در نامه بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد به رئیس کل دادگستری استان آمده است: آقای مزارعی؛ فرق مدیران متخلف با مردم عادی در اجرای احکام چیست؟.

آوای جنوب
در نامه بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد به رئیس کل دادگستری استان آمده است: آقای مزارعی؛ فرق مدیران متخلف با مردم عادی در اجرای احکام چیست؟.

به گزارش آوای جنوب از یاسوج، بسیج دانشجویی چند دانشگاه استان نامه‌ای خطاب به رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد ارسال کردند.

در این نامه آمده است: عدل و عدالت، هر چیزی را در جای خود می نهد در حالی که بخشش آن را از جای خود خارج می‌کند. عدالت تدبیر عمومی است در حالیکه بخشش گروه خاصی را شامل می‌شود.پس عدالت شریف و برتر است..امام علی (ع)(نهج البلاغه /حکمت ۴۳۷/ص۷۳۵

خطاب به رئیس کل دادگستری و استاندار استان کهگیلویه و بویراحمد

نیک می دانید هنگامی که جناب آقای استاندار برای اولین بار با صراحت از وجود ۵۰ نفر از یک طایفه در یک اداره به عنوان نمونه ای از استخدام های بی ضابطه  صحبت کردند این دانشجویان بودند که در حمایت از ایشان قیام کردند و گفتند و نوشتند و اعلام همکاری نمودند.

در قضایای اخیر، هر چند با تاخیر، هنگامی که مدیرکل محترم دادگستری استان دادستان مرکز استان و سازمان بازرسی استان در اقدامی انقلابی و با صراحت از عزم جدی دستگاه قضایی  در مبارزه با مفاسد ، علنا صحبت و عملا اقدام کردند این دانشجویان بودند که  بغض چند ساله آنان ترکید و برای حمایت از دستگاه قضایی در محافل مختلف کشوری و استانی به روشنگری عمومی پرداختند تاجایی که دسته های مردمی به سمت دادگستری برای تشکر و حمایت راه افتادند.

حال این حمایت ها ادامه و نسیمی از امید در دل مردم  استان وزیدن گرفت و رعد و برق هایی از دستگاه قضایی در استان زمینه را برای بارش بارانی عدالت آفرین  محیا ساخت، بارانی که هنوز مردم منتظرش هستند.

رصدهای میدانی نشان می دهد که به احتمال سیستم قضایی استان در مرحله نهایی اقدام خصوصا در دادگاه های تجدید نظر دچار نوعی تساهل و مصلحت اندیشی های کاذبی شده که امیدها را یکباره به تردید واداشت. خصوصا آنجا که  برخی مدیران کل ادارات و شرکت ها و دوایر استانی به  انفصال، اجرای حد (شلاق) محکوم می شوند اما در دادگاههای تجدید نظر به طرق مختلف به تخفیف و تعلیق های کم نظیری تنزیل  پیدا می کنند که قبل از هر چیز اقتدار خود دست قضایی را خدشه دار خواهد کرد.

گلایه ما این است که با اقتدار و شجاعتی که این روزها از دستگاه قضایی در استان به متن جامعه مخابره می شود این تناقض رفتاری در دادگاه تجدید نظر چگونه برطرف می شود؟.

اگر  فشارهای عناصر قدرت و سیاست این اندازه  در اجرای قانون با مدیران متخلف موثر است ! در محکمه عدل الهی و در پیشگاه ملت و قضات شجاع  انقلابی چگونه می‌خواهید پاسخگو باشید؟

آیا در پرونده های مردم عادی یا یک مدیر بدون پشتوانه  همین گونه برخورد می کنید؟.

ما از انفصال و حبس مدیرانی که  قاعدتا با پشتوانه خاصی دست به تخلفاتی زده‌اند چشممان در این استان آب نمی خورد اما حکم شلاقی که خودتان گفتید چرا اجرا نمی شود؟.

یا منتظرید قانون ماست مالیزاسیون بیماری و در دادگاه تجدیدنظر به پرونده الحاق شود ؟؟

آیا این نوع رفتارهای قضایی به سخره گرفتن محکمه نظام در انظار عمومی نیست و صد البته که باعث جسور شدن دیگر مدیران متخلف و دلسرد شدن مدیران و پاک دست و قضات شجاع می شود که نمونه عینی آن در دستگاه سلامت استان بیداد کرده و انشالا عن قریب به اطلاع عموم خواهیم رساند.

اما سخنی چند با استاندار محترم جناب آقای دکتر احمدی

شما در شعار دادن شهره ی عام و خاص هستید، شعارهای  شایسته سالاری، قانون گرایی و مبارزه با استخدام های فله ای، بازدید های سرزده و تشرهای گاه و بی گاه، کی و کجا و چگونه قرار است به منصه عمل درآید؟.

زخم های مردم استان عمیق تر از آن است که با گفتار درمانی تسکین یابد و رفتار شما در  شعار و عمل از دیدگان دانشجویان و مردم مخفی نمی ماند؟.

بالاخره اگر شما نمی خواهید با مدیران متخلف، محکوم شده برخورد کنید، مطمئن باشید صبر ما حدی دارد و تا عزل مدیران محکوم شده، اقدام نکنید، دست از مطالبه گری برمی نمی‌داریم.

و اگر نمی توانید، هم صادقانه اعلام کنید تا ما به وظیفه خود آنگونه که تشخیص می دهیم اقدام نماییم.

جناب استاندار شما دانشگاهی هستید و شما را خوش ذات می‌دانیم آیا هنوز به نتیجه نرسیده اید که هرج مرج قیمت ها در بازار استان و خصوصا شهر یاسوج در صنوف مختلف مستقیما به ناکارآمدی مدیران صنعت و معدن و تجارت استان و شهرستان ها بر می گردد؟ کی می خواهید اقدام کنید؟.

نمایندگان قوا در  استان خواهشا به اعتماد عمومی مردم این سرمایه بزرگ اجتماعی نظام فکر کنید؟
در پایان چند صباحی منتظر اقدامات مشترک شما و دستگاه قضایی خواهیم ماند و بعد از آن حتما از راه های دیگری اقدام خواهیم کرد (لایکلف الله نفسا الاوسعها)

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج
انجمن مستقل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج