گیری ندارند

 4. م گفت:

  با سلام. مشکل اینجا است که شورای شهر ما نه یک شورای نه نفره است بلکه نه شورای یک نفره است .