آوای جنوب  نا مزدهای انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد هر کدام هنگام ثبت‌نام اظهار نظرهایی داشتند و در حوزه‌های مختلف سخن گفتند و گاه از یکدیگر هم انتقاد کردند. به گزارش آوای جنوب از کهگیلویه و بویراحمد این روزها داغ‌ترین آذرماه سیاسی استان در طول چهار سال اخیر را پشت سر می‌گذاریم، آذرماهی که تکلیف انتخابات سرنوشت‌ساز […]

آوای جنوب 
نا مزدهای انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد هر کدام هنگام ثبت‌نام اظهار نظرهایی داشتند و در حوزه‌های مختلف سخن گفتند و گاه از یکدیگر هم انتقاد کردند.
همراه با نامزدهای انتخاباتی کهگیلویه و بویراحمد| از قانون‌مداری موحد تا واقع‌بینی حسینی و تبعیض‌ستیزی روشنفکر

به گزارش آوای جنوب از کهگیلویه و بویراحمد این روزها داغ‌ترین آذرماه سیاسی استان در طول چهار سال اخیر را پشت سر می‌گذاریم، آذرماهی که تکلیف انتخابات سرنوشت‌ساز دوم اسفند را مشخص کرده و بار دیگر ۳ نماینده از استان کهگیلویه و بویراحمد با انتخاب مردم راهی بهارستان می‌شوند.

امسال انتخابات پیچیده‌تر از هر سال به نظر می‌رسد چرا که همه اضلاع انتخاباتی از چپ سنتی گرفته تا راست نوین و اعتدالیون و مستقل‌ها همه و همه خود را برای آزمونی سخت آماده کرده‌اند.

به همین منظور خلاصه‌ای از اظهار نظرهای برخی ثبت نام کنندگان انتخابات به سمع و نظر می‌رسد.

کلیپ‌ها ربطی به من ندارند

غلامرضا تاجگردون پس از ثبت‌نام برای حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه پاسخگوی سوالات شد.

غلامرضا تاجگردون در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که با چه مدرکی نام‌نویسی کرده‌اید، اظهار کرد: مدرک تحصیلی من دکترا از بلژیک است و یک مدرک دیگر کارشناسی ارشد در رشته برنامه ریزی و تحلیل سیستم‌های اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی دارم که هر دو را به هیئت اجرایی تقدیم کردم.

نماینده فعلی گچساران با بیان اینکه جانباز هستم، افزود: برخی‌ها دوست دارند با مدرک بازی کنند ولی من فکر می‌کنم نیازی نیست و مدرک حداقل از لحاظ شخصی تفاوتی ندارد و برخی ها هم دوست دارند که با مدرکم بازی کنند.وی با بیان اینکه برخی‌ها با مدرک، بازی می‌کنند و القابی را به خود می‌دهند، گفت: از سال ۱۳۸۰ در برنامه و بودجه حضور داشته و بالاترین رتبه و هم تراز استادی را دارم، رتبه ۲۰ دارم و ۲ بار نشان خدمت گرفته‌ام.

نماینده فعلی گچساران در پاسخ  به سوال دیگر مبنی بر اینکه مردم به برخی مسوولان بدبین هستند و پخش کلیپ و افزایش قیمت بنزین هم باعث نارضایتی مردم شده است، ابراز کرد:  اولا این کلیپ ربطی به من ندارد این کلیپ برای سال ۱۳۹۶ بوده است.

وی ادامه داد: برای افزایش نرخ بنزین سه سال این موضوع در کمیسیون بودجه مطرح شد که در نهایت تصمیم را سران سه قوه گرفتند.

تاجگردون افزود: قطعا دیدگاه من این نبود و فرآیند تصمیم گیری به این سمت بوده است.

نماینده فعلی گچساران با بیان اینکه پخش این کلیپ غیراخلاقی بوده است، گفت: مردم از گرانی ناراحت و نگران هستند و  آنچه که در پیش رو داریم این است که مردم ایران فهیم هستند امیدواریم که مسوولان این موضوع را درک کنند.

تاجگردون عنوان کرد: تصمیم سران و تایید مقام معظم رهبری در همین زمینه بود که درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین صرف افراد آسیب پذیر جامعه شود.

نماینده مردم گچساران عنوان کرد:  تصمیم بر آن شد که درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین ۵۰درصد آن صرف مردم و مابقی هم برای دیگر هزینه‌ها تقسیم شود.

در مجلس اصولگرا هم کار کرده‌ام

وی در پاسخ به سوال دیگر آیا اسامی آنهایی که از شما می‌خواستند رشوه بگیرند را مطرح می‌کنید، ابراز کرد:  یک تعداد افرادی بودند که می خواستند از من رشوه بگیرند که بعد از آن هم سکوت کردند.

تاجگردون در پاسخ به سوالی که  شما در نشست شب گذشته بیان کردید که منتقدان می‌گویند نخبه‌کشی در دوران شما رخ داده است گفت: من تنها پاسخ منتقدان را داده‌ام و از حق خودم دفاع کردم.

نماینده فعلی گچساران در پاسخ  به سوالی مبنی بر اینکه  طبق نظرسنجی‌ها شما برای دوره جدید رای خواهید آورد، تصریح کرد:  باید منتظر ماند و دید که مردم چگونه رای می‌دهند.

 وی با بیان اینکه اگر رای آوردم کار خود را ادامه خواهم داد، خاطرنشان کرد: در مجلس نهم همه مجلس اصولگرا بودند و  من کار کردم. ‌

تاجگردون با بیان اینکه در آن دوران سمت‌هایی گرفتم، افزود: مجلس آن گونه نیست که بخواهد نیروهای فرهیخته را کنار بگذارد.

وی در پاسخ به دیگر خبرنگار که آیا حاضر هستید باز هم با روحانی به جهنم بروید و با رئیسی به بهشت نروید‌‌، خاطرنشان کرد: در آن زمان ۲ صف کشیدند صف حسین و یزید و صف جهنم و بهشت به راه انداختند که اصلا این موضوع درست نبود.

رأی من بالاست

تاجگردون گفت: من بیان داشتم که اگر بهشت شما این است ما به بهشت شما نمی‌رویم تنها عامل شکست رئیسی همین  تفکر و صف‌کشی بود و اگر به روال عادی صورت می ‌گرفت قطعا از رئیسی حمایت می‌شد.

وی ادامه داد: ما عامل پیروزی روحانی نبودیم بلکه این گونه رفتارها موجب شد که روحانی رای آورد.

نماینده فعلی گچساران در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه چند درصد احتمال می‌دهید که پیروز می‌شوید و رای می آورید، گفت: درصد رای مشخص نیست ولی برای خودم پیش‌بینی هایی دارم رای من بالاست.

 تاجگردون عنوان کرد: از آن کسانی که از من گلایه‌‌ای دارند و ناراحت هستند دلجویی خواهم کرد.

مصادره عملکرد دولت توسط نمایندگان فعلی

اردلان زینل‌زاده پس از نام‌نویسی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه گچساران و باشت در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار کرد:  با توجه به شرایط فعلی و الزامی که در جامعه  است تصمیم بر آن گرفتم که در این دوره از انتخابات نام‌نویسی کنم.

زینل‌زاده در پاسخ به خبرنگار دیگری که چرا عملکرد تاجگردون را مفید نمی‌دانید، گفت: خوب نیست نام فردی را بیاورید و اسم اشخاص را بیاورید چرا که هر کسی نقاط قوت و ضعف دارد.

 وی در پاسخ به خبرنگار دیگر که با چه مدرک تحصیلی وارد این عرصه شده‌اید، گفت: مدرک تحصیلی من  کارشناسی ارشد جغرافیای و برنامه ریزی شهری از دانشگاه شهید بهشتی تهران است و در سال ۱۳۸۰ فارغ التحصیل شدم در آن زمان مدرک کارشناسی ارشد در هر کوچه ای صادر نمی شد.

وی ادامه داد: در رشته ای تحصیل کرده‌ام که بتوانم در بحث برنامه‌ریزی و مدیریتی با دیدگاه کالبدی، آمایشی، اقتصادی و اجتماعی اثر گذار باشم.

 زینل زاده در پاسخ به این که اگر در این دوره از انتخابات رای آوردید و نماینده مجلس شدید چه برنامه‌هایی در حوزه کاری خود دارد،‌ اذعان کرد: متاسفانه در جامعه نگاهی وجود دارد که می‌گویند برنامه شما در آینده چیست این نگاه اشتباه است وظیفه نماینده نظارت بر اجرا و تصویب قانون و اصلاح قوانین و جلوگیری از موازی کاری‌ است.

 وی ابراز کرد: اگر روزی پیروز شوم و احتمال آن را نیز می‌دهم و اگر عملکرد خودم از ۱۰۰درصد۹۰ درصد را در پروژه اجرایی تعریف کنم بدانید که دروغ است چرا که کارهای اجرایی و عمرانی بر عهده دولت است و زینل زاده به شما دروغ می گوید.

 زینل زاده در پاسخ به دیگر خبرنگار عنوان کرد: من با ادارات و وزارت‌های مرتبط با نمایندگان و تاثیرگذاران در بعد ملی ارتباط دارم ‌و قریب به ۲ دهه مدیر بوده‌ام و با وزارتخانه های بسیاری هم کار کرده ام و با نمایندگان، استانداران و فرمانداران  تاثیرگذاری از بعد ملی تا پایین مرتبط بوده‌ام.

 این کاندیدا ادامه داد: اشتباه‌ترین کاری که نمایندگان فعلی در حال انجام آن هستند دخالت در امور بی‌ربط است و عملکرد دولت را به نفع خودشان مصادره می‌کنند.

 حوزه نفوذ من با دیگران قابل قیاس نیست

زینل زاده در پاسخ به دیگر خبرنگار مبنی بر تایید صلاحیت و کنار رفتن به نفع یک کاندیدا گفت: کنار رفتن من هیچ نفعی برای آقای حسینی ندارد بنابراین کنار نخواهم رفت.

وی در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه آیا آرای شما بیش از آقای حسینی است، اذعان کرد: حوزه نفوذ من با هیچ کدام از کاندیداها و نماینده فعلی قابل قیاس نیست.

زینل زاده ادامه داد: به لحاظ قومیتی و عشیره ای و در زمینه آرای خاکستری می توانم مردم را قانع کنم و عملکردم در ادوار گذشته  پاپیچ من نیست بلکه دستگیر من است.

 وی اظهار کرد: هیچ خیانتی نکردم که نگران تایید صلاحیتم باشم و زمانی که دستگاه قضایی این مسئله را رصد می کرد اصلا نگران نبودم چرا که می دانستم بی گناه پای دار می رود اما بالای دار نمی رود و از این بابت نگرانی ندارم.

وی افزود: اما تشخیص شورای نگهبان هر چه باشد همه باید تمکین کنیم و به قانون حرمت بگذاریم ؛اگر نظرم براین بود که تایید نمی شوم اصلا ثبت نام نمی کردم ، هم تایید خواهم شد و هم اینکه در این انتخابات حرف برای گفتن خواهم داشت و این انتخابات انتخاباتی متفاوت خواهد بود و انتخابات شگفتی ها خواهد شد.

وی تصریح کرد: دوره گذشته به بنده پیشنهاد دادند که کاندیدا شوم ، اینکه اولا آقای تاجگردون با دولت همسو بود و در حالت صعود منحنی مدیریت بودند و غالب شهروندان حس می کردند که کار در حوزه عمرانی خوب دارد انجام می شود و همکاری خودم را نیز در چارچوب کار قانونی در آن دوران شهرداری انجام دادم.

لاریجانی بهترین کار را کرد

زینل زاده تصریح کرد: آقای لاریجانی هم در اوج بودند اما بهترین کار را کردند و این بود که گفت نیستم  چون در حالت افول بودند و اگر می‌بود هم ضربه می خورد و هم به مملکت ضربه می زد.

 وی افزود: دور گذشته  تاجگردون در حالت صعودی قرار داشت و شایسته نبود بنده منافع دراز مدت مردم را برای خواست شخصی ام زیر پا بگذارم، اما امروز اوضاع و احوال متفاوت است.

 زینل زاده در پاسخ به دیگر خبرنگار که در تیم رسانه شما کلمه خائن به کار رفته شده است، گفت: من تیم رسانه‌ایم را  به رعایت حرمت دعوت می‌کنم.

 وی در پاسخ به دیگر خبرنگار مبنی براینکه با توجه به حضور تاجگردون در کمیسیون برنامه و بودجه ،چه برنامه ای در صورت قبولی در انتخابات دارید، اظهار کرد:کسی که حس می‌کند کرسی وکالت مردم نرم است شما شک نکنید که این کرسی سبز نرم آنها را  به خواب می‌برد.

 زینل زاده گفت: کرسی مجلس جایی است که کاستی را باید بازگو کند و در طرح ها و لوایح تاثیرگذار باشد اینکه فرد بتواند طرح را پیشنهاد دهد نه اینکه با هیاهو و فریاد و اگر کسی رفت در آن مجلس کاری انجام داد که این کرسی مبارک ایشان باشد.

زینل زاده ابراز کرد: خود آقای لاریجانی کجا توانست اثر گذاری مثبت داشته باشد تا برسد به باقی کمیسیون ها و دیگر نمایندگان.

 وی تصریح کرد: آقای تاجگردون در بودجه تاثیرگذار بوده و من به عنوان شهردار سابق که پروژه‌های عمرانی را انجام  می‌دادم میزان اثرگذاری آقای تاجگردون  را در زمینه بودجه به نسبت دیگر نمایندگان ادوار گذشته  اثرگذار می دانم اما گذشتگان عدالت آنها بیشتر بود.

 زینل زاده خاطرنشان کرد: نگاه من نسبت به آینده نگاه کلانی است و اینکه در ابتدا باید آب را از سرچشمه هدایت کرد و نگاه عدالتی داشت نه در گچساران در سایر مناطق این نابرابری مردم را آزار می‌دهد و این نگاه نماینده آزار دهنده و سم است.

این کاندیدا ابراز کرد: این انتخابات شگفتی‌های بسیاری را خواهد داشت.

همه ضوابط تایید شدن را دارم

نستور درخشنده‌پور هم از حوزه بویراحمد و دنا پس از حضور در فرمانداری بویراحمد و ثبت‌نام شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انگیزه‌ام از حضور در انتخابات مشاهده وضعیت کنونی در کشور، استان و شهرستان بود، اظهار کرد: نگاه اول من به مسائل کلان و ملی است و معتقدم نظام در طول چهل سال اخیر خدمات شایسته‌ای داشته است اما باید نقاط ضعف را برطرف کرد.

وی گفت: این مملکت نیازمند جرم‌گیری است باید به اصول اولیه انقلاب برگردیم و اصول را بازبینی کنیم همانگونه که امام جامعه می فرمایند باید بر اساس اصول انقلاب حرکت کنیم.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: بخشی از مسئولیت‌های مسوولان دچار آسیب شده لذا باید برنامه‌ها را با منویات رهبری تنظیم کنیم.

درخشنده پور در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است رد صلاحیت شوید اظهار کرد: دارای همه ضوابط در نظام جمهوری اسلامی هستم و تا آخر خط می‌مانم با هیچ کسی هم ائتلاف نمی‌کنم و در نظرسنجی جزء دو نفر اول هستم و استقبال بسیاری خوبی از ما شده است.

وی در خصوص اینکه عملکرد نماینده کنونی شهرستان را چگونه ارزیابی می‌کنید گفت: در حد توان خودشان زحمت‌هایی کشیده‌اند و بر اساس بضاعت‌ها کار کرده‌اند اما اعتقاد دارم بویراحمد در جای واقعی خودش نیست.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که پایگاه رای شما تا چه اندازه قومی و طایفه‌ای است خاطرنشان کرد: در صدد زیادی از رای من رای قومی است که رای آشناییان و دوستان و فامیل است و در نظرسنجی‌هایی که شده نیز وضعیت ما بسیار خوب است.

وی در پایان در خصوص اینکه اصلاح‌طلب و اصولگرا است گفت: اصلاح طلب و اصولگرای فعلی را تا زمانی که در خط رهبری نباشند قبول ندارم.

همواره انسانی قانونمدار و تابع قانون بودم 

حجت‌الاسلام سید محمد موحد از حوزه کهگیلویه هم بعد از ثبت‌نام برای انتخابات مجلس یازدهم در جمع خبرنگاران خود را نام آشنای مردم استان دانست و اظهار داشت: بر اساس تکلیف و وظیفه‌ای که احساس کردم در این عرصه سنگین ورود کردم تا خدمت رسانی به مردم را ادامه دهم.

نامزد انتخابات مجلس یازدهم گفت: تکلیفی از این ارزشمندتر یعنی خدمت به خلق و مردم عزیز دیارم نمی‌بینم.

موحد در پاسخ به اینکه در صورت عدم تایید صلاحیت واکنش شما چیست، گفت: به لطف خدا تائیدم و هیچ مشکلی ندارم.

وی ادامه داد: همواره انسانی قانونمدار و تابع قانون بودم الان هم همان شیوه راه بنده است ضمن اینکه هم در عرصه قبولی و هم عرصه‌ای که مردم انتخاب نکردند امتحان خود را پس دادم.

نماینده ادوار پیشین مجلس تصریح کرد: ۱۶ سال افتخار خدمتگزار مردم بودم در ادامه هم همین مسیر خدمت را دارم مردم شاهد بودند که از روز بعد از انتخابات تا الان لحظه ای مردم را رها نکرده و در کنارشان بودم .

روزی که کهگیلویه را تحویل گرفتم یک تخت بیمارستان نداشت 

این نامزد انتخابات عزت، اقتدار، وحدت، همدلی و توسعه همه جانبه را شعار انتخاباتی خود اعلام کرد و در خصوص عملکرد ۱۶ ساله خود گفت: یکهزار و۱۳۰ روستای بدون هر گونه امکانات را تحویل گرفتم و روزی که رفتم جایی نبود ک از زیر ساخت محروم باشد.

وی در واکنش تمرکز بر کارهای شخصی به جای توسعه شهرستان تصریح کرد: موقعی که دادستان بودم این ارتباط که کار شخصی می‌نامند را داشتم این را از مکتب اباعبدالله‌ الحسین گرفتم که فرمود حوائج مردم بسوی شماست.

موحد یادآور شد: روزی که شهرستان کهگیلویه را تحویل گرفتم یک تخت بیمارستان نداشت واحد دانشگاهی وجود نداشت از فضای آموزشی محروم بود جاده و دیگر زیر ساخت‌ها نبود.

وی گفت که اگر کارهای انجام گرفته در دوران نمایندگی را بگویم مثنوی هزار من خواهد شد.

موحد تصریح کرد: موافقت احداث پتروشیمی و سیمان سپو و موافقت واگذاری جاده پاتاوه به دهدشت به قرارگاه را بنده اخد کردم.

 موحد در خصوص جوانگرایی در عرصه و اجازه حضور جوانان گفت: حضور افراد توانمند در انتخابات منافاتی با گام دوم انقلاب ندارد و اتفاقا در راستای فرمایش اخیر رهبر انقلاب مبنی بر این است که هر کس توان دارد وارد کارزار شود.

 تاجگردون کم لطفی می‌کند

سید قدرت الله حسینی بحرینی پس از ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه گچساران و باشت در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگاری که در این روزها کلیپی از سوی طرفداران شما در فضای مجازی منتشر شده است، اظهار کرد: من ضامن افراد نیستم و دیگر کاندیداها هم کلیپ‌هایی را پخش می‌کنند حتی علیه من کلیپ زننده پخش می‌کنند منتهی من واکنش نشان نداده‌ام.

 این کاندیدای انتخاباتی عنوان کرد: در آن کلیپی که پخش شد من در جریان آن نبودم و بعد از پخش شدن این کلیپ را مشاهده کردم و  این گونه رفتارها نه تنها برای ایشان بلکه برای من هم اتفاق افتاده است و ما بایستی اخلاق مدار باشیم.

وی در پاسخ  به دیگر سوال که آقای تاجگردون در نشست‌های خود که  بیشترین آنها میتینگ‌های  تبلیغاتی بوده اعلام کرده که نمایندگان قبل از من عملا کاری انجام نداده و اگر بازگردند این شهر به قهقرا برده می شود، گفت: آقای تاجگردون در این موضوع بی‌لطفی کردند این صحبت تاجگردون امکان دارد از سر ناآگاهی بوده و نشان از  تکبر ایشان دارد.

تاجگردون از روی تکبر سخن می‌گوید

حسینی ابراز کرد: تاجگردون از سر تکبر سخن می‌گوید، چگونه می‌توان عملکرد گذشتگان را نادیده گرفت، اگر تاجگردون عملکرد چهار ساله ما را داشت صدای بوق و کرنای آن به آسمان هفتم می‌رسید.

وی ادامه داد: تاجگردون با توجه به اینکه ۶ سال رئیس کمیسیون برنامه و بودجه بوده کار مفیدی انجام نداده است و برخی کارها نیز حتی اگر نماینده هم نباشد انجام می‌شود.

حسینی تصریح کرد: احداث جاده سپاه کشته به شهرستان باشت  در زمان ما و آقای جعفری دو بانده شده است.

 وی با طرح پرسشی گفت: آیا این جاده ها در زمان ما اتفاق افتاد یا زمان آقای تاجگردون.

 این کاندیدا عنوان کرد: ۲ بیمارستان در زمان نمایندگی من کلنگ زنی و تا حدودی پیشرفت فیزیکی داشته است.

 حسینی ادامه داد: شهرستان شدن باشت با جمعیت کمی که داشت و تبدیل بوستان به بخش در زمان من رخ داد و هیچگاه مانور ندادم اما کار بزرگی بود و اگر خود آقای تاجگردون این کار را می کرد، اکنون تاجگردون  این کارها را در بوق و کرنا می‌کرد.

 وی ابراز کرد: از ایشان که انسان فهمیده هستند و برای ایشان احترام قائل هستیم این گونه صحبت ها ناصحیح است.

 این کاندیدای گچساران و باشت در دوره یازدهم مجلس اظهار کرد: به دنبال رد صلاحیت کسی نیستم و آقای زینل زاده فرد نجیبی است و مایل هستم که در صحنه باشند و آقای تاجگردون و هم دیگران نیز باشند.

 وی در پاسخ دیگر خبرنگار که تاجگردون در محفلی اعلام کرده بود که سی سال شهر دست شما بوده است، گفت: باید بگویم ۱۶سال دست خانواده ایشان بود و مرحوم نبی زاده هم فرصت نکرد و جعفری هم میان دوره ۲ ساله بود.

کل شهرستان دست تاجگردون‌ها بود

حسینی ادامه داد: وقتی پسر عموی آقای تاجگردون نماینده بودند کل شهرستان دست آنها بود و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بود با تکبر مطرح می‌کنند که ۳۰ سال شهر دست ما بوده است، چرا نمی‌گویند لامپ‌های سفره‌های مردم را خاموش کردند.

  این کاندیدا ابراز کرد: همین افزایش چند برابری قیمت و اجناس و افزایش قیمت بنزین  تا چه حدی در زندگی مردم تاثیرگذار بوده است.

وی در پاسخ دیگر سوال خبرنگار مبنی بر این که در هفته اول آبان بازدیدی از پروژه دریاچه مصنوعی داشته اید و این پروژه حرف و حدیث زیادی داشته است، اظهار کرد: این پروژه دریاچه مصنوعی که تاکنون ۳۵میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل آن نیاز به ۱۵میلیارد تومان دارد این جای سوال است که این هزینه کجا صرف شده است و نتیجه کار چیست.

 حسینی اذعان کرد: می‌گویند با ۱۵ میلیارد تومان تکمیل می‌شود آیا این پروژه که با ۱۱میلیارد تومان احداث می‌شد چرا با ۳۵میلیارد تومان هنوز تکمیل نشده است.

 وی در پاسخ دیگر خبرنگار که نتیجه وحدت اصولگرایان را بیان کنید، اذعان کرد:  آقای پاکدل و بیعت اصل که نام نویسی نکردند را باید از خودشان سوال کرد چرا که هر دو مدیران شایسته بوده و شایستگی آن را دارند که نماینده مجلس شوند.

 حسینی ادامه داد: در مورد اینکه  امروز یک قشقایی در صحنه حضور دارد ما خوشحال می‌شویم ‌ و آقای زینل زاده انسان باسواد و لایقی است و اگر در صحنه بماند خوشحال خواهیم شد.

 این کاندیدای یازدهمین دوره مجلس در خصوص اینکه سرانجام وحدت اصولگرایان چه می‌شود، ابراز کرد:  انشاالله پیروز انتخابات هستند.

وی افزود: هدف این است که همه تلاش‌ها را برای خواست و رفع مشکلات مردم داشته باشیم، طرح هایی مدنظر دارم که زود بازده باشند و می‌شود با توجه به تخصص افراد و شرایط منطقه در قالب پروژه های صنعتی و کشاورزی و دامی اجرایی کرد.

 پایانی بر تکرار بی عدالتی

حسینی ادامه داد: شعار انتخاباتی من در این دوره از انتخابات، پایانی بر تکرار بی عدالتی و اجحاف‌ها، بی توجهی‌ها ،برخوردهای متکبرانه و حاکمیت خانوادگی است.

 این کاندیدای یازدهمین دوره مجلس در حوزه  گچساران و باشت اظهار کرد: آرای باشت من در روز سوم اسفندماه مشخص خواهد شد.

 این کاندیدا ادامه داد: کسی که می‌خواهد با تاجگردون رقابت کند با یک فرد رقابت نمی‌کند بلکه با یک دولت باید رقابت کند، بنابراین در این صحنه رقابت با دولت باید رقابت کنیم و می‌گوییم رقابت با تاجگردون نیست بلکه با یک جریان است.

 حسینی خاطرنشان کرد: یک لشکر چهل و پنج هزار نفری پشت سر من هستند و بنده هم امروز نمود آن لشکر هستم.

حسینی در خصوص اردلان زینل زاده دیگر کاندیدای اصولگرایان گچساران و باشت که اگر شما پیروز انتخابات شدید آیا از ایشان استفاده خواهید کرد، گفت: زینل زاده انسان توانمندی است و رای هم بیاوریم از پتانسیل مدیریتی وی استفاده خواهیم کرد، هر چند رفیق من است و بعد از انتخابات هم رفیق خواهیم بود.

 وی ادامه داد: در  زمان نمایندگی من آقای زینل زاده مدیرکل بودند و خوشحال بودم و اکنون هم اگر رای بیاوریم از پتانسیل مدیریتی ایشان استفاده خواهیم کرد بدون نگاه اینکه ایشان رقیب ما بودند.

اصولگرای واقع بین هستم

حسینی در پاسخ دیگر خبرنگار که آیا شما اصولگرای سنتی هستید، گفت: من یک اصولگرای واقع بین هستم و درد جامعه را می‌دانم و با جوانان هستم.

 وی اذعان کرد: مشکل جامعه ما اقتصاد، فرهنگ  و عزت مردم است که در حال از بین رفتن است و اکنون مشکل ماست.

حسینی ادامه داد: در آن زمان نمایندگان اصولگرا بودند اما من بیشترین رای را آوردم چرا که دید و نگاه من بازتر بود و مادر شهید تاجگردون در آن زمان برای من رای جمع می‌کرد و همین مدیرکل آموزش و پرورش و معاون ایشان آقای اردشیر یاری برای من جلسات برگزار می‌کردند.

این کاندیدای یازدهمین دوره مجلس در حوزه گچساران و باشت اظهار کرد: ما واقعیت‌های جامعه را می‌بینیم و از پتانسیل اصولگرا و اصلاح طلب‌ها استفاده خواهیم کرد.

 این کاندیدا تصریح کرد: ما باید بستر را فراهم کنیم تا جوانان وارد کار شود اما در این دوره رقابت با نماینده فعلی یک جوان نمی‌تواند رقابت کند و کسی که جوان بوده و دارای مدرک تحصیلی است اما مقبولیت اجتماعی ندارد، نمی‌توان حمایت کرد.

 وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که اگر اصولگریان تصمیم گرفتند شما در این انتخابات شرکت نکنید، گفت: اگر در نهایت عقلا، بزرگان و دلسوزان این نظام با استدلال و ارقام و با نمونه های آماری که دارند اگر تشخیص دهند من نباشم قبول می‌کنم و تابع تصمیم آنها هستم چرا که من شخص متعصبی نیستم و به رای بزرگان احترام می گذارم.

 در برابر اقدام فرماندار سکوت نمی‌کنیم

حسینی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه در حالی که مشاهده می‌کنیم هئیت اجرایی در دیگر شهرستان‌ها و حتی استان انتخاب شده است چرا در گچساران وضعیت اینگونه است در حالی که استاندار گفته بود اگر سرم برود حرفم نمی‌رود، خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم که انتخابات سالم و بدون حاشیه برگزار شود و از فرماندار فعلی انتظار داشتیم که یک عدالت نسبی برقرار کند.

 وی ادامه داد: انتخاب ۳۰ نفر از یک  جریان صحیح نیست و ما در برابر ایشان سکوت نخواهیم کرد.

حسینی افزود: بر آقای فرماندار از سوی تاجگردون، افراد نزدیک خانواده تاجگردون و دفتر تاجگردون فشار زیادی است.

این کاندیدا ابراز کرد:  آقای فرماندار اگر بخواهد ادامه دهد و هئیت اجرایی را یک طرفه انتخاب کند ما قبول نخواهیم کرد و زیر بار آن نخواهیم رفت.

 حسینی افزود: آقای فرماندار نگاهی به شهرستان‌های اطراف و  استان بیندازد و مشاهده کند که چگونه دیگر شهرستان‌ها هیت اجرایی انتخاب کرده‌اند.

 وی ادامه داد: ما از آقای استاندار و معاون سیاسی انتظار داریم که اجازه ندهند که تحت فشار نماینده فعلی و نزدیکان ایشان هیئت اجرایی را انتخاب کنند چرا که مردم استباط می‌کنند این تیم اجرایی انتخاب شده برای تقلب است.

حسینی با بیان اینکه آقای فرماندار در کدام نشست خصوصی قول و وعده داده است، افزود: حالا اگر آقای فرماندار دوست دارد کمی برای نماینده این هئیت را بچرباند اما سوال من از فرماندار این است آقای فرماندار شما می‌خواهید به چه کسی خدمت کنید و بگویید به چه کسی قول داده‌اید.

 وی خاطرنشان کرد: تنها نماینده‌ای بودم که با پژو رفتم و با پراید برگشتم ما خیلی به عقب برگشتیم و خیلی ضربه خوردیم.

رأی من طایفه‌ای یا رأی دیگر آقایان

مهدی روشنفکر بعد از ثبت‌نام در فرمانداری شهرستان بویراحمد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رای شما طایفه‌ای است اظهار داشت: ابهامات و برچسب‌هایی می‌زنند اما اگر اطلاعات را از فرمانداری‌ها بگیرید آمار آراء در صندوق‌ها همه چیز را روشن می‌کند.

این نامزد انتخابات مجلس ادامه داد: در تمام صندوق‌ها آمار نشان می‌دهد که برچسب طایفه‌گرایی در آرای من چیزی جز شایعه نیست و امروز بهترین راه برای تحقیق توسل به آمار است.

وی در همین خصوص با بیان اینکه آمار صندوق‌ها نشان می‌دهد ۵۰ درصد از آرایی که در زادگاه من است مربوط به دو رقیب دیگر انتخاباتیم بوده گفت: اما در زادگاه آنها آمار نشان می‌دهد که آرای آنها از من بیشتر بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه مگر مقبولت اجتماعی در زادگاه هر کسی اشکال دارد خاطرنشان کرد: اگر بستگان و فامیل  بر اساس معیار به کسی رای دهند قابل ستایش است.

وی گفت: مشکل اصلی ما این نیست که طایفه به کسی رای دهد بلکه استخدام فامیلی و انحصارطلبی محکوم است، رقیب من انحصارطلبی و کسانی هستند که اهل تبعیض بوده و به قانون و جوانان توجه نمی‌کنند.

همه می‌توانند به ندای وحدت بپیوندند

وی در پاسخ به این سوال فارس که به غیر از ایل و طایفه حامی شما چه جریانی است، افزود: همه می‌توانند به جریان ندای وحدت بپیوندند لذا به خط‌کشی‌ها توجهی نمی‌کنیم، همه می‌توانند در این جریان حضور داشته باشند.

وی در ادامه افزود: به عنوان کسی که جریان ندای وحدت را دنبال می‌کنم از اصولگرایی که تمامیت خواه نباشد و اصلاح طلبی که به بی بند و باری اعتقاد نداشته باشد با آغوش باز استقبال می‌کنم.

به پیروز انتخابات تبریک می‌گویم

عدل هاشمی‌پور نماینده مجلس دهم داوطلب شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.

هاشمی‌پور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دنبال القاب، عناوین و قدرت طلبی نیستم و قصد بداخلاقی هم ندارم اظهار داشت: چیزی که مرا وادار به حضور در صحنه کرد توجه ویژه به زیر ساخت‌ها و کارهای زیربنایی و خروج از بن بست است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات موثری در حوزه انتخابیه به برکت نظام شروع شده است، اضافه کرد: برای تکمیل و به بهره‌برداری رساندن این طرح‌های بزرگ وارد عرصه شدم.

وی از تعیین تکلیف پتروشیمی، تخصیص آب از رودخانه مارون، نیروگاه برق پادوک به مهمترین طرح‌های صنعتی در شهرستان نام برد و گفت: در پتروشیمی ۲۵۰ نفر طی این مدت مشغول بکار شدند و ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

این نامزد انتخابات مجلس تصریح کرد: در صورت عدم راهیابی به مجلس اولین نفری هستم که به منتخب مردم تبریک خواهم گفت.

وی گفت:اخلاق برایم مهم است چون با کینه، بغض، عداوت و بدبینی هیچ زمان به جایی نخواهیم رسید.

هاشمی‌پور در خصوص افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: ۶ جلسه برای تعیین قیمت بنزین در کمیسیون انرژی مجلس  تشکیل و همه ۲۴ نفر با این طرح مخالفت کردند اما دولت بر اجرای آن مصمم بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم گفت: طرح استیضاح آقای زنگنه مدت‌هاست  مطرح بوده و تنها مربوط به بنزین نیست بلکه به خاطر مواردی است که به زودی همه متوجه خواهند شد.

عزت شهر به شخص نیست

هومان عسکری پس از نام‌نویسی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه گچساران و باشت  در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان در پاسخ به سوال خبرنگاری گفت: من به اشخاص کار ندارم و هر شخصی که وارد این عرصه  می‌شود نظر و ایده‌های خاص خود را دارد.

 وی ادامه داد: من با همفکری دیگران به این عرصه ورود کرده‌ام و نظر اشخاص برایم خیلی مهم است.

عسکری در پاسخ به دیگر خبرنگار که گفته می‌شود خیلی دیر وارد عرصه انتخابات شده‌اید، ابراز کرد:اکنون بهترین موقع ورود به عرصه است.

این کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه گچساران و باشت در پاسخ به دیگر خبرنگار که گرایش سیاسی شما چیست، عنوان کرد:  تمایلات اصلاح طلبانه دارم.

عسکری در پاسخ به دیگر خبرنگار که عزت گچساران را در چه می‌دانید، ابراز کرد: عزت شهر به شخص نیست  و به برنامه هایش است، عزت یک شهر به رفع تبعیض و رفع قومگرایی است هر چند آقای تاجگردون، مرحوم نبی‌زاده، علی مراد جعفری و دیگر نمایندگان از مفاخر این شهر هستند و قبلی ها هم بودند اما هیچ وقت هیچ شهری با شخص عزت پیدا نکرده است.

این کاندیدا تاکید کرد: وقتی که مادر پیری نامه به دست و جلوی وزیری می‌رود این عزت نیست بلکه نشان می‌دهد ما هنوز به آن نقطه‌ای که باید مطلوب باشد نرسیده‌ایم.

وی  ادامه داد: این شهر هم نیاز به مختار دارد و هم نیاز به خادم ملت بودن دارند و آن هم تا زمانی که مردم مختار و خادم ملت بخواهند در صحنه خواهد ماند.

این کاندیدا در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار که نظر شما در مورد  فتنه ۸۸و ۹۸ چیست، گفت: ما بایستی به فکر جوانان باشیم  و نباید اکنون نبش قبر کنیم لیکن فصل الخطاب ما مقام معظم  رهبری است.

عسکری ابراز کرد: اینکه  در فتنه ۹۸کسانی بودند که فریب خوردند و باید حوزه خود را با اندیشه و تفکر خرابکاران و اغتشاشگران  جدا کنند.

همه اقوام محترمند

وی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار که چرا همه سران قشقایی شما را همراهی نکرد‌ه‌اند و آیا  آمده‌اید که به مجلس بروید، افزود:  من درس حقوق را خوانده ام و آن چیزی که یاد گرفته‌ام مساوات است، همه اقوام محترم هستند و با  فرهنگ لر و ترک بزرگ‌شده ام و من آمده ام تا آخر بمانم نه اینکه چند صباحی بمانم و بعد بروم.

 عسکری ادامه داد: همه کاندیداها هر شخصی که آمده همه احتمال می‌دهند که یک درصد وارد مجلس شوند و ۹۹ درصد دیگر  این احتمال را می‌دهند که در مجلس هستند اما این گونه نیست.

 این کاندیدا گفت: این اعتقاد را دارم که برای من اشخاص و توانایی مهم است.

عسکری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که آیا با اصلاح طلبان دیدار داشته‌اید، گفت: دیدارها بوده و این موضوع مسکوت باقی بماند بهتر است.

 وی در پاسخ دیگر سوال که سران ترک زبان آیا از شما حمایت کرده‌اند و شما در صحنه رقابت باقی خواهی ماند، اظهار کرد:  همه ما جوان هستیم انتقال مسوولیت به جوانان  با کندی پیش می‌روند و معتقدم که بیانیه گام دوم انقلاب در اجرا باید به جوانان منتقل شود و باید همه جوانان خودشان اقدام کنند و بنده هم به عنوان یک کاتالیزور  باشم و نسل جوان باید پای کار بیایند و ۶۰درصد ازمدیریت ها بر عهده جوانان و بانوان باید باشد.

 وی با بیان اینکه از ۱۰۰درصد قوانین تنها درصدی از آن قابل اجرا است، گفت:  اکثر وظایف نمایندگی که نوشته می‌شود تنها ۱۹درصد آن قابل اجرا است.

وظیفه نماینده پی‌گیری کار شخصی نیست

عسکری ادامه داد: اینکه نماینده شهر بایستی کار شخصی انجام بدهد اصلا درست نیست چرا که انرژی یک نماینده در این خصوص گرفته می شود،نماینده باید برای رفع مشکلات جامعه تلاش کند ولی اگر نماینده درکار شخصی ورود کند خیلی از کارها هم روی زمین می مانند.

وی درپاسخ به دیگر سوال خبرنگار که بعد از رای آوری و پیروزی در کدام کمیسیون فعالیت خواهید داشت، گفت: در تمامی کمیسیون ها می توانم  فعالیت داشته باشم و اولویت خودم اینکه در کمیسیون انرژی فعالیت داشته باشم.

 عسکری تصریح کرد: درس حقوق خوانده‌ام و عدالت برای من مهم است و و با شخص خاصی مشکل ندارم. و از تمام ظرفیت‌ها بهره خواهم برد.

این کاندیدای انتخابات مجلس گفت: قومگرایی و تبعیض نه تنها این دوره بلکه دوره های قبل هم بوده گرچه در این دوره به قولی تشدید شده است باید ریشه اینگونه کارها را زد و به سوی عدالت گام برداشت.

عسکری ادامه داد: اگر بتوانیم با مساوات و عدالت برخورد کنیم می‌توانیم یک جامعه عدالت و با مساوات داشته باشیم.

 این کاندید  ابراز کرد: اولین دلیل عدم رضایت مندی از نماینده فعلی کاندید شدن اقوام مختلف در این دوره است.

عسکری ادامه داد: شعار انتخاباتی من عبور از شعار است.

 کاندیدای این دوره از مجلس در حوزه گچساران و باشت در پاسخ به دیگر خبرنگار که نقاط قوت و ضعف تاجگردون  چیست،  افزود:  آقای تاجگردون یک توانایی شخصی و یک استعداد خانوادگی دارد که اینها خدادادی است و یک روابط نسبی و سببی داشته که در یک برهه زمانی توانسته است از آدم‌های خاص جامعه باشد.

وی ادامه داد:  این شرایط شامل حال خیلی‌ها می شود و وی در این دوره خوب بوده و اما زمان و شرایط آینده کشور هم فرق دارد چه بسا در مجلس آینده اینگونه نباشد و اقبال عمومی مردم را هم باید درنظر گرفت و  اینکه مردم تشخیص می‌دهند که به کدام سمت برود و نباید کاری کنیم که منجر به دیکتاتوری می‌شود.

نماینده برجسب تبعیض خورده است

عسکری ابراز کرد: تاجگردون برچسب‌هایی از جمله تبعیض وقوم‌گرایی خورده است و موجب نارضایتی مردم شده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال آقای لاریجانی زحمت هایی کشیدند اما اکنون اقبال عمومی مردم شاید همراه نباشد و حال  توده مردم به رفع تبعیض ها و بی عدالتی تاکید دارند و اگر تاجگردون در حال  افول است باید کنار برود شاید در آینده ماندگار شود.

این کاندیدای انتخابات مجلس گفت: اینکه مردم مجدد وی  را انتخاب کنند شاید این محبوبیت در آینده از بین برود؛ ما همه فرزندان این وطن و در خط رهبر هستیم و به هر حال باید از توانایی های همه استفاده کنیم اما فصل الخطاب سخنان رهبری هستند.

 این کاندیدا گفت: نسل جوان مدیریت ندارند و دهه چهل هنوز در حال مدیریت هستند و شکی در آن نیست اگر به مجلس راه یافتم از نسل جوان و بانوان در مدیریت‌ها استفاده  خواهم کرد.

 عسکری خاطرنشان کرد:  حقوق خوانده‌ام و سیاسی نیستم و اگر به دنبال چالش کشیدن من هستید سخت در اشتباه هستید.

فاصله طبقاتی در بویراحمد زیاد شده است

 احسان قنواتی در روزهای منتهی به پایان ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در فرمانداری بویراحمد برای شرکت در این دوره انتخابات ثبت‌نام کرد.

وی سپس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اصالتا بهبهانی هستم اما کهگیلویه و بویراحمد را خوب می‌شناسم، گفت: فاصله معنادار طبقاتی در این دو شهرستان را دیدم و آمده‌ام این فاصله را کم کنیم.

وی بیان کرد: در حوزه اشتغال، آموزش و پرورش و حوزه سلامت فاصله طبقاتی زیاد دیده می‌شود  که با توجه به شناخت از کل استان و شهرستان برای این دوره انتخابات آمده‌ام.

نامزد انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا بیان کرد: برای توسعه واقعی و رفع این فاصله گام در انتخابات گذاشتم، کم‌کاری در این حوزه زیاد است و مشکلاتی که داریم ناشی از این کم‌کاری‌ها است.