ساعت: ۱۴:۵۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۲۱ شناسه خبر: 37803

شخصیت های فرهنگی،مدیران و چهره های سیاسی شهرستان و استان در پیام های جداگانه، درگذشت سید مسلم خادمی شاعر انقلابی و هنرمند خوشنویس فوق ممتاز استان کهگیلویه و بویراحمد را تسلیت گفتند.

آوای جنوب

شخصیت های فرهنگی،مدیران و چهره های سیاسی شهرستان و استان در پیام های جداگانه، درگذشت سید مسلم خادمی شاعر انقلابی و هنرمند خوشنویس فوق ممتاز استان کهگیلویه و بویراحمد را تسلیت گفتند.

Image result for ‫پیام تسلیت فوت شاعر‬‎

** پیام تسلیت امیرحسین نوروزی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران
امیرحسین نوروزی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران در پیامی درگذشت مرحوم سیدمسلم خادمی را تسلیت گفت و نوشت:

خبر درگذشت سید مسلم عزیز شاعر انقلابی و هنرمند خوشنویس فوق ممتاز استان کهگیلویه و بویراحمد موجب تاسف فراوان شد.
بی تردید ایشان یکی از مفاخر و چهره های فرهنگی برآمده از استان کهگیلویه و بویراحمد هستند که آثار وی برای همیشه در یادها جاودانه خواهد ماند.
خداوند متعال روح پاکش را با جد بزرگوارش محشور نماید و به بازماندگان صبر جزیل عنایت فرماید.

امیرحسین نوروزی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران

Image result for ‫پیام تسلیت فوت شاعر‬‎

** پیام مهندس یوسف باقری مدیر فن آوری و اطلاعات اکتشاف
همچنین مهندس یوسف باقری مدیر فن آوری و اطلاعات اکتشاف درگذشت مرحوم خادمی را این چنین تسلیت گفت:
کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام
گلچین روزگار عجب خوش سلیقه است

می چیند آن گلی که به عالم نمونه است
در کمال تأسف باخبر شدیم سید مسلم خادمی شاعر انقلابی و هنرمند خوشنویس استان کهگیلویه و بویراحمددار فانی را وداع گفت.
بر خود وظیفه می دانم این ضایعه بزرگ را به خانواده محترم ایشان و هنرمندان و صاحبان قلم تسلیت عرض نمایم و از خداوند متعال برای ایشان طلب مغفرت کرده و برای خانواده محترمشان صبر جمیل مسئلت می نمایم.
یوسف باقری
مدیر فن آوری و اطلاعات اکتشاف

Image result for ‫پیام تسلیت فوت شاعر‬‎

همچنین یدالله مرادی از چهره های فرهنگی و سیاسی استان نیز در پیام خود آورده است:
در جوار مرقد زینب کبری سلام الله علیها خبر تاثر برانگیز و جانگداز رحلت معلم قرآن شاعر انقلابی و ولایی سید مسلم خادمی را دریافت نمودم .
باکمال تأسف فراوان در گذشت نابهنگام این همکار بزرگوار را به جامعه فرهنگی بالاخص مربیان عرصه تربیت تسلیت عرض نموده واز خداوند منان برای ایشان طلب غفران دارم .به یاد آن عزیز از دست رفته از محضر عمه اش استدعای کرامت و عنایت خاصه و برای خانواده محترم و مکرمش صبر و اجر طلب می نمایم. روحش شاد ویادش گرامی باد
(یدالله مرادی ).

حوزه هنری و هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد در پیامی درگذشت سید مسلم خادمی شاعر و هنرمند خوشنویس فوق ممتاز گچسارانی را تسلیت گفتند.

در این پیام آمده است: درگذشت نابهنگام سید مسلم خادمی شاعر انقلابی و هنرمند خوشنویس فوق ممتاز استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان گچساران جامعه هنری استان را به سوگ نشاند.

این هنرمند پیشکسوت در طول سالیان متمادی تلاش شایانی برای تربیت هنرمندان خوشنویس استان از خود نشان داد و توانست شاگردان زیادی را به جامعه هنری تقدیم کند.

وی همچنین در زمینه سرودن اشعار انقلابی و مذهبی نیز اهتمام داشت که بدون شک درگذشت این هنرمند با اخلاق عرصه خوشنویسی و شعر ضایعه سنگینی برای هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

جامعه هنری کهگیلویه و بویراحمد این اتفاق ناگوار را به خانواده ی آن مرحوم و همچنین به تمام اعضای خانواده ی بزرگ خوشنویسی استان و کشور تسلیت عرض می‌کند.

مرحوم سید مسلم خادمی یکی از فرهنگیان و هنرمندان گچساران بود که بسیاری از اشعار ایشان در زمینه اشعار حماسی و انقلابی بوده است.

وی متولد سال ۱۳۵۰ روستای امامزاده سیّد فخر الدین احمد (ع) (روستای عنا) از توابع شهرستان باشت دیده به جهان گشود که در این مدت آثاری زیادی را در زمینه های خوشنویسی، خطاطی، اشعار حماسی و شعر آئینی به یادگار گذاشته است.

ایشان مربی درس احکام و قرآن در مدارس شهرستان گچساران بود.

این شاعر اهل بیت با بیش از ۵۵۰۰ بیت در مرثیه،مدح و نوحه سرایی چهارده معصوم از
سال ۱۳۷۵ تا کنون اشعار خود را ادامه داده بود.

مرحوم خادمی در سال ۱۳۸۹ در کنگره ملی عاشورایی از میان ۶۰۰ شرکت کننده رتبه اول در رشته نوحه سرایی را کسب، در رشته نوحه سرایی در سوگواره حضرت اباالفضل(ع) در سال ۱۳۹۱ در یاسوج از میان بیش از ۷۰۰ شاعر شرکت کننده رتبه اول و کسب رتبه اول در رشته شعر آزاد و آئینی فرهنگیان استان در سال ۱۳۹۱ را افتخارات این فرهنگی گچسارانی است.

یکی از آثار به چاپ رسیده شده این هنرمند گچسارانی نینوای ناله ها مجموعه نوحه سرایی مرثیه و مداحی محرم و صفر در سال ۱۳۸۸ بوده که به چاپ رسیده است.
از آثار آماده به چاپ ایشان می توان به جلد دوم و سوم نینوای ناله ها، نیلی،کبود،شکسته (رباعی های فاطمیه) طوفان تشنگی (شعر آئینی امروز)، خوابم را بده (مجموعه شعر سپیده سروده سال ۱۳۹۲ به بعد)، تالیف کتاب پژوهشی و تحقیقی «سهم من از تو چیست؟» و نامه ای در دست آب(اشعار انتظار) نام برد.

از دیگر آثار مشهور ایشان می توان به تحریر زیارت نامه بیش از ۷۰ امامزاده به خط نستعلیق ، تحریر کتاب صحیفه سجادیه به خط نستعلیق و اجرای ۱۱ نمایشنامه انفرادی خوشنویسی از دیگر آثار این هنرمند گچسارانی نام برد.

مرحوم خادمی در زمینه خوشنویسی نیز دارای رتبه های برتری کشوری، استانی و شهرستانی نیز بوده است

 

مراسم تشییع و خاکسپاری این هنرمند گچسارانی روز یکشنبه از محل غسالخانه باشت به سمت زادگاهش روستای عنا برگزار می شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده