ساعت: ۱۲:۱۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۴/۱ شناسه خبر: 39283

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از تعداد ۱۹۷ هزار پرونده در سال گذشته در استان تعداد ۱۹۵ هزار پرونده مختومه شد.

آوای جنوب:
به گزارش آوای جنوب، صبح امروز نشست خبری رئیس و اعضای شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد.

حجت‌الاسلام مزارعی رئیس‌کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای هفتم تیر و تسلیت به مناسبت شهادت مظلومانه آیت الله بهشتی، اظهار کرد: رسانه‌ها گوش‌های شنوا برای آحاد مردم و امانت داران جامعه هستند که همه تلاش و همت آنها اصلاح جامعه است و به تعبیری رسانه‌ها چشمان تیز بین، امین مردم و جامعه هستید که در سراسر کشور زحمت‌های طاقت فرسایی را متحمل می‌شوید.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که ان شاء الله با کمک سایر اصحاب رسانه و جراید در انعکاس مشکلات به گونه‌ای منطقی و عالمانه کاری کنید که مردم به نظام جمهوری اسلامی اعتماد بیشتری پیدا کنند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: از بی‌مهری‌ها نسبت به رسانه‌ها بی اطلاع نیستم و گاهی آنها با مشکلاتی در مسیر کارشان مواجه می‌شوند.

حجت‌الاسلام مزارعی در ادامه با قدردانی از عملکرد همکارانش در دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: همکاران من گاهی تا پاسی از شب فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه به وظایف قوه قضائیه اشاره کرد و سخنان امام خمینی (ره) را خواند و گفت: من این را کراراً گفته‌ام، اگر از من توصیه برای کسی آمد، از دفتر من برای کسی توصیه آمد، از کسانی که به من مربوطند توصیه آمد، بزنید به دیوار! قاضی نباید تحت تأثیر کسی باشد.

مزارعی عنوان کرد: قاضی آزاد است و باید در محیط آزاد عمل بکند توصیه‌ها را هیچ به آن اعتنا نکنید اگر یک وقت توصیه‌ی بحقی است که خوب، آن وقت شما البته باید توصیه‌ی بحق را رسیدگی بکنید بر فرض که توصیه هم نشود، باید رسیدگی بکنید اگر خدای نخواسته یک توصیه‌ای است که ناحق است، هیچ نباید به آن اعتنا کرد.

رئیس‌کل دادگستری استان افزود: در هر صورت قاضی مستقل است و خودش باید نظر بدهد؛ لکن خدا را شاهد ببیند این قلمی که دست می‌گیرد قلمی است که ممکن است که آبروی یک مُسْلِمی را از بین ببرد؛ و ممکن است احقاق حقی بکند و همین‌طور در همه‌ی امورباید خدای تبارک و تعالی را ناظر و حاضر ببینید.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در طول مدت مسئولیتم در دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در باره پرونده‌ها مذاکره و بحث علمی کرده‌ایم اما بینی و بین الله به غیره از رعایت قانون هیچ توصیه‌ای به همکارانم نکرده‌ام.

مزارعی در ادامه یکی از بحران‌ترین کارها را در دستگاه قضا، ورودی پرونده‌ها عنوان کرد و گفت: در سال ۹۶ بیش از ۱۸۴ هزار پرونده به دستگاه قضای استان ورود کرد و در سال ۹۷ نیز بیش از ۱۹۷ هزار پرونده وارد این دستگاه شد و چیزی حدود ۱۰ هزار پرونده رشد داشتیم و قطعاً با کار فرهنگی و بهره بردن از متنفذین، ریش سفیدان و رسانه‌ها می‌توان جلوی این همه حجم ورود پرونده‌ها را به دستگاه قضا گرفت.

وی گفت: از تعداد ۱۹۷ هزار پرونده در سال گذشته در استان تعداد ۱۹۵ هزار پرونده مختومه شد.

رئیس‌کل دادگستری استان با بیان این که با همکاران خاطی خودمان برخورد کرده‌ایم تصریح کرد: تعداد ۴ قاضی خودمان را انفصال داد‌ایم و ۱۰ کارمند هم منفصل شده‌اند و ۴۰ همکار ما مجازات شد‌ه‌اند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده