ساعت: ۲۰:۲۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۵ شناسه خبر: 37648

مدرس حوزه علمیه در مراسم یادبود شهدای تروریستی اهواز و برگزاری دومین سالگرد پاسدار رشید اسلام شهید مدافع حرم گفت: حواسمان به قرار دادها و برجام‌ها باشد.

مدرس حوزه علمیه در مراسم یادبود شهدای تروریستی اهواز و برگزاری دومین سالگرد پاسدار رشید اسلام شهید مدافع حرم گفت: حواسمان به قرار دادها و برجام‌ها باشد.
آوای جنوب

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، به مناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا برگزاری مراسم یادبود شهدای تروریستی اهواز و برگزاری دومین سالگرد  پاسدار رشید اسلام شهید مدافع حرم سجاد زیرجدی مراسمی به همت  هیات عشاق الحسن(ع)  و بسیج دانشجویی شهرستان در جوار شهدای گمنام گچساران برگزار شد.

 در این مراسم معنوی حجت الاسلام محمد سعید رشیدی کیا از اساتید حوزه و دانشگاه اظهار کرد: امنیت امروز ما در جامعه مرهون رشادت‌ها و دلاورمردی‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.

 وی ادامه داد: اگر امروز به راحتی می‌توانیم با آرامش و امنیت در کنار فرزندانمان زندگی کنیم این آسایش و آرامش به وجود خون شهدا است.

 رشیدی‌کیا با اشاره به حادثه تروریستی ۳۱شهریوماه  در اهواز عنوان کرد: هنگامی که مادر و کودک، پدر و فرزند همه در حال فرار بودند و هر کس به یک طرف می‌رفت آنجا است که حضرت زینب (س)  باید به یاد بیاوریم که فرمود، علیکن بالفرار به معنی بچه‌ها فرار کنید.

 وی تصریح کرد: صحنه آن روز نشان از وحدت و همبستگی در میان مردم ایران اسلامی بود.

رشیدی‌کیا با بیان اینکه ما هر چه عزت و افتخار در ایران اسلامی داریم به برکت همین شهدا است که امروز در کنار آنها هستیم، افزود: یکی از همین شهدای گمنام شهید ۱۹ ساله‌ای بود که بچه‌های تفحس اظهار می‌کردند، آنقدر با قنداقه تفنگ برروی جمجمعه‌اش زده بودند تا او را به شهادت رسانده بودند.

این مدرس حوزه اذعان کرد: خواهران و برادران بدانید و آگاه باشید این واقعه تروریستی که در اهواز صورت گرفت مثابه تفنگ خالی از فشنگ است، همانطور که می‌خواهند با تصویر برجام‌های مختلف ارتش و سپاه را خلع سلاح کنند چرا که مشاهده کردیم در رژه ۳۱ شهریوماه اهواز  طبق قانون تفنگ‌ها خالی از فشنگ و سوزن هستند و قابلیت تیراندازی نداشتند پس  باید حواسمان به قراردادها و برجام‌ها باشد.

 رشیدی کیا ادامه داد: امروز سالگرد شهید مدافع حرم شهید سجاد زبرجدی است که خواهر این شهید بزرگوارمی‌گوید، هر وقت که ما کنار این مزار شهید می‌رفتیم مشاهده می‌کردیم این قبر شسته شده است و این گونه است که شهدا خودشان ما را هدایت می‌کنند.

وی ابراز کرد: حتی بهترین جوانان پاک این شهر هم این شهید بزرگوار را شناختند و از او الگوگیری کردند.

 این استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: شهدا فضل خداوند هستند برای ملت ایران همانگونه که امام سجاد (ع) فرمودند ما اهل بیت فضل خداوند را در هفت شخصیت دریافت کردیم و اتفاقا هر هفت نفر شهید شدند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده