ساعت: ۱۴:۵۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ شناسه خبر: 38024

امام جمعه موقت گچساران گفت: همانطوری که بر قیمت ها و اجناس هیچ گونه نظارتی نمی شود و هر کسی هر طوری خواست می فروشد، مسئله عفاف و حجاب هم این گونه شده است و هر کسی هر طور دوست داشته باشد می‌پوشد!.

آوای جنوب
امام جمعه موقت گچساران گفت: همانطوری که بر قیمت ها و اجناس هیچ گونه نظارتی نمی شود و هر کسی هر طوری خواست می فروشد، مسئله عفاف و حجاب هم این گونه شده است و هر کسی هر طور دوست داشته باشد می‌پوشد!.

حجت الاسلام علیرضا صفایی، ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) اظهار کرد: این امام همام به شیعانش فرمودند” که شما را به تقوای الهی توصیه و سفارش می کنم و در فروع دین و در صحبت ها صداقت داشته باشید و در کارها امانتدار و در زندگی هم خوش رفتار باشید.

وی افزود: روز هشتم ربیع الاول نیز آغاز امامت حضرت مهدی موعود (عج) نیز است که این روز فرخنده و میمون را به محضر همه شیعیان و ارادتمندان آن حضرت تبریک و تهنیت عرض می کنم.

صفایی در ادامه با اشاره به هفته وحدت ابراز کرد: از ۱۲ تا ۱۷ربیع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است، با آمدن پیامبر اکرم(ص) پاکی و نور جای ظلمات را گرفت و بت پرستی رفت و یکتا پرستی آمد و با آمدنشان به مردم درس زندگی دادند و گمراهی رفت، پیامبری که بهترین خلق خداوند است.

امام جمعه موقت گچساران در ادامه تصریح کرد: در هفته ای که گذشت سلطان سکه را اعدام کردند که مقداری دل مردم از این جهت نیز شاد شد و باید گفت که مفسدان اقتصادی و کسانی که در آن مدت به ملت، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی خیانت کردند عاقبت به دام قانون افتادند.

وی افزود: باید از قوه قضاییه و این برخورد محکم و قاطع شان تشکر کرد،که اگر این روش و رویه همچنان ادامه پیدا کند کسی جرات خیانت به مردم و انقلاب را نخواهد داشت و آنهایی که خیانت کرده و می کنند فضا را برای خود آسان تصور نکنند.

صفایی گفت: وقتی با فرد مجرم صحبت می کردند می گفت مگر ۷۰۰میلیارد هم پول است؟، انتظار داریم قوه قضاییه با تمام مفسدان اقتصادی چه دانه درشت باشد یا هر فرد دیگری چنین قاطعانه برخورد کند تا دل مردم نیز شاد شود.

خطیب جمعه موقت گچساران بیان کرد: با این وضعیت نیاز به رسیدگی بیشتر به وضع معیشتی مردم هم ضرورت دارد، قیمت‌ها هم روز به روز بالاتر می‌روند و فشار برگرده اقشار کم درآمد بیشتر شده است، عوض اینکه برخی مسئولین به این ملت با شرافت خدمت کنند به این مردم ضربه می زنند.

وی افزود: این ملت شایسه قدرشناسی و خدمت هستند و حضرت امام(ره) خودشان را خادم ملت می دانستند و می‌فرمودند اگر من را خدمتگزار بگویند بهتر از این است که رهبر بگویند.

صفایی با اشاره به سالروز شهادت شهید سردار حسن تهرانی مقدم (پدرموشکی ایران)،گفت: باید یاد و خاطره همه شهدای نظام اسلامی همیشه زنده نگه داشته شود، امروز ثمره تلاش حسن تهرانی مقدم را می بینیم، همان قدرت موشکی ایران اسلامی که لرزه بر اندام دشمنان انداخته است.

امام جمعه موقت گچساران اظهار کرد: مردم یمن و فلسطین در این روزها  آماج حملات وحشیانه اسرائیل غاصب و ائتلاف سعودی -صهیونیستی- آمریکایی هستند که دست به جنایت ها می‌زنند.

صفایی افزود: امروز این قدرت موشکی که امثال تهرانی مقدم ها برای ما به آرمغان آورده اند تا نزدیک تل آویو رفتند و اسرائیل را مجبور به عقب نشینی کرد که اگر این موشک‌ها نبودند اسرائیلی‌ها همچنان به جنایت‌هایشان ادامه می دادند.

وی تصریح کرد: آنهایی که می‌گویند ما موشک برای چه می خواهیم مقداری هم انصاف داشته باشند و اگر این قدرت جمهوری اسلامی نبود الان همان بلایی که بر سر دیگر ملت ها می آوردند بر سر ملت ما می‌آوردند.

صفایی در ادامه با اشاره به دیدار اخیر رهبر انقلاب با جمعی از ورزشکاران معلول و جانباز گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند که افتخار می کنیم به بانوانی که چادر بر سر داشتند و در افتتاحیه و اختتامیه مسابقات آسیایی شرکت کردند، آن مسئله ای که اقتدار فرهنگی را به دنبال دارد همین حفظ حجاب و چادر است.

خطیب جمعه موقت گچساران  اذعان کرد: مسئولین باید فکری به حال این وضعیت کنند چرا که هر روز قسمتی از این حجاب مورد هدف قرار می گیرد، ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر باید شدت بیشتری به خود بگیرد.

وی گفت: همانطوری که بر قیمت ها و اجناس هیچ گونه نظارتی نمی شود و هر کسی هر طوری خواست می فروشد، مسئله عفاف و حجاب هم این گونه شده است و هر کسی هر طور دوست داشته باشد می‌پوشد!.

صفایی افزود: چه نهادی مسوول کنترل این مسئله است؟ برخورد با بدحجابی؛ هم مردم موظف هستند، هم مسئولین و هم دولت در حالی که دادن برخی آزادی‌های بی مورد مشکل ساز شده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده