ساعت: ۰۹:۵۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۱۵ شناسه خبر: 37753

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: برخی از نمایندگان به دنبال به روز کردن قانون مهریه هستند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: برخی از نمایندگان به دنبال به روز کردن قانون مهریه هستند.

طرح جدید نمایندگان برای همسان‌سازی درآمد و مهریه

محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه متأسفانه ورودی زندان‌ها در طی سالیان گذشته به دلیل جرائم و مشکلات مختلف ازجمله عدم توانایی پرداخت مهریه افزایش پیدا کرده است،گفت: بنابراین برخی از نمایندگان بحث کاهش کف مهریه را پیگیری می‌کنند.

وی با بیان اینکه طرحی از سوی نمایندگان برای کاهش کف مهریه به ۵۵ سکه تدوین شده است، افزود: وکلای‌ ملت برای کاهش مشکلات زندان‌ها و حفظ بنیاد خانواده این  طرح را آماده کردند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه با شرایط فعلی اقتصادی پرداخت مهریه‌های بالا ممکن نیست، ادامه داد: برخی از نمایندگان به دنبال به روز کردن قانون مهریه هستند.

پور مختار با بیان اینکه با توجه به افزایش قیمت سکه پرداخت ماهانه یک سکه از توان بسیاری از مردان خارج است، افزود: قوه قضائیه درگذشته روال قانونی را در نظر گرفت مبنی بر اینکه برای پرداخت مهریه بیش از ۱۱۰ سکه برخورد قضایی نمی‌شود؛ یعنی به دلیل عدم تامین مهریه از مجازات حبس استفاده نمی‌کند اما ممکن است به دلیل افزایش قیمت طلا و سکه بتوان ۱۱۰ سکه را به ۵۵ سکه کاهش داد.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس با بیان اینکه وکلای ملت به دنبال به روز کردن قانون مهریه هستند، تصریح کرد: ما شاهد این هستیم که در وضعیت فعلی افرادی که قبلا مثلا ماهیانه یک میلیون تومان برای خرید سکه جهت پرداخت مهریه هزینه می‌کردند، در حال حاضر باید ماهیانه سه میلیون تومان بپردازند،  این در حالی است که فرد ممکن است ۲ میلیون حقوق بگیرد؛ بنابراین باید به فکر همسان‌سازی درآمد و مهریه بود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده