کد خبر : 52114
تاریخ انتشار : جمعه 19 آبان 1402 - 18:26

تأکید وزیر کشور بر اجرای طرح های اقتصادی مردم پایه در کهگیلویه و بویراحمد

تأکید وزیر کشور بر اجرای طرح های اقتصادی مردم پایه در کهگیلویه و بویراحمد

وزیر کشور در نشست بررسی تخصصی مسایل استان کهگیلویه و بویراحمد بر اقتصاد مردم پایه تاکید کرد و گفت این رویکرد باید سرلوحه تمام برنامه های اقتصادی قرار گیرد.

تأکید وزیر کشور بر اجرای طرح های اقتصادی مردم پایه در کهگیلویه و بویراحمد

چهاردهمین نشست بررسی تخصصی مسایل استان ها به ریاست دکتر احمد وحیدی به مسایل استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داشت.

در این نشست علاوه بر وزیر کشور معاونان این وزارت خانه هم حضور داشتند و نسبت به گزارشی که سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد و معاونانش ارائه دادند، بحث و تبادل نظر شد.

سید علی احمدزاده در ابتدا ضمن ترسیم وضعیت کلی استان اظهار کرد حدود یک درصد سرزمین و یک درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند و ۱۱درصد منابع آب و ۳۰ درصد نفت و گاز کشور در این استان قرار دارد.

وی افزود: سند چشم انداز و اسناد توسعه استان تدوین شده و برنامه‌­های اجرایی در تمامی حوزه­‌ها بر اساس اسناد توسعه به مرحله اجرا می رسد.
دکتر وحیدی وزیر کشور در این نشست ضمن استماع گزارش ها و ایراد سوالات از آمارهای ارائه شده بر اقتصاد مردم محور تاکید کرد و گفت: این رویکرد باید سرلوحه تمام برنامه های اقتصادی قرار گیرد و برنامه ریزی و اجرای طرح های توسعه اقتصادی به گونه‌ای باشد که به برطرف شدن محرومیت و کاهش فقر منجر شود.

وی تاکید کرد: طرح هایی اجرا شود که امید را در خانواده ایجاد کند. اجرای طرح های اقتصادی مردم پایه، به کاهش آسیب های اجتماعی منجر می‌شود.
وزیر کشور با تاکید بر خدمت رسانی و توجه به معیشت مردم، خواستار توجه ویژه به اجرای نهضت مسکن با تاکید بر جلوگیری از مهاجرت از روستا به حاشیه شهرها تاکید کرد و یادآور شد به طرح تکام و توجه ویژه برای جلوگیری از تشکیل و توسعه مناطق حاشیه نشین و سکونتگاه‌های غیررسمی توجه جدی شود.

تأکید وزیر کشور بر اجرای طرح های اقتصادی مردم پایه در کهگیلویه و بویراحمد

تأکید وزیر کشور بر اجرای طرح های اقتصادی مردم پایه در کهگیلویه و بویراحمد

در این جلسه مقرر شد طی جلسات تخصصی در حوزه های مدیریت شهری و روستایی ، طرح های بزرگ اقتصادی و توسعه ای ، سند توسعه و برنامه های توسعه استان و امور اجتماعی اعم از سرمایه اجتماعی، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، به تفصیل بررسی و راهکار اجرایی ارایه شود.
تدوین برنامه های عملیاتی با زمان‌بندی مشخص برای حوزه‌های حمل و نقل درون شهری، برنامه پنج ساله شهرداری‌های استان و برنامه اقدام مشترک بازآفرینی شهری و شهرداری ها از جمله مصوبات این جلسه بود.

همچنین بررسی و اقدام درخصوص اتصال یاسوج به اتوبان اصفهان – شیراز از طریق معاونت عمران و توسعه شهری و روستایی و بررسی و اقدام به‌منظور استفاده از فناوری های نوین برای دفع و کنترل آفات جنگل بلوط از دیگر مصوبات این نشست بود.

نشست بررسی تخصصی مسایل استان ها که برای نخستین بار در وزارت کشور دولت سیزدهم اجرایی شده است با هدف ارزیابی عملکردها، تبیین راهبردها و انتقال تجارب انجام می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.