ساعت: ۱۳:۳۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ شناسه خبر: 36597

نشست بررسی پروژه‌های شهرستان گچساران با حضور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار، مدیران کل، فرماندار و روسای ادارات در حالی در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد که نکات قابل توجهی در این جلسه رد و بدل شد.

آوای جنوب/علی مراد کاظم پور
نشست بررسی پروژه‌های شهرستان گچساران با حضور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار، مدیران کل، فرماندار و روسای ادارات در حالی در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد که نکات قابل توجهی در این جلسه رد و بدل شد.

به گزارش آوای جنوب از گچساران، نشست بررسی پروژه‌های شهرستان گچساران با حضور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار، مدیران کل، فرماندار و روسای ادارات در حالی  در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران  برگزار شد که نکات قابل توجهی در این جلسه رد و بدل شد.

 جلسه‌ای که هفت ساعت به طول انجامید و به نوعی باید اذعان کرد مانند یک جلسه امتحان سخت بود

 نکته جالب مدیرانی که حتی به خود زحمت زحمت نداده بودند از شب قبل مروری بر عملکردهایشان داشته باشند آنهایی که زودتر آمده بودند از روی کاغذهایشان نکاتی را به سرعت می‌نوشتند، خط می‌زدند و دوباره می‌نوشتند و مشخص بود آمده بودند تا فقط رضایت تاجگردون را جلب کنند و بروند و نه چیز دیگر.

 از خود سوال می‌کردیم به راستی انتخاب مدیران چگونه صورت می‌گیرد و چگونه یک رسانه و خبرنگار اطلاع از وضعیت دستگاه دارد اما مدیری که باید گزارش بدهد…..

 هر چند جلسه با تاخیر شروع می‌شود اما با ورود به بحث و بررسی مشخص است هر کسی دوست دارد نفر آخری باشد و برخی نیز کاملا مشهود است خود را پشت صندلی کنار دستی پنهان کرده‌اند.

 اینجاست که در می‌یابیم و تمام پاسخ‌هایمان را می‌گیریم که علت عقب ماندن چیست و جواب تمام سوالاتمان را دریافت می کنیم.

 از صنعت، معدن و تجارت شروع می‌شود تا دیودیده پاسخگی سوالات تاجگردون باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هر چه کرد نتوانست تاجگردون را متقاعد کند و نماینده گچساران تا پایان سخنان دیودیده از عملکرد او رضایت نداشت به گونه‌ای که  در پاسخ به دیودیده اظهار کرد، آقای دیودیده لطفا  هر چه مشاور می‌گوید شما تایید نکنید و در جلسه آن را مطرح نکنید.

 تاجگردون در طرح  پرسشی از دیودیده که هم اکنون پتروشیمی گچساران چند درصد پیشرفت فیزیکی دارد و زمان بهره‌برداری آن چه زمانی است چنین جوابی از دیودیده شنید که فاز اول پتروشیمی گچساران هم اکنون ۵۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با سرعت بخشیدن کار در فاز اول پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.

 دیودیده با بیان اینکه پتروشیمی گچساران ماهانه ۱٫۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: این پتروشیمی در اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که در جواب تاجگردون بیان کرد، چگونه می‌شود پتروشیمی که هم اکنون ۵۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تا اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد.

 تاجگردون ادامه داد: نه اینگونه که می‌گویید نیست با این پیشرفت کاری پتروشیمی گچساران تا سال ۹۹ ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم گچساران و باشت ادامه داد: به جای اینکه به دنبال اتمام فاز اول پتروشیمی گچساران هستید که با اتمام این پروژه هزار نفر بیکار می‌شوند به دنبال اجرایی شدن فاز دوم این پروژه باشید که با اجرا شدن فاز دوم  موجب اشتغالزایی در این صنعت خواهید شد.

 تاجگردون در ادامه با انتقاد از دیودیده گفت: اطلاعات ما بسیار بهتر از مدیران است این اطلاعاتی که شما به ما می‌دهید همان مکاتبات هفتگی است که از شهرستان به شما می‌رسد.

 تاجگردون افزود: گزارشات کاری شما از سال گذشته تا کنون تغییر نکرده است و هیچ اتفاق خاصی در این قسمت رخ نداده است.

تاجگردون ادامه داد: تاکنون بیش از چهار جلسه با مسوولان  بانک صنعت، معدن و تجارت جلسه داشته‌ام.

 نماینده مردم گچساران و باشت به سراغ پروژه دیگر اداره صنعت، معدن و تجارت می‌رود و بیان می‌کند، آقای دیودیده کارخانه گیاهان دارویی را به کجا رسانده‌اید.

 دیودیده در این باره عنوان کرد: پروژه گیاهان دارویی مربوط به شهرستان باشت بوده که به شهرستان گچساران انتقال داده شده که زمین آن مشخص شده و منتظر جواب استعلام زمین هستیم و بر اساس استعلامات زمین واگذار شود.

تاجگردون در این باره با طرح سوالی که آیا این زمین با مشکل برنخورده است، دیودیده در جواب عنوان کرد بله این زمین مشکلاتی را دارد.

 تاجگردون ادامه داد:  عیب من این است که بیشتر از شما می‌دانم و خطاب به دیودیده می‌گوید، تو را به قرآن بگویید چرا به موضوعات استان و شهرستان  و طرح تولیدی حساس نیستید.

نماینده مردم گچساران و باشت ادامه می‌دهد: آیا شما با اداره گاز شیراز صحبت کرده‌اید و پس از شنیدن کلمه خیر از دیودیده تاجگردون به او می‌گوید، واقعا چرا صحبتی انجام نداده‌اید.

تاجگردون افزود: من امروز ناراحت هستم که استاندار و یا یک مقام اجرایی  بگوید چرا نماینده  در کار اجرایی دخالت می‌کند، این هم دستگاه‌های اجرایی ما.

 نماینده گچساران با خطاب قرار دادن دیودیده گفت: اگر شما به دنبال کار نروید و من هم نروم چه کسی باید به دنبال این پروژه‌ها برود.

 تاجگردون افزود: من معذرت می‌خواهم و من برای خودم و شهرستانم متاسفم  یعنی شما برای گیاهان دارویی از صفر تا اینجای کار را من دنبال کرده‌ام اما امروز وضعیتش این گونه است.

تاجگردون اذعان کرد: من خودم سه شب گذشته صحبت کردم و پیگیر کار گیاهان دارویی هستم.

 نماینده گچساران و باشت خاطرنشان کرد: صنعت تعطیل است و به فرماندار می‌گوید به سراغ پروژه‌های دیگر برویم.

  از مدیران‌کل دیگر بگذریم که در این نشست با جواب‌های دست و پا شکسته  توانستند تا حدودی رضایت تاجگردون را جلب کنند و با به کار بردن آقا اجازه آقا اجازه به یاد دوران دبستان خود می‌افتادیم.

 نمی‌شود مدیر اجرایی باشی و حتی تحمل ساعتی کفش پوشیدن را نداشته باشی و در پشت میز کفشهایت را در آورده باشی.

 پس از عبور از  لدنی مدیرعامل آب و فاضلاب استان که ۵۴ پروژه همزمان  در زمینه انشعابات فاضلاب و توسعه و اصلاح شبکه آبرسانی در این شهرستان دارد ، عملکرد اداره جهاد کشاورزی  و آب منطقه‌ای  مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پس از صرف افطار  و یک تایم کوتاه استراحت نوبت به  علیمردانی مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد می‌رسد.

علیمردانی که در طول جلسه مدام در حال  یادداشت برداری از گزارشاتی بود که  در جلوی او قرار گرفته بود، حالا باید پاسخگویی سوالات تاجگردون باشد.

  مدیرکل راه و شهرسازی که نمی‌تواند تاجگردون را متقاعد کند از پیمانکاران گلایه می‌کند در حالی است که به گزارش خبرنگار ما در جلسه گذشته این پیمانکار بوده است که از نبود بازرس بر سر پروژه گلایه‌مند بوده است.

تاجگردون خطاب به علیمردانی می‌گوید، آیا شما تا کنون برای پیمانکاران توبیخی نوشته‌اید که علیمردانی نگاه به نفر کناری می‌کند و نفر کناری نگاه به دیگری.

نماینده مردم گچساران و باشت می‌گوید، این پیمانکاری که شما از آن نام برده‌اید در کرج بیش از ۵۰  میلیارد تومان مطالبات دارد اما چگونه در گچساران  لنگ دو یا سه میلیارد پول است.

تاجگردون  خطاب به علیمردانی می‌گوید، آقای علیمردانی شما دارید با پیمانکاران حال می‌کنید و این واقعیت در کل استان است و ادامه می‌دهد، کسی که نتوانسته است کار را انجام دهد به او کار ندهید و آقای علیمردانی شما رفیق ما هستید یا رفیق خرس که علیمردانی در پاسخ می‌گوید، ما صددرصد رفیق شما هستیم.

 در این زمینه فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ورود می‌کند و می‌گوید: این پیمانکاران اگر پاکت مناقصه هم آوردند در مناقصات شرکت داده نشوند.

 تاجگردون به سراغ پروژه جاده کمربندی می‌رود و علیمردانی اظهار می‌کند: پاکت این پروژه احتمالا روز شنبه باز خواهد شد و تاجگردون اصرار می‌کند که جریان احتمالا چیست مگر این پروژه اعتبارات آن نیامده است چرا از کلمه احتمالا استفاده می‌کنید و کار را به عقب می‌اندازید.

 در ادامه این جلسه مدیرکل راه و شهرسازی استان به جاده آبریگون اشاره کرد و گفت:  این جاده به طول ۴ کیلومتر که هم اکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا  شاید بتوانیم این پروژه هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

تاجگردون در ادامه با طرح پرسشی دیگری در زمینه جاده آبشیرین که قرار بود این پروژه تا دهه فجر افتتاح شود، در حال حاضر در کدام مرحله قرار گرفته است،  علیمردانی در پاسخ عنوان کرد متاسفانه پیمانکاران ضعیف عمل می‌کنند.

 تاجگردون با انتقاد از اداره راه و شهرسازی که پل روستای کمبل  تاکنون احداث نشده است و با این روند کاری تا پایان سال ۹۹ این پروژه بهسازی و نوسازی جاده گچساران به گناوه به اتمام نخواهید رسید، با طرح پرسشی از علیمردانی گفت: مگر این پروژه اعتبار مالی ندارد که به کندی پیش می‌روند.

 نماینده مردم گچساران و باشت در ادامه  از روند بهسازی جاده گچساران به گناوه  سوالاتی را مطرح کرد، و افزود: چرا پروژه‌های راه و شهرسازی  در این شهرستان عقب هستند.

تاجگردون ادامه داد: چرا می‌گویید این پروژه‌ها زمان‌بر هستند باید طبق زمان بندی این پرو‌ژه‌ها پیش بروند.

 نماینده مردم گچساران  و باشت با اشاره به یکی از پیمانکاران راه و شهرسازی گچساران که این پیمانکار ۳۰ میلیارد تومان مطالبات دارد از علیمردانی شنید که شما آقای خادمی را صدا کنید که تاجگردون در جواب گفت: چرا من باید پیمانکاران را صدا کنم آیا وظیفه من صدا کردن پیمانکاران است.

  تاجگردون خطاب به علیمردانی  ادامه داد: من پیمانکاران را صدا بزنم، پول و اعتبار بیاورم و به یکباره بگویید همسایه‌ها یاری کنند تا من شوهرداری کنم.

 ===================

گزارش از علی‌مراد کاظم‌پور

لینک کوتاه:
نظرات
 1. رضا گفت:

  یک جلسه اونم با این همه نفرات مطمعنأ باید خیلی خروجی داشته باشد واقعا برای خبرتون متاسفم که فقط فقط کارتون شده افتادن و دنبال کردن علیمردانی تاجگردون تا دلش هم بخواد اینطور مدیری متدبر و نیرومند که دو‌تا اداره را بچرخاند داشته باشد ببینید پروژه های باباکلان ابشیرین جاده گناوه ابریگون را بعد قضاوت کنید

 2. گچساران گفت:

  ضعیف ترین مدیر کل دوران راه و شهرسازی و ضعیف ترین مدیریت ساخت راهها . اقایان علیمردانی و راستا میباشد . ای نماینده ها به داد این استان برسید.
  جناب اقای فیلی . اقای دکتر احمدی استاندار به داد این استان برسید

 3. همشهری گفت:

  ای کاش تاجگردون جلاسات دیگری در ماه های دیگر ترتیب دهند و دوباره بازجوییشون کنند ….حالا معلوم شد که مثل دوران ابتدایی باید مدام به بچه ها گفت درس بخونید به اینها هم یاداوری کرد که …..