ساعت: ۱۱:۴۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۱۲ شناسه خبر: 37486

دادستان کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی شعبه‌ای ویژه برای رسیدگی به تخلفات شهری از جمله دستفروش‌ها و وانت‌بارهای دوره‌گرد در یاسوج خبر داد.

آوای جنوب
دادستان کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی شعبه‌ای ویژه برای رسیدگی به تخلفات شهری از جمله دستفروش‌ها و وانت‌بارهای دوره‌گرد در یاسوج خبر داد.

 امروز نشست تصمیم گیری در خصوص وانت بارهای دوره گرد شهر یاسوج با حضور مسؤولانی از دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، شهرداری و شورای شهر یاسوج در سالن جلسات شهرداری یاسوج برگزار شد.

در این نشست که معلوم بود قبل از همه اعضای شورای شهر یاسوج با یکدیگر برای ساماندهی وانت بارها هماهنگی لازم را ندارند دادستان مرکز استان از چنین رویکردی در ابتدای سخنان خود انتقاد کرد.

مدعی‌العموم استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از این پس در چنین جلساتی شرکت نخواهم کرد چرا که معلوم است اول باید با یکدیگر هماهنگ باشند و حرفشان یکی باشد و به تصمیم واحدی رسیده باشند و سپس چنین جلساتی را برگزار کنند.

این مسؤول ارشد قضایی در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: هر چند که اعتقاد داریم باید بحث و تبادل نظر در شورا باشد اما برای رفع یک مشکل ابتدا باید به تصمیم واحد رسیده باشند.

وی با تهدید کسانی که در خصوص ساماندهی و جمع آوری جمعه بازار یاسوج تاکنون اهمال کرده‌اند تاکید کرد: در خصوص جمعه بازار فقط منتظرم که مشکلی پیش بیاید و یا اتفاقی بیفتد.

دادستان مرکز استان در خصوص ساختار ماده ۱۰۰ و دلیل مشکلات آن هم گفت: تا هنگامی که نگاه درآمدزایی به مصوبات کمیسیون ماده ۱۰۰ داشته باشید مشکلات کماکان به حال خود باقیست.

این مسؤول افزود: در برخی شهرداری‌ها و شوراها منتظرند کسی تخلفی انجام دهد و جریمه کنند و درآمدزایی شود و همین باعث مشکلات کمیسیون ماده ۱۰۰ شده است.

وی در خصوص وانت‌بارها با بیان اینکه جرم این‌ها مشهود است و نیازی به دستور قضایی هم نیست افزود: اما برای اینکه مشکلی برای شهرداری ایجاد نشود در کنار شما هستیم و حاضریم مثل شما حتی کتک هم بخوریم.

دادستان مرکز استان خطاب به نیروی انتظامی و واحد اجراییات گفت: تخلف خودروها را در عین قاطعیت اما آرام و متین صورت جلسه کنید و اگر مقاوتی صورت گیرد حکم تمرد را دارد.

وی به اجراییات شهرداری یاسوج هم تاکید کرد که برخورد درست و مناسبی با دست‌فروشان و میوه‌فروشان دستفروش داشته باشند و در ادامه گفت: زدن زیر جعبه میوه کار درستی نیست و یقینا جواب سلام را با سلام و جواب مشت شما را با عکس‌العملی مشابه خواهند داد.

دادستان مرکز استان خبری خوش و ویژه هم برای این جلسه داشت و گفت: شعبه‌ای ویژه بری موضوعات شهری مثل جمعه بازار و دست فروش‌ها و وانت‌بارها تشکیل می‌شود تا یک قاضی واحد نیز داشته باشد.

وی با ابراز گلایه از این که وقتی پرونده‌ای تشکیل می‌شود رضایت واحد اجراییات را به دنبال دارد یادآور شد: اگر پرونده‌ای تشکیل می‌دهید تا آخر هم پای آن بایستید تا مشکلات امروزی را نداشته باشید.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد:
موضوع وانت‌بارهای میوه‌فروش در یاسوج طایفه‌ای و قبیله‌ای شده است/اراده‌ای قوی برای جمع‌آوری آن‌ها نیست
فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: موضوع وانت‌بارهای میوه‌فروش در یاسوج طایفه‌ای و قبیله‌ای شده است.

سردار مهدی انصاری امروز در نشست تصمیم‌گیری در خصوص ساماندهی وانت‌بارهای میوه‌فروش در شهر یاسوج اظهار کرد: باید جلسات را به گونه‌ای برگزار کنیم که خروجی داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید برای رفع مشکلات فکر اساسی کنیم خاطرنشان کرد: حتی در برخورد با اراذل و اوباش آن‌ها هم حق و حقوقی دارند لذا باید همه جوانب را در نظر گفت.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برخی از زیرساخت‌ها در شهر یاسوج ناقص است و با مشکل مواجه هستیم افزود: در شیراز از صدرا تا گویم بلواری ایجاد شده که برای دو قرن دیگر این شهر پاسخگوست اما در شهر یاسوج شاهد برخی ساخت و سازهای بی‌رویه هستیم که همین مشکلاتی ایجاد کرده است.

وی گریزی هم به مشکلات خودروهای میوه‌فروش زد و گفت: این موضوع قبیله‌ای و طایفه‌ای شده است و اگر اراده‌ای قوی برای جمع‌آوری آن‌ها بود امروز چنین مشکلاتی نداشتیم.

انصاری به برخی از اشکالات در استان و برخی منفعت‌طلبی‌ها هم اشاره کرد و گفت: اگر حتی یک درصد هم منفعت شخصی وجود داشته باشد مشکل‌ساز خواهد شد.

این فرمانده انتظامی با بیان اینکه برخورد سلبی با میوه‌فروشان دوره‌گرد ممکن است مشکلاتی ایجاد کند خاطرنشان کرد: اگر در تعقیب و گریزها مشکلی برای کسی ایجاد شود تبلیغات سنگین و سویی علیه نیروی انتظامی راه می‌افتد لذا شهرداری و شورا باید راه حل صحیحی ارائه کنند.

فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از موضوعی که ممکن است در شهر یاسوج وجود داشته باشد اظهار کرد: برخی دست فروش‌ها می‌گویند شهرداری بابت حضور دست فروشان پولی دریافت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر چنین باشد درآمدزایی کاذب بوده و کار بدی است و اگر خلاف این است و دروغ می‌گویند باید با قاطعیت برخورد شود.

وی کار فرهنگی را بسیار مفید برای رفع چنین مشکلاتی دانست و گفت: پلیس استان نشست‌های خوبی با ریش‌سفیدان و متنفذان داشته و همین چند روز پیش بود که جلسه‌ای بزرگ با حضور جمع کثیری از ریش‌سفیدان برگزار کردیم که در کم شدن جرایم به خصوص نزاع‌های دسته جمعی اثرگذار است.

این فرمانده انتظامی با قدردانی از همراهی دستگاه قضایی استان از جمله در راه اندازی شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات شهری در یاسوج تصریح کرد: باید برخوردی صورت گیرد که تبدیل به فرهنگ شود.

وی همچنین از همکاری رسانه‌ها قدردانی کرد و گفت: البته بعضی از موضوعات را نباید چندان جلوه دهید و بیشتر اخبار امیدوار کننده برای جامعه داشته باشید.

انصاری از شهردار یاسوج تقدیر کرد و گفت: شهردار یاسوج فردی فهیم است که باید برای رفع مشکلات به او کمک کنیم چرا که مشکلات تنها با تعامل برطرف می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی استان تعامل پلیس و دستگاه قضایی را در سطح کشور بی‌نظیر دانست و گفت: این تعامل در هیچ کجای کشور به این اندازه وجود ندارد هر چند ممکن است در جاهایی اختلاف سلیقه هم داشته باشیم اما تعامل و همکاری گسترده‌ای داریم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده