آوای جنوب

کاش ای کاش این نماینده مجلس چرخی در بازار می زد

آوای جنوب

تیتر را دیدم گفتم چگونه مگر می شود؛ باورش نه برای من بلکه برای همگان سخت است.
گفتم چگونه می شود در ۱۴۰۰ شاهد افزایش قیمت ها نباشیم.
شما هم خبر را ملاحظه کنید…

اتمام حجت مجلس با دولت/ کالاهای اساسی در ۱۴۰۰ نباید گران شود

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه دولت مدعی بود اگر ارز ترجیحی حذف شود، کالاهای اساسی گران می شود، گفت: مجلس تصمیم گرفت فعلا این ارز حذف نشود اما دولت هم باید به حرف خود که کالاهای اساسی در ۱۴۰۰ گران نمی شود پایبند باشد.

احمد امیرآبادی عضو کمیسیون تلفیق بودجه در جمع خبرنگاران، با اشاره به فضاسازی های دولت درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی که در مصوبه قبلی کمیسیون تلفیق حذف شده بود، اظهار داشت: شخص رییس جمهور و اعضای کابینه به شدت نسبت به این مصوبه قبلی کمیسیون تلفیق انتقاد کرده و آن را عامل گرانی می دانستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه این ارز تاکنون نتوانسته به هدف اصلی خود یعنی جلوگیری از گرانی سفره مردم نرسیده است و باعث بروز مفاسدی شده است، تصریح کرد: با این حال مجلس تصمیم گرفت در راستای تعامل با دولت، فعلا ارز ترجیحی را حذف نکند اما در عوض مطابق تاکید و ادعای دولت، کالاهای اساسی مانند گوشت، مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن نباید از قیمت مصوب متناسب با نرخ ارز ترجیحی تجاوز کند.

نماینده مردم قم در مجلس تاکید کرد: اکنون که با خواسته دولت موافقت شده، تاکید مجلس این است که دولت باید به حرف خود پایبند باشد و لذا در سال ۱۴۰۰ نباید شاهد افزایش قیمت این کالاها باشیم.

امیرآبادی همچنین بیان کرد: به همین منظور کمیسیون تلفیق تصویب کرد کمیته ای در دولت وظیفه کنترل قیمت این کالاها را برعهده داشته باشد تا اطمینان حاصل کنیم که این ارز به سفره مردم می رسد و معیشت مردم دستخوش گرانی کالاهای اساسی نخواهد شد.

آخر چگونه چنین سخن می گویید؛ آری اینگونه است که می گوییم سفره شما و سفره مردم فاصله ها دارد.
آری وقتی خبر از افزایش قیمت یهویی مرغ و دیگر نیازهای مردم در همین روزهای اخیر ندارید چگونه برای سال آینده برنامه ریخته اید.
بهتر آن است حداقل روزانه از خریدکنندگان اجناس منزل هایتان قیمت و افزایش را جویا شوید تا بدانید وضعیت بازار چگونه است

 

 

با دیگران به اشتراک بگذارید
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president