ساعت: ۱۵:۵۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ شناسه خبر: 37907

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمدگفت: با پیگیری های مدیران دلسوز و پای کار بودن دستگاه قضایی در گچساران ملکی که سال ها اشخاصی بر آن چنگ زده بودندو قریب به ۱۰۰۰میلیاردتومان ارزش داشت با تلاش دستگاه قضایی حکم قطعی صادر و به بیت المال بازگشت.

آوای جنوب
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمدگفت: با پیگیری های مدیران دلسوز و پای کار بودن دستگاه قضایی در گچساران ملکی که سال ها اشخاصی بر آن چنگ زده بودندو قریب به ۱۰۰۰میلیاردتومان ارزش داشت با تلاش دستگاه قضایی حکم قطعی صادر و به بیت المال بازگشت.

حجت السلام غلامرضا مزارعی رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در آیین تکریم و معارفه روسای جدید و قدیم دادگستری گچساران با اشاره به اهمیت و جایگاه دستگاه قضا درنظام اسلامی گفت:جایگاه قضا و قضات بزرگ و خطیر است و پیشایی نظام اسلامی قوه قضاییه است و آنچیزی که درتعریف یک حاکمیت اسلامی به ذهن متبادر می شود همان حاکمیت قضایی آن است.

وی افزود: در وهله اول مجموعه همکاران در دستگاه قضایی باید این جایگاه رفیع را مراعات کنند و در ثانی عزیزان دیگر این مجموعه را به عنوان یک مجموعه ای از حاکمیت تحت ولایت مقام معظم رهبری آن را نیز محترم شمارند.

مزارعی اظهارکرد:دستگاه قضایی امنیت را به عنوان بستر حیات بشر در تمام شئونات در نظر دارد،امنیت مردم از نان شب برای مردم واجب تر است و به کسانی که امنیت جامعه را مخدوش می کنند نباید رحم کرد و ذره ای کوتاهی در دستگاه قضا گناه و معصیت است.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمدگفت:امرز یک مدیر باید در تمام شئونات جهادی کار کند و با درایت ، تعقل ، قانونمند و با برخورد قاطع عمل کند و این خواسته ما و سیره مجموعه دستگاه قضایی این است.

 وی تصریح کرد:امروز در سطح استان هیچ مجرم خطرناکی نیست که زیر ذره بین ما نباشد،تمام این ها را رصد و شناسایی کرده ایم و امروز ما در استان کسی که قلدرمابانه شاخ و شانه بکشد را نداریم، نقطه کوری در استان وجود ندارد که بخواهند علیه امنیت استان برنامه ریزی شود و دستگاه قضایی و ضابطین آن را رصد و شناسایی نکرده و مراقبت نکنند،چرا که همه این موارد در چنگ ماهستند.

مزارعی افزود:سرقت های مسلحانه ای که اتفاق افتاد در کمترین زمان ممکن به نتیجه رسیدو قضات شجاع رای قاطعانه در این خصوص صادر کردند و در سایر حوزه ها با کسانی که بخواهند به گونه ای امنیت مردم را به مخاطره بیاندازند،خط قرمز دستگاه قضا محسوب می شود.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمدگفت :نکته ای که امروز بسیار لازم است امنیت اقتصادی است و مدیریت اقتصاد بازار و جامعه امروز به نوعی همان جهاد سال ۵۹ است ، مدیران در حوزه دستگاه اجرایی و اقتصادی با اقتدار بیشتر و سماجت و تلاش بیشتر به میدان بیایند و در عرصه ارائه خدمات و کالاهای اساسی به مردم همت کنند.

وی تصریح کرد:باید از ظرفیت ریش سفیدان برای کاهش ورودی به دستگاه قضایی استفاده کرد و باید سایر مجموعه ها هم سدی در مقابل هجمه ورودی ها به دستگاه قضایی باشند ،امروز دستگاه قضایی در خط مقدم برخورد با مجرمان قرار داردواعتقاد دارم هر مدیری باید یک گام جلوتر از مدیر قبلی باشد و نه اینکه در جا بزند.

مزارعی افزود:دستگاه قضایی باید اقتدار ،صلابت و استقلال خود را درتمامی شئونات حفظ کند ضمن اینکه تعامل و تکریم خاصه با اعضای شورای تامین و مردم شریف باید وجود داشته باشد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمدگفت: با پیگیری های مدیران دلسوز و پای کار بودن دستگاه قضایی در گچساران ملکی که سال ها اشخاصی بر آن چنگ زده بودندو قریب به ۱۰۰۰میلیاردتومان ارزش داشت با تلاش دستگاه قضایی به نوعی که تحت تاثیر کسی باشد ،حکم قطعی صادر و به بیت المال بازگشت.

وی افزود:افرادی که با رانت در این استان، قریب به ۲۵۰میلیارد سرمایه استان فقط در جیب یگ گروه خاص و خانواده خاص بود در همین چند روز گذشته با رای قاطع قضات برگردانده شد،کسی که با رانت و سوء استفاده و جعل آمد و میلیارد ها تومان عرصه ملی را تصرف کرد و به مالکیت خودش با اسناد جعلی و به اسم اشتغال تصرف کرد ،با حکم قاطع به بیت المال برگشت داده شد.

مزارعی تصریح کرد:در پرونده ای که ۲۱هزار راس گوسفند از مردم کلاهبرداری شدرای قاطع صادر شد حتی در سطح کشور رایزنی های متعددکردند اما به جای نرسیدند،الان رای قاطع به حبس طویل المدت و بازگشت کلیه اموال مردم که به غارت برده بودند صادر شد؛خیلی از قضات ما در بسیاری از پرونده ها هم تهدیدبه قتل شدندچرا که قاضی و دستگاه قضایی باید انقلابی عمل کند

=================================
مراسم تکریم و معارفه روسای دادگستری گچساران با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد و “رضا غریب پور” به عنوان رئیس جدید دادگستری گچساران آغاز به کار کرد.

رضا غریب پورجهان آباد” در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد به عنوان رئیس جدید دادگستری گچساران معرفی و از زحمات “رضا میشان” رئیس سابق تقدیرو قدردانی شد.

غریب پور پیش از این معاون دادگستری یاسوج بود و جایگزین “میشان” می‌شود که ازخردادماه ۹۵ به این سمت منصوب شده بود.مقصد بعدی رضا میشان یکی از شعب دیوان عدالت اداری در تهران خواهد بود.

در این مراسم که همراه با تشکر و قدردانی مسئولین از مدیر سابق دادگستری گچساران بود، “رضا میشان” با چشمان اشکبار به خدمت چندین ساله خود در گچساران پایان داد.

برچسب‌ها:
لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده