آوای جنوب

۴۰۰میلیارد تومان برای احداث جاده “سی‌سخت” اختصاص یافت

آوای جنوب

ـ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سفر رئیس‌جمهور به این استان ۴۰۰میلیارد تومان برای احداث جاده یاسوج ـ سی‌سخت اختصاص یافت.

به گزارش آوای جنوب از یاسوج، کیومرث حاجی‌زاده صبح امروز در نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: برای اولین بار رشد قابل توجهی در بودجه استان در بخش عمران اتفاق افتاده است.

وی به اعتبارات در بخش‌های مختلف از جمله محرومیت زدایی، آب و راه و لحاظ اعتبارات سفر ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: برای جاده سی‌سخت به یاسوج در سفر ریاست جمهوری ۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

نیک اقبالی ابراز کرد: برای اتمام پروژه‌های راه روستایی با پیگیری‌های انجام شده ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در این حوزه اختصاص یافته‌ است.

وی با انتقاد از عملکرد برخی از دستگاه‌ها با گذشت ۸ ماه از سال، گفت: برخی از دستگاه‌ها در جذب اسناد صفر هستند، با توجه به رشد اعتبارات مناسب و سه برابری نسبت به گذشته، فرصت مناسبی ایجاد شده که باید در جذب این اعتبارات دقت لازم صورت گیرد.

حاجی زاده با بیان اینکه جهش خوبی در شروع پروژه‌ها داریم، تصریح کرد: خبر شروع بکار پروژه آبرسانی شهر لیکک خوشایند بوده و باید تلاش مضاعف برای حل معارضات با میراث فرهنگی صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: در سفر ریاست جمهوری ۵۰۰ میلیارد تومان به جاده پاتاوه ـ دهدشت اختصاص داده شد و این پروژه در یکسال و نیم اخیر با پیشرفت مناسبی روبه‌رو بوده‌ است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: برای اتمام برخی از پروژه‌ها نیاز به حرکت جهادی بوده و سه دستگاه آب، راه و ورودی شهرها و مبلمان شهری در استان در اولویت برای اتمام پروژه‌ها هستند و باید دستگاه‌های متولی علاوه بر جذب اعتبارات نسبت به اتمام پروژه اهتمام داشته باشند.

حاجی‌زاده ادامه داد: در ۹۵ درصد از پروژه‌ها مشکل اعتبار نداریم و به درازا کشیدن تکمیل پروژه‌ها در استان به یک معضل تبدیل شده و دستگاه‌ها در تعامل با هم دقت بیشتری داشته باشند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هدف از بازدید پروژه، برگزاری جلسات شورای فنی تعامل با بخش خصوصی برای تکمیل هر چه سریع‌تر پروژه‌ها است.

حاجی‌زاده به بلاتکلیف ماندن سه پروژه بهداشتی درمانی و احداث سه بیمارستان در شهرستان‌های لنده، چرام و بهمئی اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان در انتخاب پیمانکار دقت کند و سعی شود پروژه به یک شرکت بیمارستان ساز تحویل داده شود تا در اجرای کار با توجه به اهمیت موضوع به مشکل برخورد نکنیم

با دیگران به اشتراک بگذارید
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president