ساعت: ۱۲:۲۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۹/۳ شناسه خبر: 38051

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس گفت: کسانی که دعوت به سازش و تسلیم می کنند در واقع خائن به ارزش ها و آرمان‌های انقلاب هستند، شهداء جان دادند تا ما بایستیم و مقاومت کنیم.

آوای جنوب
نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس گفت: کسانی که دعوت به سازش و تسلیم می کنند در واقع خائن به ارزش ها و آرمان‌های انقلاب هستند، شهداء جان دادند تا ما بایستیم و مقاومت کنیم.

به مناسبت هفته بسیج یادواره ۲۰ شهید کوی کارکنان دولت گچساران با حضور نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی  و اقشار مردم در مسجد امام خمینی (ره) گچساران برگزار شد.

 در این مراسم ستار هدایت‌خواه ضمن تبریک هفته وحدت با اشاره به جایگاه و عظمت شهداء گفت: انقلاب اسلامی به برکت دین اسلام شکل گرفت و بدانید که این انقلاب ریشه الهی دارد، انقلابی که وعده اش را خداوند داده بود.

وی افزود: شهدای عزیز خون بهای این انقلاب بودند، انقلابی که قرن‌ها پیش وعده و بشارتش توسط پیامبر اکرم (ص) داده شده بود، سالها از دوران دفاع مقدس می‌گذرد اما چرا هر ساله برای شهداء یادواره برگزار می کنیم؟.

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی با طرح پرسشی که چرا هر ساله برای شهداء یادواره برگزار می کنیم، بیان کرد: نکته اول اینکه اگر برای پدران، مادران و گذشتگان محفل ترحیم برگزار می کنیم  تنها بخاطر این است که آنها نیازمند هستند دستشان از این دنیا کوتاه شده و چشم انتظارند که برایشان طلب مغفرت و برایشان جلسه ترحیم برگزار کنند.

این فعال فرهنگی در ادامه  با طرح پرسشی دیگر که آیا شهداء به این موارد نیاز دارند، گفت: درحالی که خداوند می فرمایند شهداء زنده اند و نزد خداوند روزی می‌برند  روزی‌هایی که هیچ چشمی ندیده است و بر قلب هیچ بشری هم خطور نکرده، روزی‌هایی که نمی‌توان تصورش را کرد.

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس با بیان اینکه در واقع ما نیازمند به این محفل و مجلس هستیم، عنوان کرد:  یک جهت اینکه شهداء شفیع ما شوند و دیگر اینکه گرفتار منفعت طلبی، لذت طلبی و دام شیطان شده ایم.

هدایت خواه اظهار کرد: ما بدهکار شهداء هستیم و اگر استقلال، عزت، شرف و آبرویی داریم به برکت همین خون شهداست که  کمترین ادای دین این است که هم بیاد شهدا باشیم و هم اینکه در مقابل شهداء و خانواده شهداء شرمنده نباشیم؟.

این فعال فرهنگی در ادامه گفت: اگر امروز از شهیدان که هم زنده‌اند و هم ناظر بر اعمال ما هستند سوال کنیم که از ما چه می خواهید؟، شاید پاسخی که می‌دهند این باشد که انقلابی بمانید اما چگونه می توان انقلابی بود و انقلابی هم ماند؟.

هدایت خواه افزود:در حققت کاری را باید انجام داد تا انقلابی ماند؟، اول اینکه به اسلام عمل کنیم اسلام هم در عرصه زندگی فردی؛ی عنی مسلمانانه زندگی کنیم و هم پایبند به احکام اسلام باشیم و هم باید اهل حجاب، عفت و حیا باشیم.

وی تصریح کرد: مهم تر از زندگی فردی، عمل به اسلام در زندگی اجتماعی و سیاسی است، شهداء جان دادند تا اسلام در جامعه حاکم شود و اگر امروز بعضی از مشکلات و نابسامانی ها را در جامعه می بینیم و مشکلات اقتصادی بر گرده مردم فشار می آورد و برخی مشکلات فرهنگی را می بینیم دلیلش هم این است که به اسلام عمل نشده است.

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس  اذعان کرد: برخی اقتصاد غربی و لیبرالی را در کشور اجرایی کردند، در عرصه آموزش به اسلام عمل نشد اما می خواهند به سند ۲۰۳۰و دیگر مدل های غربی عمل کنند؟! و همین طور در عرصه‌های دیگر، اما شهداء اولین خواسته‌ای که از ما دارند این است که انقلابی بمانیم.

هدایت‌خواه  عنوان کرد: مشکلات اقتصادی ما حداکثر ۲۰درصد مربوط به خارج کشور و تحریم‌هاست و ۸۰ درصد دیگر آن به خاطر کوتاهی‌ها و نابسامانی‌های داخلی است که اگر به اسلام عمل کنیم  قطعا خواهیم دید که در سیستم اقتصادی اسلامی فقر، تبعیض و بی عدالتی وجود ندارد.

وی گفت: اما دومین خواسته شهداء از ما این است که انقلاب اسلامی را تا انقلاب حضرت مهدی (عج)ادامه دهیم و در منظر شهداء انقلاب اسلامی فقط برای براندازی حکومت پهلوی نبود بلکه انقلاب اسلامی آمد برای حکومت جهانی امام عصر(عج) زمینه سازی کند.

هدایت‌خواه افزود: برخی در داخل کشور این موضوع را قبول ندارند و می گویند چکار به صدور انقلاب داریم در واقع انقلاب اسلامی هدف بلندش که حضرت امام راحل فرمودند: ”انقلاب اسلامی نقطه شروع انقلاب جهانی اسلام به رهبری حضرت حجت (عج)است که خداوند بر ملت ما منت نهد و ظهورش را در این روزگار قرار دهد)).

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس اظهار کرد: اینکه برخی می گویند سوریه، لبنان، یمن و دیگر کشورها چه ربطی به ما دارد که باید گفت حتما ربط دارد چرا که انقلاب اسلامی آمده است تا مستضعفان جهان را نجات دهد در حالی که انقلاب اسلامی نقطه امید مستضعفان جهان است.

این فعال فرهنگی اظهار کرد: از برخی‌ها شنیده‌ام که در کشمیر و پاکستان عده ای در سال ۸۸ تا صبح دعای توسل می‌خواندند که انقلاب اسلامی از این فتنه در امان بماند در کشمیر و دیگر اقصی نقاط دنیا برای انقلاب اسلامی دعای توسل می خوانند.

وی در ادامه افزود: چند روز پیش مهمانی از کلمبیا از حوزه آمریکای لاتین داشتم که می‌گفت برخی از دوستان ما که شیعه شده اند وقتی می خواهند اسم برای خودشان انتخاب کنند اسم خودشان را خامنه‌ای می گذارند با این تفاسیر می توان گفت که این انقلاب نقطه امید مستضعفان عالم است.

هدایت‌خواه تصریح کرد: در نایروبی که مرکز یک کشور آفریقایی است یک خانواده اهل سنت ۴ پسر دارد که پسر اول را روح الله خمینی، دومین پسر را علی خامنه‌ای و سومین پسر را حسین بهشتی و نیز فرزند چهارمشان را هم مرتضی مطهری نام نهاده‌اند، در کشمیر فردی بچه‌اش در سال ۵۹ متولد شده است و اسم فرزندش را سرباز روح الله نام نهاده است.

وی تصریح کرد: این انقلاب اسلامی اهداف بلندی دارد و اینک افرادی هستند که می خواهند محدودش کنند شهداء می خواستند انتقام همه مظلومان عالم را بگیرند، انقلاب را باید با همه آرمان ها حفظ کرد تا به انقلاب جهانی صاحب الزمان(عج) برسد.

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس ادامه داد: سومین خواسته شهداء از ما ایستادگی در مقابل زورگویی‌ها و داشتن روحیه مقاومت در برابر استکبار است، برخلاف حرف عده‌ای در درون کشور که بیان می‌کنند استکبار حتما با ما کار دارد و لحظه‌ای ما را رها نخواهند کرد تا از دینمان برگردیم.

هدایت خواه افزود: شهداء در مقابل استکبار ایستادند و عزت آوردند و امروز به برکت همین خون شهدا، دشمنان جرات جنگ نظامی با ما را ندارند.

 وی در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب بیان کرد: رهبری فرمودند، که جنگ نخواهد شد و مذاکره هم نمی‌کنیم، دشمنان خودشان هم می دانند که با ملت ایران نمی توانند وارد جنگ نظامی شوند.

هدایت‌خواه گفت: کسانی که دعوت به سازش و تسلیم می‌کنند در واقع خائن به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب هستند، شهداء جان دادند تا ما بایستیم و مقاومت کنیم.

وی ادامه داد: آخرین خواسته شهدا از ما این است که اگر می‌خواهیم اسلام به معنای واقعی تحقق پیدا کند و روحیه ایستادگی در مقابل ظالم استمرار پیدا کند تنها یک رمز دارد و آن این است که پیرو ولایت فقیه باشیم.

هدایت خواه تصریح کرد: پیام شهداء این است که تابع محض ولایت فقیه باشیم، دشمنان بارها اعتراف کرده‌اند این همه برنامه‌ریزی برای نابودی انقلاب اسلامی این است که یک رهبر آگاه و بصیر دارند و یک ملت متحد و ولایتمدار.

این فعال فرهنگی گفت: برخی محققان بعد از فروپاشی شوروی سابق علت فروپاشی آنها را بررسی کردند و آنها در پاسخ گفتند که آمریکایی ها همه اقدامات و برنامه هایی که علیه ما انجام دادند علیه شما هم انجام دادند اما شما یک فرق داشتید واین بود که شما یک آیت الله داشتید که شما را هدایت می کرد و ای کاش ما هم یک آیت الله داشتیم.

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس در ادامه تصریح کرد: شهداء از ما می خواهند که انقلابی بمانیم و عمل به اسلام را در همه عرصه ها داشته باشیم  و باور به ماموریت جهانی انقلاب داشته باشیم که الان از ۹۰کشور در قم طلبه داریم و سوم اینکه روحیه ایستادگی و استکبار ستیزی را در همه عرصه ها حفظ کرده و ادامه دهیم که رمز همه این موارد این است که مطیع فرمان رهبر انقلاب باشیم.

وی خاطرنشان کرد: شفاعت تجلی هدایت در این عالم است و هر کسی در این عالم در مسیر صراط مستقیم قرار گرفت مشمول شفاعت شهید نیز قرار خواهد گرفت، تلاش کنیم مشمول شفاعت شهیدانمان قرار بگیریم چرا که در این دنیا هم بسیاری از مشکلات ما را می‌توانند برطرف کنند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده