ساعت: ۱۵:۴۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ شناسه خبر: 36791

روزبه چشمی مدافع تیم ملی فوتبال ایران در تمرین روز یکشنبه دچار آسیب دیدگی شد. آوای جنوب به گزارش آوای جنوب و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، روزبه چشمی مدافع تیم ملی فوتبال ایران در تمرین روز یکشنبه از ناحیه عضلانی دچار آسیب دیدگی شد که پس از ارزیابی پزشکی و معاینات تکمیلی مشخص […]

روزبه چشمی مدافع تیم ملی فوتبال ایران در تمرین روز یکشنبه دچار آسیب دیدگی شد.

آوای جنوب

به گزارش آوای جنوب و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، روزبه چشمی مدافع تیم ملی فوتبال ایران در تمرین روز یکشنبه از ناحیه عضلانی دچار آسیب دیدگی شد که پس از ارزیابی پزشکی و معاینات تکمیلی مشخص شد این بازیکن در بازیهای آینده قادر به همراهی تیم ملی در جام جهانی نیست اما تا پایان رقابتهای جام جهانی در کنار تیم ملی باقی خواهد ماند و به سرعت درمان و ریکاوری خود را زیر نظر کادر پزشکی تیم ملی آغاز کرده است.

بازیکنان و کادر فنی تیم ملی قدردان تمامی کمک ها و تعهدات روزبه چشمی به تیم ملی است و برای او بهترین و سریعترین ریکاوری را آرزو می کند.

Image result for ‫روزبه چشمی در جام جهانی‬‎

در۳۶سال کارم چنین بازیکنانی نداشتم

کی‌روش به وزیرورزش:سوپرمن نیستیم و وقتی برای جشن نداریم

سرمربی تیم‌ملی فوتبال پس از حضور وزیر ورزش در اردوی تیم‌ملی گفت: هیچ وقت با چنین بازیکنانی کار نکرده‌ام که دریافتی‌شان آن‌قدر کم باشد و ارائه و پایبندی‌شان آن‌قدر زیاد.

وزیر ورزش پس از پیروزی تاریخی تیم ملی فوتبال ایران برابر مراکش در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه، با حضور در اردوی تیم ملی از عملکرد این تیم در دیدار نخست جام جهانی تشکر و قدردانی کرد.

در ابتدای این دیدار که سفیر ایران در روسیه نیز در آن حضور داشت، محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال با قدردانی از تلاش‌های کارلوس کی‌روش و اعضای کادر تیم ملی اظهار کرد: تیم ملی ما بهترین فرزندان این کشور را به خود می‌بیند. زحمات شبانه‌روزی آقای کی‌روش و کادرشان که ۲۱ساعت در روز کار می‌کنند را، این فرزندان و قهرمانان ایران در زمین پیاده کردند و هشتاد میلیون ایرانی را شاد کردند. شاد کردن قلب هشتاد میلیون ایرانی در جهان بزرگ‌ترین پاداشی بود که در این بازی اتفاق افتاد.

حضور سلطانی فر در اردوی تیم ملی فوتبال کارلوس کی‌روش و سلطانیفر

پس از صحبت‌های دبیرکل فدراسیون فوتبال، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی هم با قدردانی از حضور وزیر ورزش و سفیر ایران در روسیه در اردوی تیم ملی، اظهار کرد: آقای ساکت لطف دارند اما در این‌جا سوپرمن معنا ندارد. در این‌جا گروهی از بازیکنان زحمتکش و مربیانی حضور دارند که توانایی ابرکارها را دارند. آقای دکتر سلطانی‌فر! اگر اجازه دهید می‌خواهم خدمت‌تان عرض کنم که بنده با بیش از ۳۶ سال تجربه در مربیگری، هیچ‌وقت با چنین بازیکنانی کار نکرده‌ام که دریافتی‌شان آن‌قدر کم باشد و ارائه و پایبندی‌شان آن‌قدر زیاد.

وی افزود: بازیکنان و پسران فروتن و به دور از غروری داریم که همیشه به ایران پایبند و متعهد هستند ولی استحقاق توجه بیشتر و محبت بیشتری را از طرف مقامات ورزش و فدراسیون در این چند سال دارند. از حضرت‌عالی خواهش می‌کنم که این اتفاق بیفتد. ما این بردمان را نه تنها با بازیکنانی که امروز اینجا حضور دارند بلکه با بازیکنانی که در گذشته در تیم ملی بوده‌اند، تقسیم می‌کنیم. از صمیم قلب هم آرزو می‌کنم که این برد و موفقیت جامعه فوتبال ایران را متحدتر و همدل‌تر کنار هم قرار دهد.

کی‌روش با قدردانی از حضور وزیر ورزش در اردوی تیم ملی اظهار کرد: همان‌طور که قبلا همه گفته‌ام پسران ما زحمت‌شان را کشیدند اما امروز قبل از تمرین هم به آن‌ها گفتم که فرصتی برای جشن گرفتن نداریم و هدف‌مان تحقق رویاهای ملت ایران است و امیدواریم این اتفاق بیفتد. نگرش و طرز تفکر من از روز ابتدایی که در این‌جا حضور دارم این بوده که هیچ بازیکنی صاحب پیراهن تیم ملی نیست و فقط این اجازه را پیدا می‌کند که این پیراهن را بر تن کند با یک ماموریت و هدف و آن این‌که پیراهن مقدس تیم ملی را در جایگاه رفیع‌تری قرار دهد. او سپس از بازیکنان تیم ملی پرسید، “آماده‌اید؟” که بازیکنان با صدای بلند به ندای سرمربی تیم ملی پاسخ مثبت دادند.

در ادامه مسعود سلطانی‌فر ضمن تبریک ایام عید فطر، پیروزی تیم ملی ایران برابر مراکش را بسیار بزرگ خواند و افزود: این پیروزی باعث شادی یک ملت شد و نشاط و شادی سراسری را بین همه مردم ایران در کل دنیا به وجود آورد. عملکرد شما برابر مراکش باعث شد ایرانیان سراسر جهان از داشتن چنین تیمی به خودشان ببالند. من از همه شما اعضای تیم از بازیکنان تا کادر فنی و به‌ویژه آقای کی‌روش تشکر می‌کنم. شما مورد حمایت و پشتیبانی یک ملت بزرگ، تاریخ‌ساز و فرهنگ‌دوست هستید و آن‌ها با عشق و حمایت از شما به دنبال غرورآفرینی‌های دیگری هستند.

وزیر ورزش با اشاره به دیدار اعضای تیم ملی با روحانی، رییس جمهور اظهار کرد: در آن جلسه آقای کی‌روش و اعضایی که حضور داشتند، خاطرشان است که بنده گفتم که اولین دیدار ما در جام جهانی همزمان با روز عید فطر است و بچه‌ها قول می‌دهند که عیدی بزرگی به ملت ایران بدهند. خوشبختانه این اتفاق افتاد و دیدید چه شور و شوقی در کشور ایجاد شد.

سلطانی‌فر افزود: وقتی آن جلسه تمام شد در جلسه‌ای که به صورت خصوصی با آقای کی‌روش داشتم به او گفتم که جدای از تعارفات، من اعتقاد دارم که شما مربی بسیار توانمند و مسلطی هستید و مطمئن هستم که در روسیه نتیجه می‌گیرید. گفتم که هم خود شما باتجربه و توانمند هستید و هم این‌که بازیکنان باعزمی دارید. این را کارنامه تیم ملی در رقابت‌های انتخابی جام جهانی به خوبی نشان داد که بدون اما و اگر به جام جهانی صعود کرد. چیزی که مهم است این‌که این تیم مصمم است و عزم و اراده ویژه‌ای برای شادکردن دل مردم ایران و دفاع از حیثیت ایران دارد.

وی افزود: این اعتقاد را داشته و دارم و الان هم می‌گویم که شما دو بازی دشوار دیگر دارید. حریفان ما قهرمانان جهان و اروپا هستند و از بهترین بازیکنان دنیا استفاده می‌کنند اما فوتبال قابل پیش‌بینی نیست. نتیجه‌ای که در روز یکشنبه اتفاق افتاد و مکزیک، آلمان را شکست داد قابل پیش‌بینی نبود. من به عنوان کسی که فوتبال را از ۴۰، ۴۵ سال قبل به دقت پیگیری می‌کنم و مسابقات جام جهانی را از سال ۱۹۷۰ و اوج برزیل با پله به یاد دارم، همیشه در خلال جام جهانی اتفاقات و وقایع زیادی می‌افتد. تیم‌هایی که مسابقات را خوب شروع نکردند قوی شدند و تیم‌هایی که کسی روی آن‌ها حساب باز نمی‌کرد، نتایج خوبی گرفتند. الان هم خیلی امید داریم که پس از نتیجه خوبی که تیم ملی در بازی اول گرفت و با این اعتماد به نفس فعلی به همراه تدابیر ویژه سرمربی تیم ملی و پشتیبانی یک ملت بتوانیم این عملکرد خوب را تداوم ببخشیم.

سلطانی‌فر ادامه داد: من یکی از دلایلی که به اردوی تیم ملی آمدم این بود که فکر کردم به قول‌هایی که به بچه‌ها می‌دهیم خیلی سریع عمل کنیم. هرچند شاید به دلیل تعطیلی یکی دو روز تامین پاداش خیلی راحت نبود اما من تاکید داشتم و مصمّم بودم که بتوانیم پاداش پیروزی اول را قبل از بازی دوم تقدیم کنیم. اگرچه تلاش و نتیج‌ ای که شما به دست آوردید ارزش آن بسیار بسیار بیشتر از پاداش‌های مادی است و اصلا قابل قیاس نیست اما خواستم به شما بگویم همان‌طور که تا به حال حمایت و پشتیبانی کرده‌ایم، تا پایان هم با شما هستیم.

او افزود: البته همان‌طور که گفته‌ام همین که توانستیم صعود مقتدرانه‌ای به جام جهانی داشته باشیم و به جمع ۳۲ تیم برتر دنیا بپیوندیم یک پیروزی بزرگ است و پیروزی در دیدار برابر مراکش هم حماسه بزرگی بود. دو بازی دیگر را هم با تمام توان، انگیزه و ظرفیت به مصاف حریفان برویم تا بتوانیم دل مردم را شاد کنیم. به امید روزهای بهتر و شادتر و به امید روزهایی که هر قدمی که برمی‌داریم باعث شادی دل مردم شود و باعث شود یک ملت احساس غرور و انسجام کند و ایران در مسیر توسعه، ارتقاء و پیشرفت گام بردارد.

وزیر ورزش در پایان با اشاره به تلاش‌های رییس فدراسیون فوتبال و محمدرضا ساکت اظهار کرد: آقای تاج با وجود شرایط جسمانی‌شان روزانه هفت، هشت بار با من تماس می‌گیرند تا تیم ملی با پشتیبانی کامل بازی‌های باقی‌مانده را انجام دهد و بتواند روند رو به رشدش را ادامه دهد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده