ساعت: ۱۵:۱۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۷ شناسه خبر: 37442

گویا قانون جدید بازنشستگی با سخنان صریح رئیس مجلس شامل شهرداران هم می شود و محمد علی افشانی به احتمال قوی باید با کرسی شهرداری تهران خداحافظی کند.

آوای جنوب

گویا قانون جدید بازنشستگی با سخنان صریح رئیس مجلس شامل شهرداران هم می شود و محمد علی افشانی به احتمال قوی باید با کرسی شهرداری تهران خداحافظی کند.

سیاسی ، در جلسه بیست و سوم اردیبهشت ماه امسال شورای شهر تهران سیدمحمد‌علی افشانی را با کسب ۱۹ رای به عنوان شهردار تهران معرفی کرد. سمیع‌الله حسینی مکارم، رقیب افشانی فقط یک رأی را از آن خود کرد و یک رأی سفید هم داده شد.
سیدمحمدعلی افشانی اهل کهگیلویه و بویراحمد ، سیاستمدار اصلاح طلب، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی استاندار فارس در دولت یازدهم است. وی معاون سابق وزیر آموزش و پرورش و رئیس سابق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بوده است. در سابقه افشانی معاونت استانداری استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و سمنان نیز به چشم می‌خورد. اما گویا قانون جدید بازنشستگی با سخنان صریح رئیس مجلس شامل شهرداران هم می شود و محمد علی افشانی به احتمال قوی باید با کرسی شهرداری تهران خداحافظی کند.
پایان شهرداری افشانی بر شهرداری تهران؟ + جزئیات
بنابر این گزارش با تصمیم مجلس شورای اسلامی و اصلاحیه قانون منع بکارگیری بازنشستگان، شرایط برای ادامه حضور افشانی در شهرداری تهران پیچیده شد و با این وضعیت افشانی یک قدم دیگر برای رفتن از شهرداری تهران نزدیک‌تر شد. که اگر این قانون شامل افشانی شود وی حدود سه ماه شهرداری تهران را در کارنامه خود خواهد داشت.
لاریجانی:شهردارای شامل این ماده است
تسنیم در این زمینه نوشت : علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه ۲۲۶ مجلس و در جریان بررسی پیشنهاد اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در پاسخ به این ابهام که آیا شهرداری شامل ماده ۵ قانون خدمات کشوری که در ماده واحده این مصوبه به آن اشاره شده می‌شود یا خیر پاسخ داد.
پایان شهرداری افشانی بر شهرداری تهران؟ + جزئیات

وی در این‌باره اظهار کرد: شهرداری شامل این ماده است و قابل مستثنی شدن نیست.

بهروز نعمتی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص ادامه کار سیدمحمد علی افشانی شهردار تهران با توجه به اصلاحات جدید قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: این قانون هیچ استثنایی ندارد و مسئولان در برابر این قانون یکسان هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق این قانون به جز مسئولانی که مشخص شده‌اند دیگران باید بازنشست شوند.

وی افزود: قانون در این باره مشخص است بنابراین بنده فکر می‌کنم که در صورت ارسال استفساریه شهرداری یا شورای شهر تهران جواب مجلس این خواهد بود که آقای افشانی باید بازنشست شود.
به زودی استفساریه ای به مجلس می فرستیم/تنها راه باقی مانده برای ادامه کار افشانی !
داریوش قنبری معاون پارلمانی شهردار تهران نیز در خصوص ادامه فعالیت افشانی در شهرداری تهران اظهار کرد: به زودی استفساریه را به مجلس می‌فرستیم و باید ببنیم جایگاه شهردار مانند اعضای کابینه دولت هست یا خیر؟

وی گفت: استفساریه ما آماده است، اما هنوز آن را به مجلس ارائه نداده‌ایم. ما منتظریم که اصلاحیه این قانون که به تازگی به تصویب مجلس رسیده به صورت قطعی از سوی شورای نگهبان تعیین تکلیف شود و بعد از آن استفساریه را به مجلس بفرستیم.

معاون پارلمانی شهردار تهران ادامه داد: یکی از برنامه‌ها و راهکارهای ما این بود که از بخش «اجازات خاصه رهبری» استفاده کنیم که در آخرین اصلاحات این بخش از قانون حذف شد.
وی ادامه داد: با توجه به اصلاحات جدید ما قطعاً در هفته آینده یا بعد از تعطیلات دوم تابستانی مجلس ما استفساریه خودمان را به مجلس خواهیم فرستاد.
این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی توضیح داد: استفساریه ما طرح این سوال نیست که آیا این قانون شامل شهردار تهران است یا نه، استفساریه به این شکل خواهد بود که آیا شهردار تهران با توجه به حضورش در کابینه دولت، جایگاهش مانند وزرا و معاونان رئیس جمهور مستثناست یا خیر که ما فکر می‌کنیم از آن‌جا که شهردار تهران عضو کابینه است باید شامل این استثنائات شود و در نهایت به نظر می‌رسد با وجود آخرین اصلاحات قانون منع به کارگیری بازنشستگان، هنوز تکلیف شهردار تهران در این قانون مشخص نیست و باید تا آخرین لحظه رأی‌گیری مجلس درباره استفساریه شهرداری صبر کرد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده