ساعت: ۲۰:۱۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۱ شناسه خبر: 36389

کهگیلویه و بویراحمد مهد مردان نامی و گذرگاه تاریخی جنوب کشور بوده است که هموراه نام مردان نامی همچون آریو برزن بر تارک آن می درخشد.

آوای جنوب 

کهگیلویه و بویراحمد مهد مردان نامی و گذرگاه تاریخی جنوب کشور بوده است که هموراه نام مردان نامی همچون آریو برزن بر تارک آن می درخشد. سرزمینی که کیخسروها از آن عبور کردند و مقدونی ها از آن خاطره ترس و دلهره به دل دارند.

 مجید بیهقی – کهگیلویه و بویراحمد همواره استانی سرشار از مواهب و نیروی انسانی کارآمد بوده است. یکی از نکاتی که همیشه مورد انزجار مردم این دیار بوده است و بارها از آن ضربه خورده اند، کم گویی ها و گاها اغراق نمایی هاست.

 

کهگیلویه و بویراحمد مهد مردان نامی و گذرگاه تاریخی جنوب کشور بوده است که هموراه نام مردان نامی همچون آریو برزن بر تارک آن می درخشد. سرزمینی که کیخسروها از آن عبور کردند و مقدونی ها از آن خاطره ترس و دلهره به دل دارند.

 

مردانی که جان دادند اما نگذاشتند دست اجانب به خاک و کیانشان برسد و زالو صفتان این موضوع را با خاطراتشان به گور سپردند.

 

اما چرا کهگیلویه و بویراحمد آنچنان که سزاوار مردانش و دلاورمردیشهایش همچون جنگ گجستان، نبرد تنگ تامرادی و ۸ سال دفاع مقدس است، شناخته نشد، را باید از مسئولین امر سراغ بگیریم.

 

چه بسیار میرشکارانی که آمدند و دم نزدند و رفتند، اما چرا چنین شدیم؟ جواب همان مثلی است که می گوید خود کرده را تدبیر نیست!

 

اگرچه دکتر تاجگردون فردی توانمند در مدیریت برنامه و بودجه کشور است و افتخاری فراموش نشدنی است اما قیاس آن با شخصیتی همچون آریوبرزن کمی اغراق آمیز به نظر می رسد!

 

چه بسا راهی که تاجگردون انتخاب کرده است سرانجام به لقبی همچون آریوبرزن زمان حال بیانجامد اما نه اکنون که زود است. بسیاری از خصایص این بزرگان باید هنوز که هنوز است به جای آید!

 

حال مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان چنین لقبی را مستوجب می داند، کمی عجیب به نظر می رسد و نمی بایست اغراق کرد، چرا که همین اغراق هاست که سبب تخریب شخصیت فرد در عرصه ملی می شود.

 

چه بسیار راه طولانی که امثال دکتر تاجگردون در پیش دارند اما با بیان چنین رویکردهایی باعث ایجاد یک شکست زودهنگام در برآوردن یک آرمان بلند خواهیم شد.

 

آنچنان که این وصف در کنار وصف سایر نمایندگان استان کمی باعث شکست آنها می شود و اتحاد را نهایت شکست می شود.

 

امید که نه کم گوییم و نه اغراق گوییم.

لینک کوتاه:
نظرات
 1. باطولی گفت:

  آریوبرزن این دیگه واقعا خنده داره لطفا این دزدا رابا اسطوره ها قیاس نکنید چون تاریخ ازتون شکایت میکنه لطفا بس کنید

 2. ناشناس گفت:

  اوف بر این ریا وچاپلوسی تاجگردون طبل غازی است

 3. گچساران گفت:

  اغراق خود شما دست کمی از آن مدیر کل ندارد

 4. حسن گفت:

  اغراق خود شما در تمجید غیر واقعی از تاجگردون دست کمی از آن مدیر کل ندارد

 5. گچساران گفت:

  ما اریوبرزن را ندیدیم ولی تاجگردون را دیدیم. آگه اریوبرزن مثل تاجگردون بود لطفا مجسمه او را از فلکه های استان پایین بکشید

 6. نادر گفت:

  ما اریوبرزن را ندیدیم ولی تاجگردون را دیدیم آگه ایشون مثل تاجگردون بود لطفا مجسمه اش را از فلکه های استان پایین بکشید

 7. محمد گفت:

  برادر عزیز خود شما که می نویسید دکتر تاجگردون میدونی ایشون دکتر نیست؟

 8. محمد گفت:

  واقعا تاجگردون در برنامه و بودجه کشور موفق بوده؟پس چرا وضعیت اقتصادی کشور این قدر وخیمه؟

 9. علی گفت:

  باید برای چنین مدیرانی افسوس خورد. مدیر کل!!!!!!

 10. ناشناس گفت:

  چییییییییییی…‌اریوبرزنننننن…خخخخخخخ