ساعت: ۱۱:۳۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ شناسه خبر: 39150

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه سال گذشته ۲۱۰ میلیارد ریال مالیات وصول شد، گفت: ۷۰ درصد درصد مشاغل حقیقی استان مشمول پرداخت مالیات نمی‌شود.

آوای جنوب:

به گزارش آوای جنوب از گچساران، شامگاه یکشنبه نشست بررسی مشکلات اصناف گچساران با حضور نماینده گچساران، مدیرکل امور مالیاتی استان، شهردار ، مسوولان شهرستان و اصناف گچساران در سالن کنفرانس فرماندار گچساران برگزار شد.

در این نشست  مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۲۱۰ میلیارد ریال مالیات سال گذشته از شرکت ها و صاحبان مشاغل در گچساران وصول شد، گفت: از این میزان مالیات ۱۷۰ میلیارد ریال از شرکت ها و ۴۰ میلیارد ریال از مشاغل در این شهرستان وصول شد.

محمدعلی غفاری  با بیان اینکه هرگونه معافیت مالیاتی منوط به ارائه اظهارنامه مالیاتی است، ادامه داد: ۷۰ درصد مشاغل حقیقی استان مشمول پرداخت مالیات نمی‌شود اما این اشخاص در صورت ثبت نکردن اظهارنامه مالیاتی مشمول جریمه و پرداخت مالیات خواهد شد.

وی همکاری با فعالان اقتصادی را اولویت کار ماموران مالیاتی دانست و تصریح کرد:  واحدهای کسب وکار ضمن پر کردن اظهارنامه مالیاتی باید برای شفافیت و عدالت مالیاتی دفتر حساب و کتاب داشته باشند.

 این مسوول از حسن نیت و اعتماد و تعامل اتاق اصناف و بازار نسبت به مجموعه مالیاتی تقدیر کرد و گفت: هرگونه تعدیل و بخشودگی مالیاتی بر اساس قانون خواهد بود و عدول از قانون برای ماموران مالیاتی ممکن نیست همانطور که اجحاف مالیاتی پذیرفته نیست.

 غفاری  ادامه داد:  اشخاص حقیقی تا پایان خرداد و اشخاص حقوقی تاپایان تیرفرصت دارند نسبت به ثبت اظهارنامه مالیات سال ۹۷خود در سامانه مالیاتی اقدام کنند.

 مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اگر فعالان اقتصادی نسبت به اظهار نامه مالیاتی اقدام نکنند از معافیتها ی مالیاتی محروم و مشمول جریمه خواهند شد.

 وی با بیان اینکه سال گذشته مبلغ ۱۷ میلیارد تومان مالیات دریافت کرده ایم که ۳۰ میلیارد تومان به شهرداری‌های استان پرداخت شد، عنوان کرد: ما همواره کمک کرده ایم به گونه ای که ۳۰ نفر از همکاران ما هم اکنون توسط سازمان بازرسی احضار شده‌اند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده